Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítő készülékkel kb....

Páramentesítő készülékkel kb. mennyi idő alatt száradnak a ruhák?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem páramentesítő készüléket több szempontból is.Ruhaszárító funkció van rajta.Sajnos eddig tudtam kint szárítani a ruhákat.Pára és penész miatt amíg lehetett kint szárítottam.Szóval kíváncsi vagyok naggyából mennyivel hamarabb száradnak a ruhák,illetve mennyire rakjam közel a szárítóhoz,hogy a leghatékonyabb legyen.Ezenkívül érdekelne,hogy aki így szárít bent ruhát kijött-e penész.
dec. 9. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mosókonyhánk van, tehát egy kis helység, aminek csukni tudom az ajtaját. Abban ha teregetek és oda állítom mellé a páraleválasztót akkor viszonylag gyorsan vasalás nedvesre száradnak - de ruhától függ. A pólóknak is kell azért pár óra ha több dolog van kiteregetve, de van ami fél óra alatt szinte száraz, mert olyan műszálas valami, vagy ha épp fújja a levegőt rá a konyharuhára, az i gyorsan megszárad.

Arra figyelj, hogy a levegő kifújását nem szabad túlságosan vízszintesre állítani - azt tudod ráirányítani a ruhákra - mert rontja a hatásfokát a készüléknek, kicsit zárja is és tönkre tudja tenni. De kb. 45%-ig lehet dönteni a miénket gond nélkül (a kis levegő terelő lapot a tetején).

Próbáld meg nem a nappali közepén szárítani a ruhákat, hanem kisebb helységben és akkor hatékonyabb, ott kell szárazon tartania a levegőt, így jobban tud száradni a ruha.

Nagyon sokat számít, nagyon jó. Ha nincs teregetve akkor csak arrább húzzuk és simán használjuk a fürdőben vagy máshol páramentesítésre. Érdemes egy jó készüléket megvenni, nagyon hasznos.

Csökkent a penészedés, de sajnos későn vettük meg, az előtte eltelt 10 évet nehéz helyrehozni. Ahol nem figyelünk és újra párásabb marad a levegő, ott persze visszajön. De ennél jobb megoldást nem találtunk.

Ha van szárítógéped, akkor a páraleválasztóval ne szárítsd teljesen szárazra a ruhákat! vasalás nedvesen mehetnek a szárítógépbe és akkor nem kell vasalnod, csak mehet a vállfára vagy hajtogatásra.Csak nem szabad túl sokat berakni összezsúfolva, akkor gyűrődik. Így ami áramot elhasználsz a páraleválasztóra meg a szárítógépre azt megspórolod azon, hogy ritkán kell vasalót használni. Meg szuper, hogy nem kell mindent kivasalni.

dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1.válaszoló, milyen márka?
jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Trotec TTK 110 S

Múltkor egy hasonló kérdés miatt rákerestem, ez már nincs forgalomban, pedig csak nemrég vettük. De van hasonló csak kicsit más a száma.

jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!