Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi lesz az örökölt...

Ilyenkor mi lesz az örökölt ház részemmel?

Figyelt kérdés

Több testvér (3) örökölt meg egy házat. Pár év eltelt azóta és igazából csak nyeli a pénzt meg egyéb okok miatt nem tartanék igényt továbbá a részemre. Ilyenkor mi a teendő? A többi testvérnek ki kell fizetni? Vagy ez hogy van?

Bocsi tök fiatal vagyok nem voltam még ilyen helyzetben és az ismerőseim nagy része sem.



nov. 2. 19:10
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Legideálisabb az lenne, ha kivásárolnátok egymást és egy tulajdonosa lenne a háznak.
nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha a többiek nem mennek bele? Ilyen van? Hogy azt mondják, “oké neked ne kelljen tovább, mondd le, de nem fizetlek ki”? Mert ketten meg tudnánk egyezni, hogy pl eladjuk vagy bármibe benne lennénk. De a többiekkel nagyon nehéz megbeszélni, hogy egyáltalán valamerre induljon el a dolog. Már az is volt opció, hogy egyikünk megtartja és kivásárolja a többit, de négyünk közül kettőnek ez sem tetszett, és nem lett belőle semmi. Ezért is akarok akkor már kiszállni, aztán a többi 3 oldja meg, ahogy akarja…de nekem már ez a teher nem kell.

Hallottam valami olyat is, hogy ha 5 év alatt nem dől el a ház sorsa akkor az állam vagy valamilyen szerv jön és közbeszól. Ez valós?

Tudom a neten is tudok olvasni stb. szoktam is, de személyes tapasztalatok vélemények jobban érdekelnek és nyugtatnak meg.

nov. 2. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha ellenséges a többi tulajdonos és nem akarnak valójában semmilyen szinten változtatni, akkor keress egy ügyvédet. Sajnos pereskedni meg a közös tulajdont megszüntetni nem egyszerű. De ha ügyvéddel mész és eléjükteszed a lehetőségeket, akkor lehet megindulnak valamilyen irányba inkább
nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Ügyvéd csak a pénzt viszi. A tulajdonos társaknak kell egymás között megegyezniük, hogy mit akarnak, kívülről még a Bíróság sem illetékes abban, hogy rákényszerítsen a tulajdonosokra bármit.
nov. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
#4: Már miért lenne felesleges? Ahhoz, hogy a végére járjon kelleni fog az ügyvéd mindenképpen. Cak jól jár vele, ha tudja milyen lehetőségei vannak neki és a többi tulajdonosnak és ki mit tud tenni az ügy előmozdítása vagy éppen gáncsolása érdekében
nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elején 3 örököst írsz, aztán meg 4-et. Na most? Számológép nincs?

Egyébként több tulajdonos esetén az van, hogy - ha nem tudtok megállapodni - bíróságon lehet indítani pert közös tulajdon megszüntetése iránt.

Ilyenkor a bíró nyilatkoztatja a tulajdonostársakat, hogy valamelyikük meg akarja-e venni a többiek részét. (Ill. az eladó részt, amit a gazdája nem akar megtartani.) Ha igen, akkor ügy lezárva. Ha senki nem akar venni, akkor a bíróság elrendeli az eladást. (Mivel a rendelkezés jog alapján senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy a tulajdonát megtartsa, ha egyszer nem akarja.) Ekkor eladják az ingatlant, és mindenki megkapja a részét. Viszont több év, mire ebből pénzt látsz. Mivel a tulajdonostársak egy ideig visszautasíthatják a vevőjelölteket. De egy idő után a bíró megvonja ezt a jogukat, ha úgy látja, hogy ezzel csak az eladás gátlása a szándékuk, és onnantól már nem utasíthatnak vissza senkit.

Ez az egész eljárás sok pénzbe kerül. A bírósági eljárás maga is, meg mindenki ügyvédet fogad, az is.

Sokkal olcsóbb egymás közt megállapodni.

Ha ez nem megy, akkor jó eséllyel elég neked ügyvédet fogadni, aki előbb levélben, aztán meg személyesen elmagyarázza a többi tulajdonosnak, hogy ebből nem tudnak jól kijönni, mert a bíróság úgyis kötelezni fogja őket, de még egy rakás pénzt is legombolnak róluk. Ez az esetek többségében elég nyomós érv szokott lenni, és te 1-2 százezerből megúszod.

nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocs először magamon kívül írtam a 3-at. Velem együtt 4. Ennyi történt.


Köszi a válaszokat mindnekinek.

nov. 5. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!