Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az őszibarack ilyen állapotban...

Az őszibarack ilyen állapotban mínusz hány fokig bírja?

Figyelt kérdés
[link]
2023. márc. 15. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

-1-2-őt még simán kibír. Esetleg lehet lemosó permetezni, az is visszafogja kicsit a rügyeket. (bár ezzel gondolom elkéstél)


De az őszibaracknál ha még nem metszettél akkor nincs baj, mert ha van is fagykár akkor se fog az összes rügy elfagyni, szóval ha vársz utána pár napot és látszik, hogy melyik fog leperegni, akkor úgy metszed a fát, hogy maradjon jó rügy is rajta.

2023. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyenge talajmentit simán.


Nekem már virágzik a sárgabarack, -2, -3 fokig nincs gondja. -8 persze ne legyen mert akkor barackom se lesz. :D

2023. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem 3 éve nincs. Most szép erre megint két éjszaka lehet hogy fagyni fog. Az őszik még messze nem viràgoznak azok bírni fogják
2023. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez valami fagytűrő? :D Mert szerintem ha virágzásban van és szabadon áll a bibe akkor a legkisebb fagy is simán kicsinálja. (Nyilván a fagy a virágnál kell legyen és nem a talajmentén. Mi már jártunk úgy, hogy csak bizonyos ágakon fagyott le, mert úgy ment a hideg levegő.)
2023. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Péntek reggelre -3-at jósolnak hozzánk.
2023. márc. 15. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb. 7 éve -8-9-et kaptak nálam ilyen állapotban. Az égvilágon semmi baj nem lett.

Akkoriban törzstag voltam egy kertészeti fórumon, és a többiek is ilyesmiről számoltak be. Azt hiszem, még -10-et is írtak.

2023. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor nem bírják ha virágba van. Tavaj felet elvitte a fagy az őszinek
2023. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!