Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki megrongálja a klímánkat?

Figyelt kérdés
Az alattunk lakó szomszéd szerint hangos a klímánk kültéri egysége. Amúgy minden határérték alatt van, teljesen normális hangja van. Mivel nem kapcsoltuk ki, valamivel alulról megpiszkálta, és összetörte a ventilátor lapátot. Mi azt vettük észre hogy meleg jött bent, és a kültéri nem ment. Feljelentést tettünk a rendőrségen, mert alapos a gyanú ellene. A klímás rendelt új lapátot, amire 3 hetet vártunk a tikkasztó hőség idején, ami nekem hatalmas megterhelés volt nyaki műtöttként, szereléssel együtt 80000Ft, majd 1 hét múlva klíma újra rossz, klímás kijött, újra eltörve a lapát, 112 kihívtuk, hozzácsatolták az előző feljelentéshez. De nekünk ugyanúgy meleg van, és azt mondta ha megcsináltatjuk, vagy új lenne, azt is újra tönkreteszi.. Adjatok tanácsot, mégis mit tudnánk tenni?

#fenyegetés #Klíma tönkretétele #Idegbeteg szomszéd #Őrjöngő
2023. aug. 23. 17:45
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Törvényes keretek között
2023. aug. 23. 17:46
 2/29 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt hogyan lehetne elérni, hogy elmenjen, de törvényes keretek között? Szinte mindenkivel baja van, az alatta lakó dohányzik, a néni miért locsolja a virágokat a ház előtt, a gyerekek félnek egyedül menni, mert folyton beleköt, páromat combon akarta rúgni, a dohányos 40kg-os feleségét leköpte, minket folyamatosan fenyeget, engem azzal hogy nincs eléggé elvágva a nyakam, majd elvágja.. Úgy hogy 26cm vágás van rajta, és áttétes daganatot éltem túl.. Mindez azért mert szerinte hangos a klímánk, túl sok ez nekem ezzel is küzdeni, meg a párom visszafogni, hogy ne üsse agyon, mert abból csak neki lenne baja.. De a törvényes út hosszú, és szinte semmi nem történik.. :(
2023. aug. 23. 18:19
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is, ha ott lakik, senki nem tudja "elküldeni", jogilag erre nincs semmi lehetöség.

Másodszor a klíma miatt a rendörség felszereltethet kamerát, de amíg nincs bizonyíték, akkor még nevet sem igazán ajánlott emlegetni, mert rágalmazásnak számít.

2023. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Noren1989 ***** válasza:
41%

Én szimplàn letörném a kezét, vagy főműsoridőben lekapcsolnàm a villanyóràjàt.



Űberkultúràlt helyeken àtmennék ordibàlni.

2023. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk ha vmi olcsó-gagyi klímát vettél az tényleg hangos tud lenni, főleg éjszaka.

Jobban kijönnél ha vennél neki is vmi gagyit, hogy tudjon csukott ablaknál aludni.

Sajnos sok mai klíma nagyon hangos tud lenni, élhetetlen nyitott ablaknál.

2023. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
3. Nem rágalmazás, mert a rendőrök előtt mondta, hogy ha megcsináltatjuk, akkor újra tönkreteszi..
2023. aug. 23. 19:17
 7/29 A kérdező kommentje:
4. Véletlenül rossz jelre nyomtam, ez hasznos, páromnak nagyon tetszik :).. csak olaj a tűzre sajnos.
2023. aug. 23. 19:18
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

én nagyon rosszul viselem az ilyen dolgokat. Simán becsavaroznám 2-3 helyen kívülről a bejárati ajtóját, csak hogy érezze a törődést. És az egész kb 15 mp, ajtó anyagához választott megfelelő csavarral.

Az "A" tervet meg inkább le sem írom...

2023. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
5. Nem gagyi, az év klímája, nem is hangos, neki úgy mindenkivel baja van a házban, ami előtte egy nyugodt hely volt, szerintem inkább költözzön tanyára.
2023. aug. 23. 19:21
 10/29 A kérdező kommentje:
8. Jó ötlet, páromnak nagyon tetszik :), sziloplasztot mondta a kollégám.. :D de pont nem azt szeretném amit ő tesz ellenünk, hogy kárt okoz.. Lehet hogy gyenge a fantáziánk, nem leszünk halkan, óvatosan, tv menjen ahogy kell, mosunk amikor kedvünk tartja, nem fogunk vigyázni arra hogy csendben legyünk, csak ez szerintem még kevés.
2023. aug. 23. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!