Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha szénmomoxid?

Cserépkályha szénmomoxid?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyunál van egy cserépkályha, ami 2 éve volt átrakva. A kéményt kikotortam októberben, a kályha huzatja nagyon jó, sose áramlott még vissza a füst tüzelés során és semmilyen füst vagy kályhaszag sincs a lakásban. A szénmonoxid érzékelő mégis random riaszt. Általában délben gyújtok be és hagyok neki 3 órát utána zárom el. Általában az éjszakai órákban riaszt. Vettem még egy riasztót és ma reggel hatkor megint riasztott mind a kettő, szóval nem fals riasztás elvileg. A kályhát tegnap délután háromkor zártam el. Ennyi idő után is keletkezhet/ áramolhat vissza égééstermék? Esetleg a szomszéd füstölt az ablak alá és ezt jelezte? Nem tudom okozhatja-e az időjárás? Beázhatott a kémény?

#kályha #szénmomoxid
2023. jan. 18. 09:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Akác fával sem illik megpakolni,mert a nagy hő éppen hogy nem tesz jót a kályhának.4-5 vastagabb épp elég,a nagy láng hője jobban áthalad a kályha fűst járatain.Az Így keletkezett parázs gyorsan hamuvá is válik.

A parázsból egyébként sem keletkezik CO. Ahogy az égés megszünt,le is kell zárni.Nem azért lett a kályha felfűtve,hogy a huzat a kéményen keresztül lehűtse a kályhát .Így is sok meleg távozik el,hisz a kályhában 80-100 fok is lehet.A fizikai törvények szerint a meleg levegő felfelé száll,még akkor is ha kályha le van zárva .Szinte szív a kémény kifelé.

Akár mi is okozza a készülékek bejelzését,de azt biztos nem a kályha okozza .

2023. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
10-es. És a konyhát hogy fűtsem, ha szükséges lesz? Egy kémény van csak a házon.
2023. jan. 18. 14:55
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól írta a 10 es.

2 bekötött kályha rontja a húzat minőségét . A múltban ez megengedett volt,de már tilos .A kémény bekötések közt 60 cm távnak kellett lenni .

Régi épületeken széles kémények láthatók,de a belsejük több részre is lehet osztva .

2023. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem volt teljesen rendben az 1 kémény 2 bekötés, de mivel nem léteztek még jól záródó ajtók és ablakok, nem okozott veszélyt. Manapság viszont kimondottan tilos a 2 bekötés. Nem hiába jeleznek kétségbeesve a CO érzékelőid.
2023. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!