Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy fogyasztok kevesebb gázt?

Hogy fogyasztok kevesebb gázt?

Figyelt kérdés

1. ha megy egész nap egy fix közép fokon, magyarán csak akkor kapcsol be, ha alá megy a hőfok

2. megy közép fokon amíg otthon vagyok, napközbe meg kikapcsolom teljesen, viszont akkor amikor bekapcsolom újra kell felfütenie az egész szobát.

Melyik a takaréskosabb?


2010. okt. 19. 15:20
 1/4 anonim válasza:

ez engem is érdekelne

én mindig azt csinálom, hogy leveszem a legkisebbre, ha nem vagyok itthon, és ha alszok, és ha ébren vagyok itthon, akkor felveszem 23-25fokra

2010. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy szobát gazdaságosabb kályhával fűteni, persze csak akkor, ha a meleget(25-26 C°) szereted.

Gáznál érdemes közepesen tartani(21 C°) napközben, estére pedig levenni 16 C°-ra. Az a legjobb, ha programozható termosztátod van. Csak beállítod, hogy fél órával a hazaérkezésed előtt kezdjen fűteni 21 C°-ra, este pedig vegyen vissza.

2010. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hőingadozás nem több mint 4°C akkor megéri levenni a fűtést kicsire.


Kikapcsolni nem éri meg.

2010. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kikapcsolni is megéri. Az, hogy mennyit kell fűteni attól függ, mennyi az épület energia (hő) vesztesége. Ez a veszteség pedig egyenesen arányos a külső és belső hőmérsékletek különbségével. Tehát minél kisebb a benti hőmérséklet, annál kisebb az épület energiavesztesége. Ezért hőntartani gazdaságossági szempontból butaság. Le kell kapcsolni teljesen, amikor nincs rá szükség.


Hőntartani akkor van értelme, ha kényelmetlennek találjuk, hogy hideg lakásra érünk haza. Csak akkor. Gazdaságossági értelemben nincs.

2010. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!