Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Menjek albérletbe vagy maradja...

Menjek albérletbe vagy maradjak otthon, ha már nagyon unom ahol élek?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzetem.

4 évet éltem Budapesten, tavaly ősszel hazaköltöztem, mert nagyon sok volt már az albérletem díja és nem találtam olcsóbb albérletet, ezért olyan alapon voltam vele, hogy nem is szerettem Budapesten élni a pénz miatt is állandóan aggodalmasak voltak a napjaim, így gondoltam sodródok az árral és hazaköltözök Kecskemét mellé Kunszállásra. Itt nincs túl sok látnivaló és nagyon kikapcsolódási pont sem. Ha akarunk valamit akkor bemegyünk Kecskemétre vagy le Szegedre.

Plusz el tudjátok képzelni, hogy mennyire nagy zuhanás megélni egy fővárosi életből hazacsöppenni.

De ezt nem akarom panaszolni, mert összességében pénzügyileg ez egy jobb döntés volt, és úgy vagyok az élettel már mai fejjel, hogy nem lehetek hedonista és azért próbálom ésszerűen élni a napjaim.


Most már 1 éve itthon vagyok Kunszálláson, mezőgazdaságban dolgozom elég szürkék a napjaim.


Azon gondolkoztam, hogy vagy beköltözök Szegedre vagy Kecskemétre albérletbe. Ez egy simán jó döntésnek hangzik, de 1 év múlva lejár végre a 10 éve fizetett lakástakarékom. Ha jól rémlik 2024 decemberben fog és akkor végre meg tudom venni lakáshitellel az első lakásomat.


Így most elköltözni erre a maradék 1 évre hirtelen ilyen kidobott pénz tűnik, mert már 120.000 Ft alatt se Szegeden se Kecskeméten nincs már albérlet, szóval fixen elmegy rá egy 1-1,5 millió Ft körüli pénzem.

De mellette már szenvedek ettől a semmilyen élettől. Nyaralni sem voltam, bejárok dolgozni, délután hazajövök melóból. Sok inger nem ér. Annyi jutott eszembe opciónak, hogy veszek egy országjáró bérletet és elkezdek vonattal utazgatni, hogy legalább a hétvégéimen történjen velem valami.


nov. 20. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Kibírni 1 évet otthon és tovább gyűjtögetni a pénzt.
Költözés Szegedre vagy Kecskemétre elfogadva, hogy az albérleti díj elmegy a levesbe
Az albérletre szánt pénzt befektetni valami egyéb szórakozásba, hogy legyen egy kis pozitivitásom
Nem tudok okosat mondani, de kitartást kívánok
8 szavazat
 1/4 anonim válasza:
Szerintem maradj otthon már arra az 1 évre. Barátaid vannak otthon?
nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Keress egy olyan állást amivel többet keresel és akkor nem lesz gond ha bérleti díjra fizetsz belőle.

Már egy évet otthon voltál, ha ennyi idő alatt félretetted a pénzed, akkor az már jó kezdet. Mire munkát, lakást keresel, máris eltelt még pár hónap és akkor már közelebb van a saját lakás lehetősége. Addig meg nyugodtan lakj bérlakásban. Akár lakótársat is kereshetsz, akkor kevesebbe kerül a bérleti díj ha kivesztek közösen egy 2 szobás vagy 1,5 szobás lakást és arányosan fizetitek a bérleti díját.

Mondhatjuk, hogy ez az 1 év már nem hosszú idő, bírd ki, de nyilván nem írtad volna ki a kérdést ha ez neked olyan könnyen menne már.

Kezdj el állást keresni, az úgy se megy gyorsan! Ha sikerült, akkor keress lakást a munkahelyed közelében! Utána majd a saját lakásnak is tudod legalább hol vedd meg.

nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe akkor kell menni, ha ezáltal jobb munkához jutsz, vagy időt és üzemanyagot spórolsz a napi bejáráson.


Csak azért, hogy ne legyél otthon, elég nagy luxus!

nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha meghallgatsz valakit aki tul hamar elkoltozott szuloktol: huzd ki ott amig csak tudod. Alberletbe koltozni anyagi ongyilkossag.
nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!