Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon hangos az új csap,...

Nagyon hangos az új csap, lehet vele valamit csinálni vagy inkább vegyek egy másikat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok szaki, de most cseréltem le a mosdóban a már vagy 15 éves, sokszor javított, de mostanra javíthatatlanná vált csapot egy újra. A réginek már minden baja volt, de mégis csendes volt. Az új tökéletesen működik, de baromira hangos. Egy ehhez nagyon hasonló új Sanimix-et raktam be, zuhanyváltó modullal.


[link]


Nem tudom, hogy jónak számít-e, de még pár évvel ezelőttről megmaradt és csak ott állt a dobozában, beraktam. Lehet vele valamit csinálni, hogy csendes legyen vagy inkább vegyek egy újat.


Egy Mofém-ra gondoltam helyette, mert jókat írnak a márkáról itt-ott véleményekben, de azt nem tudom, hogy csendes-e?


[link]


Köszi a válaszokat!



2023. jún. 29. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor hangos eppen ? Milyen hangja van? Kuldj videot.

En is sk szerelem a csapjaim,gszcirkot,gszvizmelegitot,greslapot rakok.

2023. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert ez a sanimix egy olcsó és silány csaptelep. Túl kicsi a kerámia kartus áteresztése és ez okoz durva áramlási zajt benne. De ezen márkának a csap összes része kisprórolt alapanyagokból készült, se súlya nincs, nagyon vékony a falvastagsága,és a flexibilis bekötői is gyenge minőségűek,igen gyakori az hogy kidurran az éjszaka közepén,és eláztatja a lakást.

Nem véletlen kerül fillérekbe.

2023. jún. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Mofém nagyon jó, nekünk az összes csapunk tőlük van, legközelebb olyat vegyél, megéri!

Az, hogy hangos a csap az valószínűleg bekötési hiba, valahol a víz áramlása berezgeti a csöveket amikor kinyitod a csapot. Vagy levegő maradt ami zajossá teszi, vagy egy tömítés nem jól lett berakva és mozgatja az áramló víz, esetleg hasonló probléma.

Ez egy rossz fordítással gondolom google fordítóval alkotott szöveg, de ha az első részt legördíted még azt is részletesen leírja milyen módon kell megkeresni a hiba okát - aztán javítani:

[link]

2023. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor valószínűleg majd cserélem.
2023. jún. 30. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a zaj forrása lehet magaba csap szelepe, vagy a sarokszelep is. Kicsit játsszál velük. A csövek csak viszik a hangot.

Ha a csapod szelepe zajosabb, akkor ha kicsit elzársz a sarokszelepen, hogy már az korlátozza az áramlást, akkor halkabb lesz a rendszer teljesen nyitott csapnál.

De amúgy ha cseee akkor Mofém, vagy Grohe (nem hansgrohe)

2023. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mert a leggagyibb kínai csapot vetted. A Mofém a minimum, hogy ha használhatót szeretnél.
2023. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!