Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miskolcon mennyire nézik le...

Miskolcon mennyire nézik le azokat akik az avasi Paneldzsungel lakótelepen laknak? Elsősorban nem az avasiakat kérdezem, mert ők nyilván elfogultak és azt fogják mondani, hogy jó/menő helyen laknak.

Figyelt kérdés

2022. nov. 20. 19:43
1 2 3
 1/27 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem nézem le őket annak ellenére hogy az avast egyébként nem tartom jó környéknek.


Ugyanolyan betondzsungel igazából mint a diósgyőri panelrengeteg.


Soha nem laktam arra, és nagyon ismerőseim sincsenek ott, talán ha 4x voltam életemben azon a városrészen.

2022. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Akik a számozott utcákban vagy Lyukóban laknak, azokat sajnálom, de őket se nézem le, lenézni inkább viselkedés alapján szoktam valakit.

Tampere városrészben lakom, tőlem pár buszmegálló az avasi lakótelep, de nem gyakran járok arra, csak ha postára megyek.

2022. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért néznék le őket? Vannak olyanok akik kifelyezetten nem szeretnének családi házban lakni mert azért az sokkal több költséggel jár mert folyamatos karbantartást igényel úgyhogy alapból semmi gond a bérházzal. Sok iskolatarsam lakott az avason akiknek a családja tehetős volt. Nyilván jobb lenne egy tágasabb lakásban élni valami zöld kornyéken, de azok a lakások duplájára kerülnek. Ezek nem a panel rengetegben vannak hanem inkább úgy néznek ki mint egy nagy ház és több lakás van bennük mint pl a belvárosban. De ha az ember a pénzébol inkább elvan a kicsiben és a maradékot másra szánja nekem semmi közöm hozzá.

És ugye sokan csak csak azért laknak kis panelban mert nem tudnak jobbat venni. De ebben semmi szégyen nincs. Abban viszont van ha valaki csak panaszkodik és meg se próbál még ennyit sem összehozni az életében.

2022. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Amennyibe kerülnek mostanában a panellakások (főleg amióta nagyobb a rezsiköltség, és a szegényebbeket ez megviseli, panelban meg távfűtés van), azóta nem hinném, hogy bárki lenézné őket.
2022. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az Avas egyébként egy egész zöld lakótelep a többihez képest.
2022. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
“Sok iskolatarsam lakott az avason akiknek a családja tehetős volt. Nyilván jobb lenne egy tágasabb lakásban élni valami zöld kornyéken, de azok a lakások duplájára kerülnek.” Ezen jot nevettem. :D leírod, hogy ott laknak a tehetős ismerőseid, nem költöznek el új építésű lakásba mert az kétszer annyi. Hogy lennének már akkor tehetősek? :D Azt hiszem nem nagyon érted mi a tehetős. Akinek van pénze biztos nem egy panelba fog lakni a prolik között az avason. :D
2022. dec. 25. 16:42
 7/27 anonim ***** válasza:
3-as valószínűleg nem látta, hogy csak a lakótelepet kérdezed. A "Ezek nem a panel rengetegben vannak hanem inkább úgy néznek ki mint egy nagy ház és több lakás van bennük" elvileg lehet az Avas-Kelet városrész, ami kifejezetten jómódú, pl. Szabadságharc, Perczel Mór, Aulich, Derkovits utcák, Tampere lépcső, meg az egész környék a belvárosig. A lakótelep az Avas-Dél, az jellemzően nem annyira jómódú, bár ezen belül is vannak eltérések anyagi helyzetben.
2022. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

6. Felreértettél. Tehetősebb de nem gazdag. Így értettem. És volt iskolatásak nem mostani ismerősök, ennek sok éve mert nem vagyok tini. Szóval az ő szüleik többet megengedhettek maguknak mint az átlag, de már nem volt vagy egyszerűen nem akartak plusz 10-20 plosz milliót költenin arra hogy 20 m2-el nagyobb lakást vegyenek (ma már van ez 30 millió is) , hanem maradtak a 35 m2-en amiből jól megéltek, és a gyerekeiknek normális életet tudtak biztosítani, nem kellet semmiben hiány szenvedni csak a helyben, de ezt is sokan megszokták. Valamit valamiért.

Most is ismerek elég jól kereső házaspárt akik az avason laknak. Nem gazdagok de nem is megy rosszul nekik. Viszont nem az az első hogy nagy házat vagy tágas lakást vegyenek hanem az hogy félrerakjank a gyerekeknek és még más dolog. Ezt értetted félre. Van pénzük de nem az az első hogy tágas lakást vegyenek. Ők ugyanígy nőttek fel ezért a szülőknek ez nem gond.

Én ezt nem tudnám megtenni mer imádom a nagy szobákat, családi házban nőttem fel, eleve utálom amikor hallom a szomszédot. De vannak olyanok akik elvannak ezzel. Nem ítélem el őket, egyszerűen máshogy élnek.

Végül én is félreértettem a kérdésed. A 6-os válaszodból látszik az igazi arcod. " Akinek van pénze biztos nem egy panelba fog lakni a prolik között az avason. :D"

Pont ezt magyarázom. Aki panelban lakik az nem jelenti hogy "proli", bármit jelentsen is ez a te olvasatodban.

Akinek még csak simán nem telik többre annak sem kell "prolinak" éreznie magát.

2022. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Sok évvel ezelőtt (15-20) még a panel újnak és menőnek számított. Akkor nem is nagyon volt más, és a jómódúak költöztek oda (de a munkásosztályból) Aztán utána a munkásosztály maradt ott. Amúgy aki 35 m2-en fel tudja nevelni a gyerekeit annak elismerésem. Az mqximum 2 szoba…
2022. dec. 25. 19:02
 10/27 anonim ***** válasza:
15-20 évvel ezelőtt az nem "sok éve" volt. A panel úgy 50 éve számított újnak... És nem függött jómódtól, mert jó része tanácsi (önkormányzati) lakás volt. Ezért van, hogy Miskolcon a mai napig a panelt hívják bérháznak, nem a körfolyosósat, mint máshol.
2022. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!