Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páraelszívó kivezető csövét...

Páraelszívó kivezető csövét lehet kazánházba engedni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem tenném, kétirányú a dolog, veszélyes is lehet!
2023. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
ha a kazánház szellőzik, nem zárható légmentesen, akkor miért ne..
2023. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

A kazánházból így akadály nélkül bejuthat a szénmonoxid a lakótérbe.

Nem tenném ezt!

2023. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem gáz, hanem vegyestüzelésű kazánról van szó. Tudom így is lehet szénmonoxid, de azzal együtt rengeteg füst is, amit meg csak észreveszünk, vagy nem? Új a kémény, még begyújtásnál se füstöl a kazán.

A kazánházban lenne gravitációs lezáró a cső végén, így nem nagyon tud rossz irányba menni a levegő.

Esetleg co érzékelő a konyhába...


"ha a kazánház szellőzik, nem zárható légmentesen" Igen, szellőzik több helyen is.

Egyedül a penész miatt félek, de hát csak nem rohad be jobban az elég szellős kazánház, mint most elszívó nélkül a konyha.

2023. febr. 6. 12:30
 5/10 Majatom ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy a kazánházon keresztül vezetném a páraelszívó csövét, és ki vezetném a szabadba, ha van rá lehetőség.
2023. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kazánházba lecsapódó pára semminek sem tesz jót .
2023. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha már lepontoztál, akkor mindenképpen vezess egy jó vastag csövet a kazánházban.

Azután majd a többit megtudjuk a tv híradóból....

2023. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha most a kazántól eltekintünk, miért akarod a zsíros párát a kazánházba vezetni?
2023. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Ha már lepontoztál, akkor..."

Egyelőre még csak a második válaszolót pontoztam, de őt se le.


"miért akarod a zsíros párát a kazánházba vezetni?"

Hogy ne a konyhában legyen. Egy kazánházban csak nem csinál nagyobb kárt, mint eddig a konyhában.


"Én azt csinálnám, hogy a kazánházon keresztül vezetném a páraelszívó csövét, és ki vezetném a szabadba, ha van rá lehetőség."

Van rá lehetőség, igaz elég hosszú lenne így a cső, és 3 könyök is kelleni fog. Szerintem lecsapódik a pára a csőben.

2023. febr. 6. 17:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha hideg van a kazánházban, akkor tényleg megvan az esély a páralecsapódásra. Nálam a plafonon át megy a padlásra a fürdőszoba levegője, a wc felett. Fél méter cső állt ki felfelé, és abban is úgy lecsapódott a víz, hogy szrás közben csepegett a fejemre, mikor ideköltöztem, megoldást kellett erre is keresnem.

Neked úgy kellene, hogy kifelé lejtsen egy kicsit. Nem nagy mennyiségű víz lesz, de az kifelé folyjon.

Ha szedtél már szét több éves konyhai elszívót, láttad, hogy vastagon tele van zsírba ragadt porral. A párában lévő zsír le fog csapódni egy nem túl nagy térfogatú helyiségben is.

2023. febr. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!