Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki csinaltatott furt kut...

Leszbikuslány kérdése:

Valaki csinaltatott furt kut vizet csaladi vidéki kertes házba vevezetetni?mennyibe kerúlne ennek a kiepitése?7 milliom lenne erre!

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 03:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő mélységű kutad, akkor azzal mér nem kell foglalkozni. Ha nincs kútfúrással kell kezdeni. Utána vízmintával szépen el kell battyogni a legközelebbi vízszolgáltatóhoz, és kérni kell egy ivóvíz vizsgálatot. Ez olyan 20-30k-s tétel. Itt meghatározzák a fontosabb, ivóvíz szempontjából releváns elemeket, a teljesség igénye nélkül, a vas-, mangán-, arzén-, ammónium-, baktériumtartalmat. Na és akkor itt kezdődik a buli. FEl kell keresni a vízkémiával egy kútvízkezeléssel foglalkozó céget, például a Labornum kft.-t. A vízkémia alapján összeállítanak egy rendszert. Magyaroszágon, amit biztosan szűrni kell az a a vas a mangán és az arzén. Ha tetszik az ajánlat megrendeled és megépítik neked. Ha tippelnem kéne legrosszabb esetben 2-3 millióból ez ki is jön, persze, ha ipari mennyiségű vizet használsz az más tészta. ÉS, hogyha kész jönnek a karbantartások, ami igazából életfogytiglan tart. Rendszertől függően kálium permanganát, klór utántöltés, szűrőközeg (aktívszén, pyrolox, birm stb.) csere elhasználódáskor. Ha vízlágyítóra is van igény, ott regeneráló só utántöltés.
2023. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha ivóvíznek megmarad a régi, akkor nem kell ennyi kínlódás. Ismerős vett egy házi vízművet, és csak úgy maga megcsinálta, hogy a fürdőbe bevezette, és most erről megy a wc meg a mosógép. Igaz, hogy ez illegális, mert a csatornahasználatot nem fizeti, de ha engedélyezteti, az se olyan sok pénz. A lényeg, hogy emberi fogyasztásra ne használja. Nem hinném, hogy 200 E-nél többet költött rá. Nem olyan család...
2023. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

700000-es ajánlatot kaptam 20 méteres fúrt kútra. kb 300000-ből megy a víz a házig.

Zárt kertekben legtöbben csak homok szűrőt használnak, így kell egy 20" szűrő, de ezt 50 mikronig meg kéne szűrni

Gyakran kellene a vastalanító is hozzá.

[link]

Ezen kívül javasolt az UV-s fertőtlenítő.

1,5 m3/h lenne az optimális ez is csak 1,4-et tud.

[link]

2023. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlna én siomán bevezetettném a hazba a furt kut vozetbami 30 meter melyröl jón nálunk de mivel sajnos a házunk a szúleim tulajdonaban apám neven van aki 66 eves igy azt mondta hogy amig ő él addig ott biztos nem lesz kút víz mert sajnalja rá a pénzt apám belefektetni el kólteni mivel kicsit garasoslodó fogahoz veri a garast az öreg igy hiába én fizetném mi a sajat penzböl ezt igy sem akar hallani róla mert azt mondja ő szegény nekúnk ilyen luxusra nincsen pénzúnk es ezt apám úgy mondja hogy pont ö az akinnajdnem luxus nyugdijat kap mivel egesz szép összeget kap nyugdijként atlagonn felúl de neki az is keves es elegetoen vele igy a dolog lenyegtelenné vállt mivel ha még él 29 es 30 evet apám akkor 95 vagy 96 eves fog kenni én meg most 41 eves vagyok es en arra szamitok hogy meg a kerek 70 eves kort sem fogom megélni nem hogy a 80 vagy 90 éves kort így azon negyed evszazadig mig 65 vagy 68 eves korom kórül fel dobnam a pacskert van bőven meg idő ogy apám engemet bőven túl fog élni mivel ö mondta azt hogy ő meg minimum 30 évet le akar elni ebben az életben bár ezt nem igazán tudom hogy képzelte mivel zsíros marha és disznó húsokat eszik húst hússal amitől magas a kolleszterinje neki tobabbá magas a vernyomasa neki es magas a vercukra is neki folyanatosan igy egyáltalán nem el egezseges életmodot az öreg de neki legyen igaza esmivánom elje meg azt a 90 akárhányeves kort amit akar de ilyen életvitellel amit ö él nem tudom lesz e neki esélye erre mivel az egy dolog hogy ő mit akar de ha a szíve nem fogja borni vagy agyverzest fog kapni a magas vernyomastól vagy bekomazik a magas vercukrától akkor erre nem sok esélye lesz neki igy sajnos az életmódja miatt apám egezsege egy időzitett bomba már az keppen hogy mikor fogja a behivolevelet fentről a túlvagról megkapni a kaszastól személyesen igy hogy nem vigyaz az egézségére
2023. okt. 23. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!