Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni azzal ha a...

Mit lehet kezdeni azzal ha a tablettás páramentesítő folyadékja amit össze gyűjtött fa padlóra kerül illetve festett falra? Le tudom szedni a fehér falról? A padlóval mit tudok csinálni hogy jobban fel takarítsam?

Figyelt kérdés
Nem tudom a márkáját de ez a tipikus pici tartály amiben egy ilyen fehér színű tabletta gyűjtötte a folyadékot és az került a padlóra ami szerintem nincs rendesen le lakkozva és amióta rá került hiába töröltem fel olyan mintha még mindig nedves lenne a falra meg foltok kerültek nyilván ha le kell festeni a falat akkor ennyi de a padlóval nem tudom mi legyen

2023. ápr. 11. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Utána kerestem és elvileg sima kalcium-klorid az anyaga ezeknek a tablettáknak. Erősen nedvszívó anyag, de simán oldódik vízben. Élelmiszerben is használják nagyon kis mennyiségben néha adalékként, erősen sós íze miatt. Lehet, hogy van mellette valami adalékanyag és annak köszönhető a látható tulajdonsága, de a tisztítására ezt írják:

"6.3. A területi elhatárolás és a szennyezésmentesítés módszerei és anyagai

Mechanikusan kell felszedni"

Vagyis sima súrolóporral, vízzel, dörzsivel avgy érdesebb szivaccsal elméletileg le lehet tisztítani.

Figyelmeztetnek az irritáló hatására, de nekünk is volt hasonló régebben, és nem tapasztaltam ilyet, nem kellett külön gumikesztyű hozzá. Azért, hogy ne lélegezd be a porát ami zavaró lehet, vizezd be mielőtt elkezded sikálni!

A falról is próbáld meg óvatos dörzsöléssel leszedni, hátha nem károsodik annyira a festés hogy újra kelljen festeni utána.

A nedvesnek látszó folt valami zsíros anyagmaradvány, ha más nem marad, a fertőtlenítéshez használatos alkoholos tisztítóval esetleg megpróbálhatod leszedni - ha más nem sikerült. De annak is van kockázata, hogy foltot csinál, ezért előbb egy kevésbé látható helyen ki kell próbálni, nem lesz-e rosszabb tőle. Ha beszívta a fal az ilyen zsíros szennyeződést akkor nagyon nehéz kiszedni, nekem van sajnos a konyhában olyan foltom amit még alapozóval is lefestettünk, de azon is átüt évekkel később is halványan. Majd írd meg mit sikerült csinálnod!

[link]

2023. ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!