Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magánlakáshoz tartozó tetőtera...

Magánlakáshoz tartozó tetőterasz szigeteltetése milyen mértékben terheli a lakás tulajdonosát és milyenben a társasházat? Van erre törvény?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
törvény sztem nincs, társasházi szerződés lehet.. Amúgy szerintem 100% tulaj, 0% társasház.
2010. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a tetőterasz burkolatnak is számit mint a tető.Ha beázik, annak a szigeteléséért a tház a felelős mint ahogy a tetőért és kéményekért is.
2010. okt. 20. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:

és miért nem olyan burkolatnak, mint a fürdőszobád? A tetőterasz a kizárólagos használatodban áll, mint a fürdőszoba, miért fizetné a tház? Csak te élvezed a hasznát, csak te fizesd a költségét.


A tető közös használatában van a háznak, csakúgy, mint a homlokzat. Ezek leginkább csak egyben kezelhetők, javíthatók. A tetőterasz sztem nem ilyen.


Persze értem, hogy te máshogy gondolod.

2010. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért mert teherhordó szerkezet, aminélkül a teraszburkolat

sem áll meg.A lakásban is hasonló a helyzet: a főfalak és a födém közöstulajdon.

2010. okt. 21. 14:47
 5/11 anonim ***** válasza:
A főfalak és a födém sem közöstulajdon,ha a lakásban van. Csak nem bontható el,és nem helyezhető máshova statikai okoból.
2010. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi tetőtérben lakunk, és van tetőteraszunk. Minden költség (burkolás- szigetelés) minket, a lakás tulajdonosait terhel, hisz a terasz kizárólag a mi HASZNÁLATI tulajdonunk (amig a tető viszont nem). Úgyhogy sajna a békát le kell nyelned, és a terasz költségei a Tiétek.
2010. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből gondoltátok, hogy én lennék a terasztulajdonos? Én a terasz alatti lakás tulajdonosa vagyok, aki tudni akarta, hogy kihez nyújtsa be a javítási felszólítást.

További kellemes okoskodást!



[link]

2010. okt. 22. 00:22
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miből gondoltátok, hogy én lennék a terasztulajdonos?"


Abból, hogy szerinted a tház a felelős.



"További kellemes okoskodást!"


Ide, ha nem tűnt volna fel, SEGÍTENI jönnek a válaszolók! Ingyen, felabaráti szeretetből! Te meg le-okoskodásozod a segítségüket?!

2010. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, te tényleg egy nagyon ritka tirpák lehetsz. Csak segítő választ kaptál, és hogy reagálsz? Talán a KÖSZÖNÖM lett volna a megfelelő. És egyetértek az előttem szólóval. Szép napot!
2010. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem a válaszolók eleve abból indultak ki," hogy fizess ha teraszod van" pedig a kérdés nem arra vonatkozott.

Köszönöm, hogy felvilágosítottál.

2010. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!