Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenleg házfelújításokban...

Jelenleg házfelújításokban vagyok, ez egy örökölt ház, és ezzel kapcsolatban az lenne hogy lehet-e bármi probléma abból, hogy a jelenlegi konyhában van egy kút?

Figyelt kérdés
A story annyi, hogy anno sokat építettek hozzá a nagyszüleim, az évek alatt és amikor már egyre több minden épült hozzá, eljutottak odáig, hogy a kút ami hátul volt (5 méterre a háztól) beépítésre került (jelenleg most itt a konyha van) ami le van csempézve, a kút kapott egy ilyen fából épített körgyűrűt (ami amúgy vasból van, csak hogy ne azt lássuk) teteje pedig kapott egy fából egy fedelet ami teljesen zár, és erre a fedélre most pakolunk is, van benne egy szivattyú mert a kertet műveljük és onnan locsolunk. Kb 15 éve van már így, még tervben van, hogy tovább hozzá építünk. Lehet valami bármi probléma ebből, hogy most már belülre került a kút? (Ház kb 120 négyzetméter most már.)

2022. júl. 12. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet.
2022. júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen probléma lehet?
2022. júl. 12. 08:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt építésszel kéne megbeszélni, látatlaban mit vársz, mit mondjunk? Milyen a kút, mekkora ármétőjü, fúrt, ásott, téglázott, betongyűrűvel épített, stb... semmit nem tudunk róla. A házról szintén semmit nem tudunk, hogyan épült rá a kútra, milyen a lábazat, a falazat, a padló, hogyan van összekötve a kúttal... Még egy fényképet sem mutattál róla.

Mégis várod a csodát, hogy valaki azt mondja, hogy "nem, nem lesz baj"? Aztán ha mégis lesz valami baj, akkor meg majd jössz ide erőlködni, hogy de hát azt mondtátok nem lesz baj?

2022. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyjából 1 méter átmérőjű, ásott kútról van szó és beton gyűrűvel van építve. 21 méter hosszú, és nagyjából 3 méteren áll benne a víz. Kúttal a padló úgy van megoldva, hogy le van csempézve és akkor teljesen a beton gyűrűig levan. Nagyjából naponta 20-30 percet megy a szivattyú, amíg meglocsoljuk a kertet, és ez csak nyáron. 15 éve van meg, mindig így használtuk idáig semmi probléma nem volt. Beton gyűrű teljesen leér a víz aljáig, tehát oldalra a víz nem tud folyni. Alulról jön be valahonnan a víz, de ez akkor is meglenne ha nem lenne a kút.
2022. júl. 12. 12:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, 11 méter a kút és végig kút gyűrűvel van az oldala teljesen lentig. És vizérbol nyeri a vizet. És kb 3 méteren áll víz.
2022. júl. 12. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én rohadtul imádnám ha lenne egy ilyen a konyhámban :D szerintem nagyon menő..

Az szinte tuti, hogy nem szabályszerű, de amíg csak ti és max az ismerőseitek tudják, kb semmi problem, ne essen bele senki, meg ne tároljatol benne hillákat :D

Nagypapám mindig azt mondta, kutat soha ne temess be, mert sosem tudhatod, mikor lesz ra szükséged… lásd pl most ukrajna… szerintem sokan fél karukat odaadnák most egy kútért a konyhába.

2022. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csodát vártam, általánosítva, hogy ezek hogy mennek. Nagyjából 15 éve van már így. Csak gondoltam rákérdezek azért:D Előtte is itt volt a kút egyébként, csak nem volt beépitve a hely a házhoz. Tehát a kút vagy 30 éve van már itt, előtte itt egy műhely volt, csak most hozzáépítettük a házhoz ami annyit jelentett, hogy kivertük a falat és bekerült oda egy átmenő tér.
2022. júl. 12. 13:27
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os köszi a választ:D Hát igazából anno engedélyt kaptunk hozzá, hogy hozzáépítsünk. ÉS akkor 15 éve nem szóltak, kijött egy csávó felmérte kifizettük a pénzt és ennyi volt nagyjából.
2022. júl. 12. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Kinek lehet a régi kutakról engedélye.Akik ásattál már nem is élnek.

A 25 éve fúrtakról sincs,mert akkor ez nem kellet,igaz még ma sem,ha 80 m nél nem mélyebb.Én is tudok olyanról,akinek a fúrt kútja a pincébe "került".

Ráépültek.

2022. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!