Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Félek hogy bedobja egy kővel...

Félek hogy bedobja egy kővel egy kóbor fószer az ablakomat a mínusz fokokban és átfagy az egész lakás és akkor vége a melegedésnek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
dec. 8. 18:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért dobna be valaki kővel az ablakot? 🤔
dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Te vagy az KP?
dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem félsz, hogy rád esik egy repülő, vagy beléd csap a villám?
dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Én mindig attól féltem, hogy szeles időben kilépek a házból és a fejemre esik egy cserép. Valljuk be, azért egy kicsit valós a félelem... azonban mióta megtörtént, már nem félek annyira az ilyenektől.
dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Deszkázd be az ablakokat.
dec. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A szó amit keresel a zsalugáter.
dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

- Ha van külső redőny, leengeded, az is segíthet a védelemben.

- Zsalugáter is jó ötlet. - Ha rács van az ablak előtt, nagyobb az esélye, hogy megpattan a rácson a kő.

- Ha betörés elleni fóliát rakatsz az ablakra, az talán a legtutibb.


De honnan jön ez a félelem?

dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az egyik falun, ahol laktam volt egy virgonc gyerek. Hol sárgolyóval, hol kisebb-nagyobb kövekkel dobálta meg az félig leeresztett redőnyt. Én nem féltem, hanem rettegtem. Nem csak a hideg miatt, hanem más oka is volt, amit nem közlök. Meg roma lakta hely volt. Én azt választottam, hogy a fa redőnyt mindig Teljesen! lehúzva tartottam. Kintről tehát ALIG jött be fény. Az ablak pedig ráadásul napkelte felé nézett. Bent viszont erős LED izzók voltak a foglalatban, amik valamelyest kompenzálták a külső fény hiányát. (Én bírom a 4000K-es színhőmérsékletű LED izzót. Abból is 60W (3x20W) volt bent a körülbelül 4x5m-es fehér falú szobában. Ez többeknek rendkívül erős fény, amit nem tolerálnak. Engem viszont ez a színhőmérséklet és teljesítmény éltet, sőt, ha tehettem volna, akkor még erősebbet vásároltam volna.) Átlagosan 1-2 havonta hallottam, hogy nekidobtak valamit. (Egyszer egy madár nekirepüt az üvegablaknak! Láttam!! Szemeim látták!! Elképesztett az eset.) A ház többi részében is időztem, ahonnan viszont nem hallhattam, ha nekidobtak valamit. Tehát lehet, hogy sokkal többször érte találat.

Nyilván a veszély akkor is fennáll, amikor nincsen ellenséged. Neked kell mérlegelni, neked kell dönteni...

dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"De honnan jön ez a félelem?" - Talán horrorfilmeket vagy hasonlókat néz. Azok hatással vannak az emberre.
dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Vagy választod azt a megoldást, hogy leméred az üvege(ke)t, megrendeled, a gittet is megveszed hozzá, meg azt a háromszög rögzítő dolgokat [Tudja valaki, hogy mi a neve? Legyen szíves írja meg valaki.]. És utána jársz és nézel róla videót, hogy hogyan kell kicserélni (leszedni a törött és feltenni az új az üveget).

Ha nincs valóságalapja a félelemnek – azon kívül, hogy bárkinek bármikor megtörténhet ilyen eset –, akkor valószínűleg csak akkor lesz használva az tartalék üveg, amikor figyelmetlen voltál és a szél nagy sebességgel becsapta, vagy ha te magad okozol kárt benne. Ezeknek az idejét pedig szintúgy nem tudod, mint azt sem, hogy be fogják-e dobni és, hogy mikor. Tehát jó, ha van tartalék üveg, mert nem csak idegen, hanem – lásd – te magad is megteremtheted a bajt és a kárt.

(8-as voltam.)

dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!