Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A füttésszezon elindulása óta...

A füttésszezon elindulása óta ,a szobánk falai vizesednek,penészesednek.A tömbház a nyáron lett 15 cm vastagon szigetelve.A probláma aggasztó. Nem tudom mi lehetne a megoldás,kihez tudnák fordulni, hogy megoldódjon a gond?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 02:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom, ráadásul lecserélték az ablakokat arra műanyag szrra.

Semmi természetes szellőzés. Be fog penészedni előbb-utóbb.

2021. jan. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Miss Endzsi ***** válasza:
90%
Ablak aljára szellőző, ne zárjátok teljesen az ablakokat.
2021. jan. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom a kevés szellőztetés mellett még bent is teregettek, az is csak növeli a párát.
2021. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Sokat szellőztetni, vagy paramentesitot kell venni (nagyobb teljesítményűt).
2021. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Előszór is a penészt kell eltüntetni erre a legjobb 90-ft hypo egy spriccelős flakonba betölteni rá a penészre .

Persze mellette szellőztetve, eltűnik pár perc alatt, a vizesedést egyszerűen napi 5-perc szellőztetés mellet lehet kiküszöbölni .

2021. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
18%
Csak a szellőztetés lesz megoldás rá (amihez nem kell költségekbe verni magát az embernek). Én savo-val tüntettem el a penészt és vettem párajelző készüléket, így mindig tudom mekkora a pára. Ha tartósan 70% körül van, akkor kezd el kialakulni a penész. Szerencsére hetek óta 60%-on tudom tartani. Éjjel bukón van az ablak, de úgy, hogy be van hajtva, vagyis épp csak a keret mellett jár a levegő, így a szoba nem hűl ki, de a pára távozik. Ha szelesebb vagy naposabb idő van, akkor a szabadba teregetek és csak pár óra múlva hozom be a szárítót, így nem emelkedik a pára a lakásban. Szellőztetni pedig nagyra tárt ablakokkal érdemes 5-10 percig.
2021. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hőszigeteléstől nem lesz penész, sőt javítani szokott a penészen, mert kitolja a harmatpontot. Új ablakok lettek, nem szellőznek, a pára bent ragad.
2021. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen sokan járnak így, akik az eredetileg jól szellőző házukat drága pénzért műanyagba csomagolják.

Azután páramentesítő gépekkel meg állandó szellőztetéssel kell visszaállítaniuk az eredeti állapotot.

Ráadásul a feleslegesen beinvesztált milliók így már biztosan nem térülnek meg soha az életben.

Az egészséges lakásból -drága pénzen- lett egy penészes, egészségtelen lakás.

2021. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

"ne zárjátok teljesen az ablakokat."

"Éjjel bukón van az ablak"


Ezért kár volt hőszigetelni, hogy mindenkinél az utca fűtése a megoldás.

Drága egy megoldás!

Ja, ez nem megoldás....

:)

2021. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Persze vehetnek drágán páramentesítőt is, nem a gagyi tablettásra gondolok.
2021. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!