Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha eladtam egy használt...

Ha eladtam egy használt gázkazánt még szeptemberben, és most hív a vevő, hogy gond van vele, azzal nekem van valami teendőm?

Figyelt kérdés
Kötöttünk adásvételi szerződést, melybe bele foglaltuk, hogy a gázkazán beszerelése, és működtetése nem az eladót terheli.

dec. 7. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Hajtsd el.
dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Használt cikkekre nincs garancia.
dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre semmiféle garancia nincsen.
dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Bizonyára használni tetszett a kedves vevő és ezért jött elő a probléma (Hahaha).
dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hajtsd el. Nincs garancia. Vagy másikat akar ócóbban.
dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az adásvételiben nem volt szó garanciáról vagy szavatosságról, úgy nincs teendő.
dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom, sokan nem mértették meg a fenti válaszomat (#4-es), hogy "Bizonyára használni tetszett...", pedig csak tréfálkoztam.

Sok éve levált a cipőm talpa egy hónap használat után. Az üzletes próbált elhárítani a fenti szöveggel. (Talán dísznek vettem volna...?).Végül visszaküldték a gyárba, kaptam másik cipőt.

dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valóban nincs jótállás a használt cikkre, de szavatosság van.

Más kérdés, hogy a vevőnek kell bizonyítania. A pereskedés pedig nagyon nem éri meg, tehát te vagy előnyben,

dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Milyen szavatosság?
dec. 29. 23:00
 10/12 A kérdező kommentje:
"Az eladott használt termékekre általában nem vonatkozik automatikusan szavatosság, hacsak nem vállaltad kifejezetten az eladás során. Az eladás előtt érdemes tisztázni a vásárlóval, hogy milyen szavatosságot vállalsz, ha egyáltalán. Az ilyen részleteket érdemes írásban rögzíteni, például adásvételi szerződésben. Az általános gyakorlat és a jogszabályok azonban eltérhetnek országonként, ezért tanácsos utánanézni a helyi jogszabályoknak vagy jogi szakemberrel konzultálni."
dec. 30. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!