Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezt a jelenséget vizesedés...

Ezt a jelenséget vizesedés okozza?

Figyelt kérdés
A hétvégi nagytakarítás során érdekes jelenségre lettünk figyelmesek a párommal az albérletben: néhány fal aljazán lévő tapéta felpúposodott és elszíneződött (barnára), emellett a szekrények mellett, tehát kevésbé szem előtt lévő helyen azt vettük észre, hogy az egyik fal dobja le magáról a vakolatot, a másik pedig csúnyán elszíneződött. Lásd: [link] Ezt, ha jól sejtem, akkor vizesedés okozza. A képen látható elszíneződött fal mögött található a fürdőszoba, de december közepéig fűtés sem volt a lakásban, melynek következtében totálisan bepenészedtek a falak, a tetőablak fakerete gyakorlatilag elkezdett korhadni, mert folyamatosan állt rajta a víz. A fűtést karácsony előtt megjavították, azóta a mennyezeten és a falakon lévő penész eltűnt, folyamatosan megy a fűtés, és mivel itthonról dolgozom, napi ötször kereszthuzattal szellőztetek. Most viszont észrevettük ezt az újabb problémát, de nem vagyunk benne biztosak, hogy mi okozhatja a vizesedést. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek. Köszönöm előre is a segítséget!

2023. febr. 13. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kissé sötét a kép.

Így a leírásod alapján viszont igen lehet vizesedés.

Jellemző a tapétán a vízfolt, és a sok víz miatti vakolat leválás is ilyenkor.

Ha pl zuhanykabin van ott a túloldalon, és nincs kent vízszigetelés, vagy hiányos,repedt a fuga, elég jellemző.

2023. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fürdőkád van a fürdőszobában, de én laikusként eléggé kontármunkának látom a burkolást (persze fenntartom a tévedés lehetőségét). Emellett ami már a beköltözésemkor feltűnt, hogy a mosdó alatti falon (ami a képen szemben lévő fal túloldala) az összes csempe meg van repedve. Ez lehet annak a jele, hogy a vizesedés már a beköltözéskor is fennált, és egészen azóta terjeng a víz a falban?
2023. febr. 13. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A csempe repedés inkább a rossz felrakás eredménye.

A kád szifonja esetleg lehet ludas. De ha mosdó van a túloldalon, ott is lehet hibas elfolyó(szennyvíz) csatlakozas, vagy vízcső.

2023. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Én hajlanék arra, hogy a fürdőszobából ered a probléma, ami viszont egy kicsit elbizonytalanít, az az, hogy egy olyan falon is megjelent a tapétán elszíneződés, ami közvetlenül nincs kapcsolatban sem a káddal, sem pedig a mosdóval. Mindenesetre akkor az gyakorlatilag biztosnak tekinthető, hogy vizesedés okozza a problémát. Egy kicsit szerkesztettem az eredeti képen, ezen talán jobban láthatók a hibák: [link]
2023. febr. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!