Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beköltözhet-e az osztatlan...

Beköltözhet-e az osztatlan közös tulajdonú lakásba egy tulajdonostársam az engedélyem nélkül? (részletek lejjebb)

Figyelt kérdés
Adott egy közös tulajdonú lakás, amit természetben megosztani nem lehet. Az én részem belőle 70%, a tulajdonostársamé 30%. Életvitelszerűen mindig is én éltem ott, csak is én voltam (és vagyok is) oda állandó lakcímmel bejelentve, a tulajdonostárs soha. Felajánlom a tulajdonostársnak, hogy kivásárlom a részét, amibe tegyünk fel, hogy ő nem szeretne belemenni, sőt be is szeretne költözni a lakásba, amit én végképp nem szeretnék. Ilyenkor ő beköltözhet az engedélyem nélkül? Ha igen, akkor mi a helyzet abszurdabb tulajdoni arányok esetén, ha mondjuk én 99%-ban tulajdonolom a lakást, ő pedig csak 1%-ban. Akkor is beköltözhet az engedélyem nélkül? Mit lehet tennem ilyenkor, ha én mindenféleképpen továbbra is ebben a lakásban szeretnék lakni, és semmiképpen sem szeretnék mással együtt lakni benne?

2023. márc. 21. 20:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

"Köszönöm az értékes választ"


Ez nem értékes válasz volt, hanem baromság. Csak szólok.


"Sajnos itt sokan érzelmi alapon válaszolnak és helytelenül."


Olvasd már el a válaszokat légy szíves. A nagy része konkrétan tényszerű.


"A lényeg, hogy attól, hogy van valakinek egy bizonyos tulajdoni hányada, még semmi joga sincsen beköltözni és közös háztartásba kerülni a bentlakóval."


Dehogy is nincsen, hiszen ő maga is tulajdonos aki ugyanolyan jogkörrel rendelkezik. A bent lakónak az égvilágon semmi előjoga nincsen, hiszen tulajdoni hányadtól függetlenül mindkét félnek TELJES KÖRŰ tulajdoni joga van.


"(Ahogyan hiába tulajdonos valaki, attól még nem költözhet be pl. az albérlője mellé.)"


Sajnos itt kevered a szezont a fazonnal. Az albérlő és tulajdonos között szerződés van, amiben a tulajdonos átadja a lakáshasználat jogát a bérlőnek, lemondva ezzel a sajátjáról. Ellenben közös osztatlan tulajdon esetén nincsen szerződés.

2023. márc. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
80%

"Köszönöm az értékes választ."


Érdekes, hogy számodra csak a neked tetsző válasz az értékes nem az aminek esetleg jog és valóságalapja is van...:D


"Én is így tudom, hogy lakcím alapján jöhet csak be."


Nagyon a lakcímre hegyezed ki a kérdést. Csak megjegyzem, ha tulajdonosként bármikor besétálhat az okmányirodába tulajdoni lappal és kérheti a lakcím átírását.


"Hiába tulajdonos, ha nincs ide bejelentve és bejön, akkor magánlaksértést követ el."


Nem követ el magánlaksértést, hiszen a saját tulajdonába megy be. Ellenben ha nem engeded be a jogos tulajdonába, akkor te magánlaksértést követsz el.


"Kérdés, hogy az engedélyem nélkül be tudja-e jelenteni magát."


Miért kellene az engedélyed? Ismétlem, ő is tulajdonos.

2023. márc. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Én ez alapján mondtam, hogy lakcím nélkül magánlaksérétst követ el, ha én lakok benne:

"A törvény a „más lakása” szófordulatot használja, amely azonban nem feltétlenül azt jelenti, hogy ez a lakás más tulajdonában áll. Ellenkezőleg: a birtoklás ténye számít, tehát azt kell minden esetben eldönteni, hogy ki az, aki az adott lakást használja, azt birtokolja."

Valami ügyvéd honlapján találtam.


"Miért kellene az engedélyed? Ismétlem, ő is tulajdonos." - tudsz idézni erre valahonnan jogszabályt, ami ezt egyértelműen kimondja?

2023. márc. 23. 16:19
 24/27 anonim ***** válasza:
93%
Azt nem értem ha ennyire nagyokos vagy akkor tulajdonképpen minek tetted fel a kérdést? 🤔
2023. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
5%

19.-es vagyok.

A gyík úgy működik, hogy a jó választ a hülyék lepontozzák, mert ők mindent jobban tudnak.

A helyes válasz továbbra is az amit leírtam!!

Ha elmész ügyvédhez, ugyanezt fogja mondani.


De nem vitatkozom velük, mert nincsenek azon a szinten. Csak hajtogatják a hülyeségeiket.

Na csááá...

2023. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg, hogy semmiképpen sem költözhet be hozzád, ráadásul hivatalosan is máshová szól a lakcíme."


Ügyfélkapun 5 perc maximum bejelentkezni! Mivel tulajdon része van megteheti. Bérleti szerződést nem írtak, így erre nehéz lesz hivatkozni.

2023. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"tudsz idézni erre valahonnan jogszabályt, ami ezt egyértelműen kimondja?"


Olvasd el az osztatlan, közös tulajdoni jogviszony jogi alapállását.

Ismétlem OSZTATLAN és KÖZÖS.


[link]


"A belső jogviszony tekintetében mindegyik tulajdonostárs a tulajdonjogát az őt megillető hányad erejéig az egész dologra nézve gyakorolhatja. E körben a tulajdonostársak részéről egyenértékű és együttdöntő joggyakorlás valósul meg."


"A tulajdonostársak belső jogviszonya körébe tartozik a közös tulajdon tárgyának birtoklása, használata, annak hasznai szedése, terhek és kiadások viselése."


"A dolog birtoklásának és használatának joga a tulajdonostársakat az egész dologra nézve megilleti, e jog azonban nem gyakorolható a többiek jogainak és lényeges érdekeinek sérelmére."

2023. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!