Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Külföldröl költözök haza....

Külföldröl költözök haza. Milyen lehetöségeim vannak saját lakásra?

Figyelt kérdés

47 éves egyedülálló nö vagyok. Férjemmel elváltunk. 18 évig éltünk külföldön. Ö marad én viszont visszaköltözöm Magyarországra. Kaptam egy jól fizetö munkaajánlatot, amit el fogok fogadni. 650 ezer nettó + céges autó.

Van 70 millió forintnyi megtakarításom.

Kis lakást 1,5 vagy 2 szobást szeretnék Pesten vagy Pest megyében. A munkahely Budapesten lesz.

Kérdésem: vegyek olyat, ami egy az egyben kijön ebböl a pénzböl, de akkor nem marad semmi megtakarítás vagy ebböl fizessek öneröt és vegyek fel hitelt?

Egyáltalán kapnék hitelt? Hiszen 18 éve nem éltem otthon? Mit tennétek?


2023. febr. 25. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Minek is merül fel a hitel gondolata? Mi lenne az előnye? Mert hátránya ezer van.
2023. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
70 millióból tudsz 2 szobás lakást venni,,és még marad is Most nem vennék fel hitelt, mert nagyon magas a hitelkamata.
2023. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

50-60 millió környékén szabadon válogathatsz a budapesti jó állapotú 40-50 m2 nagyságú lakások között. Egyedülállóként felesleges ennél nagyobb.

A maradékból bebútorozod.

2023. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Csak pénz kérdése, mint mindenütt a világon.
2023. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Pest vármegyében vennék egy 50-60 millió körülit.
2023. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

eleve úgy vegyél lakást, hogy a mostani (reménybeli)munkahelyed könnyen elérd tömegközlekedéssel(is)...ne ragaszkodj valami csoda lakáshoz, de inkább újépítésűben gondolkodj. Fontos a tömeg elkerülése, és a parkoló(akár udvarban, utcán,ház alatt)..

Hitelt ne vegyél fel, ne adósodj el.


Eleinte nem szégyen üres lakásban lakni egy matracon.

2023. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Hitelt nem vennék fel, egyedülállóként szerintem egy másfél-kétszobás lakás bőven elég. Ha úgyis Budapesten fogsz dolgozni, akkor én a helyedben csak Budapesten keresgélnék. Pest megye elég nagy, maximum egy szomszédos településen gondolkodnék el, ha ott van olyan ajánlat.
2023. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Hitelhez kell x ido munkaviszony szoval ha hitelre akarsz vasarolni akkor eleinte ugy kell dolgoznod Magyarorszagon honapokig, lehet evekig(nem tudom mi a szabaly) hogy alberletben elsz.

KP-ba viszont azonnal tudsz vasarolni, kevesebb papirmunka az egesz.

2023. febr. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért ölnéd bele az összes pénzed egy lakásba? Vegyél valamit 40-50 millióért és a többi pénzt pedig tartsd meg/fektesd be és legyen vagyonod is. A fizudból meg még tegyél is hozzá havi szinten.


47 éves vagy, sokat voltál külföldön, szerinted olyan sok nyugdíjad lesz majd? Gondolj a jövőre is. Valószínűbb, hogy elélsz majd 80 éves korodig, minthogy nem, de nyilván dolgozni nem fogsz addig. Vagyonnal rendelkezve menj bele az idősebb korba, ne nulla forint megtakarítással vagy pláne hitellel, ha nem kell. Nem lenne jobb, ha öreg korodra a kevés nyugdíjka mellé még ott lenne sok tízmillió forint, egy egész vagyon, amiből meg tudsz élni?

2023. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért 60-ból már pöpec kis lakást tudsz venni Budán is.

Marad 10 misi az elég tartaléknak.

2023. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!