Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan gyűjtenétek lakásra...

Hogyan gyűjtenétek lakásra vagy házra, ha albérletben laktok és kevés fizetésetek van?

Figyelt kérdés

2023. szept. 4. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Erre sajnos nincs jó recept.

Ha megtehetitek, vissza kell költözni a szülőkhöz, és akkor az albérletre költött pénzt félre lehet tenni.

Ha ez nem megy, akkor esetleg valami barát/ismerős, aki befogad...

De valahol lakni kell, ha a fentiek közül egyik sem játszik, akkor marad az albi. Így viszont maradnak a költségek is, és kis pénzből így nem nagyon lehet félretenni. Olyan szabad szemmel is látható összeget semmikép, ami majd egy saját ingatlan alapja lehet.

Ilyen esetben, ha költséget nem tudsz csökkenteni, akkor a bevételt kell növelni. Túlóra, másodállás, valami kis vállalkozás felépítése amit munka mellett végzel, bármi... Lényeg hogy plusz bevételt kell szerezni, amit vagy amiből már félre lehet tenni.

2023. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld.:)


Milyen vállalkozást ajánlanál?

2023. szept. 4. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
ha ötleted sincs vállalkozásra akkor neis kezdj bele.
2023. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bérelj másokkal közösen, hogy csökkenjen a költség, vagy költözz haza néhány évre a szüleidhez.

Esetleg keress jobban fizető állást.

2023. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy kényes akkor külföldi melo ahol szállás is van. Akkor nagyjából kint csak kajára kell költeni. Egy ev alatt többet félre is rakhatsz mint itthon 3-5 ev alatt albiban
2023. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföld kB az egyetlen esély.
2023. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éve gyűjtögetek a kevés fizetésemb{l, de egy csomó pénzt elvisz a lakbér, megélhetés. Pedig nem élek nagylábon. Egy garzont nem tudnék hitelre sem megvenni, szóval reménytelen ügy kevés fizetésből. Amennyi pénzt összegyűjtöttem eddig, legalább annyival drágultak az ingatlanok, de inkább többel. Elkeserítő, mert én csak egy kis garzont szeretnék venni, nincsenek irreális vágyaim.
2023. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7# Sajnos kis fizunál gyorsabban mennek fel azt árak mint amit félre tudsz tenni, miközben a megtakarításod is inflálódik.

Nekem esélyem sincs lakásra gyüjteni. Nettó 210E a keresetem bár maszekolni szoktam és itthon élek de ez is ugy el tud költödni hogy csak pislogok...és érzem "süllyedek". És nem költök hülyeségekre...:(

2023. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
62%

Én nagyon rossz gondolatnak tartom azt, hogy költözz vissza a szüleidhez :D . Lehet költség hatékony a mama hitel, de az életed fejlődése szempontjából zsákutca. Persze más az, ha a családod tulajdonában van egy 2 szintes kertesház 4 szobával és esetleg ott laknál. 2-3 szobás panel lakásban szülőkkel összezárva szerintem nem egy jó dolog. Ezt úgy mondom, hogy én mindig kb. panelba laktam és nagyon szeretem a szüleimet.


Kérdésedre válaszolva. A költségedet csökkenteni kell egy értelmes határig. Száraz kenyeren és vizen is lehet élni de az az egészséged rovására fog menni. Vagyis már bukott a teória, hogy mindennen spórolni kell.


Első körben dobd el ezeket a hülyeségeket, dogmákat: Drága az ingatlan, mert mert mert. Mindig van a mert. Ne foglalkozz a politikával! A saját életed főszereplője te vagy, nem a drága ingatlan. Hidd el ha ezeket megfogadod sikeres leszel.


Na és mit javasolok?


- Légy szorgalmas

- Légy türelmes

- Képezd magad és tanulj

- Válts munkahelyet

- Lépd át a konfortzónád


Rengeteg lehetőséged van csak még nem gondoltál bele miben is vagy jó, miben tudnál pénzt keresni. Vállalkozáshoz egyértelműen azt javasolom amiben jó vagy, vagy ami érdekel. És ne feledd a kétkezű munkás is (asztalos, ács, burkoló) is ugyanolyan értékes ember mint egy magasan kvalifikált ember. Ha azt gondolod, hogy csak szívsebészként lehet jól keresni akkor ülj le egy kicsit gondolkodni. Ugyebár aki szegényen nem tud pénzt keresni az gazdagon sem fog tudni.


Szóval röviden:


Keress többet (egy határig, kihajtani sem szabad magad). Költs kevesebbet (szintén egy határig). Vállalkozz. Légy bátor, légy merész, szorgalmas és türelmes. A plusz pénzt fektesd be. És láss csodát lesz lakásod. Aki meg károg, panaszkodik azoknak a szavára ne adj. Ilyen egyszerű.

2023. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Készíts játékprogramot.

Godot engine vagy egyszerűbb gdevelop szoftverrel.

Ha rajzolni nem tudsz akkor blenderrel 3d ben fogsz tudni alkotni grafikát.

Hangokat,zenéket megveszed plusz használsz ingyeneseket is.

2023. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!