Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek ki egy tanyára?

Hogyan költözzek ki egy tanyára?

Figyelt kérdés
Mindíg tanyán szerettem volna élni, és itthagyni a poros, stresszes városi életet. Most rászántam magam, de nem tudom hol is kezdjem. A gazdálkodáshoz nem nagyon értek. Ha tanyára költözöm, miből tudok megélni? Egyáltalán mennyivel másabb (anyagi tekintetben) tanyán, mint városban?
2008. dec. 26. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha kivalasztod azt a tanyat, ahol elni szeretnel, es ott kerdezoskodnel az emberektol. A tanyasi emberek ugyis kozvetlenebbek, mint a varosiak.

Vegyel meg egy tanyasi hazat, ujitsad fel. Autod legyen jo, mivel azzal kell majd jarnod dolgozni, bevasarolni is. Talan amikor majd ott fogsz elni, jobban belejossz a gazdalkodasba is, de nem feltetlenul kell gazdalkodnod, nelkule is boldogan elhetsz ott.

2008. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először munkát kéne vállalnod egy tanyán, szoktak ilyet hirdetni, akkor meglátod, hogy valóban tetszik-e ez az életforma (mert azért ez korántsem biztos..!). Ha tetszik, akkor beletanulsz, és lesz elképzelésed, hogy hogyan tudnád ezt önállóan megvalósítani.
2008. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is tanyára szeretnénk költözni , ha van kedved írj privát üzenetet ott tudunk beszélni! Amúgy az ,hogy vállalj tanyán munkát é nen mnagyon támogatom. MErt az nem olyan mint a sajátod, meg lehet hogy te nem fogsz tehenet, meg 20 disznóttartani , és etetni meg ilynek... Nah de bővebben tudok mondani egy.két dolgot privátban ha írsz!!!

2009. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell azért tanyára költöznöd,elég egy faluba is.Ott is élhetsz falusiasan.Legyen busz,vasut,bolt,autoszerelő.
2009. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

érdeklődöm, hogy mi lett a kiköltözésből?


Én pesti vagyok, mérnökinformatikus, viszont a szüleim a mezőgazdaságban tevékenykednek. Röviden a lényeg, hiába a jó fizu, ahhoz hogy keress olyan stresszben tartanak, hogy minimum az élethosszt megfelezi. Úgy döntöttem, hogy leköltözöm a családommal tanyára, mivel én sokat segítettem már a szüleimnek tudom mit vállalok.


Viszont el kell mondjam, hogy ha a tanyához nincs földterület, ami akár növény akár állattartás céljából hasznosítani lehet, akkor csak mint alkalmazott tudsz elhelyezkedni, ott viszont nem sok a fizu és még elég kemény is, állatok mellett érteni is szeretni is kell őket.

Hogy mekkora terület kell? nos én közel 300 ha-on gazdálkodok, ez zömében legelő ugyanis húsmarhával foglalkozom, és igy élünk meg belőle kényelmesen. ugyanakkor sokmindent magam termelek meg (zöldség, gyümölcs, húsfélék) Igyekszem égszséges körülményeket teremteni családomnak. Egy városinak az hogy látástól vakulásig nem sok mindent jelent, itt a szó szoros értelmében napfelkeltétél jócskán nap nyugta utánig van mit csinálni. Olyan hogy hétvége, felejsd el, az állatoknak mindig enni kell adni, persze alkalmazottakkal meg lehet oldani ezt is. De ha jót akarsz mindig ott vagy.

Tudnék még írni jócskán.


sok sikert, udv.

2010. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!