Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestre lomtalanításra...

Budapestre lomtalanításra megéri elmenni, kutakodni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 28. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem.
2023. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz kutakodni, mert a cigók levernek.
2023. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. Szerintem maximum a pénzesebb részeken, belvárosban érhetné meg, ahol találhatnál valami antik dolgot. De 90% csak lelakott szemét aminek a nagy részére ráülnek a cigányok.


De én például találtam már repülős és haditechnikai magazinokat. Valaki gyűjtötte. Szerintem ki sem volt nyitva egyik sem és valami 1980-90 körültől megvoltak. Azt elhoztam. Igaz még akkor is odajött egy cigány, hogy mit akarok, a cigány nőstények meg óbégattak neki hogy ne engedd, hogy elvigye, vedd el tőle. Végül elhoztam.

2023. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én hoztam el dolgokat anno amikor albérletben laktam bútorokat meg olyan cuccot is amit felkurtam vaterara és több ezerért vitték el.
2023. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, csak pont a kirakásnál kell ott lenni, mert az erre szakosodott társadalmi réteg képviselői 40-50 méterenként ott ülnek már. Az utóbbi évtizedekben nagyon romlott a kirakott lomok minősége. Sok a csomagolóanyag, kevés a fából készült régi bútor, de aki a kevesebbel, a segédanyagokkal is beéri, annak kincsesbánya. Mindent alaposan át kell nézni, könyvet, papirárut. Tavaly előtt egy 100 éves vadászati lap kötetbe kötött példányait találtam (eladási ár 15 ezer Ft). A működőképes elektromos háztartási készülékek elektromos hálózati csatlakozó kábelját sokszor levágják (vagy aki kidobta, vagy más guberálók), de ezeket is érdemes összeszedni, mert a kábel mégis olcsóbb, mint a készülék, nekem 2 db guberált ventilátorom van.
2023. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, amint rakják ki már túrják is szét..


De a könyveket nem szokták elvinni. Én is azt látom hogy ami lom az tényleg lom.


Háztartási gépek mire odaérek, már minden fém hiányzik belőle.


De amúgy nem arról volt szó hogy titkos lesz a lomtalanítás dátuma? Most meg térképes keresővel fennvan.

2023. júl. 28. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Papíron nem elhetne, de a már említett csoport általában pillanatok alatt emgjelenik, aztán visznek mindent néha még egymásnak is nekiesnek.
2023. júl. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet titkos, hiszen a lakosságot valahogy csak értesíteni kell.


Amúgy szerintem a legdurvább a belváros. Egyszer láttam ott lomtalanítást, konkrétan úgy nézett ki mintha Párizsban lenne az ember. Tele vont minden cigányokkal és turistákkal meg szanaszét vert dolgokkal.


Szerintem az egyszeri turista azt hitte, hogy valami no-go zónába keveredett ahol éppen zavargás készül kitörni. Igazi országimázs építés.

2023. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mint valami apokalipszis filmben... meg a sok hűtő, motort kiveszik belőle, meg lehámozzák a fém burkolatot, többi marad.

Persze a sok hűtőgáz megy a levegőbe... uniónak fogalma sincs mi megy nálunk ilyenkor. :-)

2023. júl. 29. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!