Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a dugulas nem...

Lehet, hogy a dugulas nem nalunk van?

Figyelt kérdés

A viz a haz egyik oldalan bejon es sorba erkezik meg a mosogephez,mosdohoz, kadhoz es vegul a konyhai mosogatohoz.

Tegnap ota a konyhai kosogato es a kad megtelik vizzel.a mosdo ami a kad mellett van kb 1 meterre gond nelkul mukodik.mindenhol hasznalunk szurut nem rakunk bele olyat amit nem szabad.

A legerdekesebb h tavaly jo idoben folyton megtelt a kad vizzel.aztan telen semmi gond nem volt.aztan hirtelen.itt a jo ido es beallt minden ugy h elozo este furdesnel semmi baj nem volt.lehet h vmelyik szomszed eltomitette es nalunk csapodik ki.azt nem tudom h a koszos viz merre tavozik a hazbol.



2023. márc. 22. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint társasház. Mivel nem tudod merre megy a szennyvíz, hogy van a csatlakozás, így bárhol dugulhst. Ami nem biztos, hogy tőletek származik, hanem 30 év lerakódása, vagy megrogyott a cső pl. De mivel van ahol nem jelentkezik sosem nálatok, máshol igen, így sanszos, hogy a ti szakadzotokon, vagy a rákötés fsjtától függően a közös részben van dugó, szűkület, ami időnként beszakadhat.

Mindenképpen jó volna egy kamerás ellenörzés és dugulás elhárítás.

2023. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Társasház, vagy családi ház?

Ha előbbi, akkor hívd fel a közös képviselőt és kérj dugulás elhárítást, ha családiház, akkor emeld fel a telekhatári tisztítóidom kupakját és ha azt látod, hogy abban áll a víz, akkor hívd fel a szolgáltatót és jelentsd be a hálózati dugulást.

Semmiképpen sem normális, ha nálad visszajön a szennyvíz.

Ha családi ház és nem áll a tisztítoidomban a víz, akkor belső hálózati dugulás van, hívj dugulás elhárítót.

2023. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csaladi.

Hol van a telekhatari tisztitoidom?mirol ismerem meg?

Sajna nem tudom h folyik ki.

A konyhabol kb atfolyt a kadba.most a konyhanal siman lemegy de a kadban tobb vizett escmeg sem mozdul.pumpalom ezerrel.wc, mosogep, mosdo siman megy semmi bajuk.

Vmi a kadnal lehet sajna.vhol ossze kene ernie ezeknek a lefolyoknak es mindenhol telitodniuk kene nem?

2023. márc. 22. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy részleges dugulás, de az is lehet, hogy a kád lefolyója van eldugulva, vagy egy gyűjtő ág, amire a problémás szaniterek vannak kötve.

A tisztító sokféle lehet. Leggyakrabban 120-200-as narancssárga kupak valahol a földön. Elvileg kerítésen belül max egy méterre, gyakorlatilag előfordulhat, hogy kerítésen kívül van. Előfordulhat régi rendszer esetén, hogy egy kis beton lap van rajta, vagy rendes fém aknafedlap, esetleg műanyag fekete fedlap.

Bár térjünk vissza az alapokhoz: van csatorna? Vagy emésztőtök van és szippantani járnak?

2023. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csatornazott az utca.meg 20 eves sincs a haz, szoval lenni-e kell ilyennek, mert a szomszedeket latom.pl a mellettem levoe kb a keritesunk mellett van.korbenezek meg1szer mert segithetne megfejteni...de a szerelot nem uszom meg sztem.
2023. márc. 22. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy szolgalmi joggal közös bekötésetek van.

Hívj egy duguláslehárítót!

2023. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csőgörényt vettem,most minden tökéletes.
2023. márc. 24. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!