Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki megrongálja a klímánkat?

Figyelt kérdés
Az alattunk lakó szomszéd szerint hangos a klímánk kültéri egysége. Amúgy minden határérték alatt van, teljesen normális hangja van. Mivel nem kapcsoltuk ki, valamivel alulról megpiszkálta, és összetörte a ventilátor lapátot. Mi azt vettük észre hogy meleg jött bent, és a kültéri nem ment. Feljelentést tettünk a rendőrségen, mert alapos a gyanú ellene. A klímás rendelt új lapátot, amire 3 hetet vártunk a tikkasztó hőség idején, ami nekem hatalmas megterhelés volt nyaki műtöttként, szereléssel együtt 80000Ft, majd 1 hét múlva klíma újra rossz, klímás kijött, újra eltörve a lapát, 112 kihívtuk, hozzácsatolták az előző feljelentéshez. De nekünk ugyanúgy meleg van, és azt mondta ha megcsináltatjuk, vagy új lenne, azt is újra tönkreteszi.. Adjatok tanácsot, mégis mit tudnánk tenni?

#fenyegetés #Klíma tönkretétele #Idegbeteg szomszéd #Őrjöngő
2023. aug. 23. 17:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

A rendőröknek napi ezer ilyen üggyel kellene foglalkozni, mert a szomszédok közötti nézeteltérések nagyon gyakoriak. Erre nincs kapacitásuk. Ha ilyen kis helyre össze van zárva sok ember, akkor hasonló esetek adódnak. Néha még családi házakban lakó szomszédok között is szoktak lenni attrocitások, pedig ott azért több a hely.

Ezt úgy lehetne megoldani, ha a szomszédokkal le tudnátok ülni nyugodtan megbeszélni. Fenyegetőzés és tettlegesség nélkül. Elhiszem, hogy ezt nehéz összehozni.

2023. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nekünk előttük még soha nem volt problémánk szomszéddal, soha, sehol. Sajnos beszélni velük szép szóval lehetetlen már, és találkozni sem szabad, mert annyira rossz a viszony attól amit tettek ellenünk, hogy tettlegességig fajulhat mint ma..
2023. szept. 5. 20:05
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, de az eített esetekben ÖK HÍVTÁK jogosan a rendöröket, ha trágárul ordibáltok valakivel, vagy megvertek valakit, az büntény.

A tettlegesség a ti oldalatokon volt, ne csodálkozzatok, ha nem türik szó nélkül.

2023. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
23-as talán meg kellene várni amíg beváltják a fenyegetést? Hogy elvágja a nyakam mert nincs eléggé elvágva? 26cm vágás van rajta. Mindez a fenyegetés úgy hogy sosem láttam, beszéltem velük, csak szükségem lett volna a klímánkra, ez olyan nagy bűn? Erre ma jövök haza a munkából, és bejön a liftbe akit én nem tudtam ki, de ők fenyegettek meg. Párom ahogy meglátott vele, elborult az agya, tény, de engem akart megvédeni bármi áron. Ezek tuti hogy pszichopaták, ez már sok hogy nem jöhetek haza egyedül, fényes nappal sem.
2023. szept. 5. 20:36
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
Én még mindig tartom magamat az ajtó kívülről történő becsavarozásához. De ha van posta nyílásuk, egy purhabot is benyomhatsz, ha kevesled akkor egy kartonnal, úgy a biztos :)
2023. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tudta összetörni a ventilátor lapátokat?

A kültéri egységnek fém burkolata van, a ventilátor felől sűrű levehető ráccsal, ami általában szintén fém. A ventilátor lapát rugalmas, masszív műanyagból van, ami nem törik könnyen. Ha várki bedug oda valamit akkor sem. Inkább csak megáll. Legfeljebb azt tudja csinálni, hogy a bot végére húz egy merev szálú drótot és bedugja a ventilátorba a rácson keresztül. De amikor éppen üzemel, akkor ennek akkora hangja lenne, hogy azonnal észreveszed (nem csak te, hanem az egész utca) és még ekkor sem biztos, hogy sikerrel jár, mert a drótot csak behajlítják a forgó lapátok, nem biztos, hogy bármit is elér.


Mondjuk, elhiszem, hogy gond volt a klímával. Azt is elhiszem, hogy van elégedetlenkedő szomszéd. De ekkor mi van, ha itt a szerelő kummantott?

2023. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
1000% hogy ő tette, mert azt mondta, ha megcsináltatjuk, újra tönkreteszi, és már a klímás is ellenség. Alulról teszi tönkre. Már félünk kimenni a lépcsőházba, mert hallgatóznak és leskelődnek utánunk, amikor reggel munkába indulok, náluk is nyílik az ajtó, mint egy thriller.., félelemben élünk, ezek kiszámíthatatlanok, kattantak. Annyi a bűnünk, hogy nyáron szerettük volna használni a klímánkat... Valahogy meg kell védeni magunkat, már a kollégáim is ezen ötletelnek, mit lehetne, és a gázspray volt a legjobb ötlet.
2023. szept. 9. 08:45
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

27:

Értem, hogy tönkreteszi, de hogy csinálhatja? A klíma hűtőradiátora és ventilátora egy sűrűn rácsozott fémketrecben van a védelem miatt. A külső egység burkolatokat úgy alkották, hogy durva behatásoknak is ellenálljon, mert a gyártók ezeket a világ minden pontján értékesítik, ahol még extrém időjárás is előfordulhat, tornádó és az azáltal felkapott és nagy sebességgel nekicsapott törmelékek, ezeknek is ellen kell állnia.

Akkor ha ez mégsem elég, egy masszív lemezt kell vágatni és alá tetetni, hogy alulról duplán legyen védve.


Nekem is volt mindig legalább egy hallgatózó, leskelődő egy egyéb módon kellemetlenkedő szomszédom. Át tudom érezni. De akkor mi van? Semmi, magasról le kell tojni. Ha látják, hogy senki nem foglalkozik velük, majd abbahagyják a fenyegetőzést is.

2023. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
A klímás azt mondta, hogy ki volt szedve alul valami leeresztő nyílás, és ott nyúl be valamivel, ami eltöri a ventilátor lapátokat. :( Sajnos kiszámíthatatlanok, tényleg thrillerbe illő, hogy hajnalban nyílik az ajtó náluk is, amikor megyek dolgozni, morogva suttogva mondja: elkaplak.. kutya... Páromnak szánja gondolom, de már ki tudja.. Hazafelé napok óta az egyik kollégám kísér, félünk tőlük, mert kiszámíthatatlanok, és össze-vissza hazudoznak a rendőrségnek is. Már azzal is megvádolta a párom, hogy megvert engem hajnalban.. nem tudom mi értelme ennek, én senkitől nem viselném el hogy kezet emeljen rám!
2023. szept. 10. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!