Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb hűtő-fűtő klíma?

Melyik a legjobb hűtő-fűtő klíma?

Figyelt kérdés

Egy 18nm és egy 25nm szobákat kéne nyáron picit hűtenie, ősszel és tavasszal pedig fűtésrásegítés lenne a feladata. Konkrét típusok érdekelnének illetve személyes pozitív és negatív tapasztalatok is.

Mire figyeljek a kiválasztáskór és a kivitelezéskór?



2023. okt. 31. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gree, Midea. Ezek közép kategóriás de már tisztességes klímák.


Daikin, Panasonic. Ezek a legjobbak.


A felsoroltak közül mindegyik kifűti a szobàt a kemény mínuszokban is.

(Megfelelő teljesítményt kell választani)

2023. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogyan számítsam ki a megfelelő teljesítményt?

Melyiknek van a legkisebb karbantartás igénye?

Én Daikin en gondolkodóm.

2023. okt. 31. 23:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hőigény számítás eléggé bonyolult, a klímások többsége is csak saccol.

Szigeteletlen ház, régi fa ablakok, szóval minden vacak: 200W/m2

Közepesen szigetelt 100W/m2

Jól szigetelt, modern ház 50W/m2

Passzív ház 20W/m2


Ez a fűtés.

Hűtésnél az átlagos lakószobáknál igazából az ablak felületek számítanak. 1m2 ablakhoz kb. 500W hűtés kell, de például külső redőnyt leengedve már csak 50-100W.

nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A klímásoktól gondoltam tanácsot kérek csak tartok tőle, hogy ők mindannyijuk le vannak szerződve valamely gyártóval ezért ők nem a számomra legmegfelelőbb terméket ajánlják, vagy csak 1-2 félét ismernek. Vagy tévedek?

Kívülről közepesen szigetelt ház. Tervezem ha megcsináltatom a klímát vele párhuzamosan cseréltetem az ablakokat is + minden mást.

Milyen villany hálózat igény kelhet hozzá? Tényleg meg van szabva a vezetékek anyaga ? Nekem most alumínium vezetékeim vannak és ezek is csak 10 amperosak.

Az amper bővítés nagy feladat? Állítólag ezzel kell kezdeni mert ez 3-6 hónapig is eltarthat. Egyszerre, egy kosszal csináltatnék meg mindent.

nov. 1. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alumíniumra nem fognak rákötni a klímások. Elvileg elég a gépnek 10A, de az alumíniumnak van egy olyan felettébb kellemetlen tulajdonsága, hogy kilazul a csavaros sorkapocsban. Úgy én sem szerelnék gépet, hogy 1 év múlva a laza érintkezés miatt tönkremegy vagy szélsőséges esetben ki is gyullad.
nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!