Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páralecsapódás ellen jó az...

Páralecsapódás ellen jó az infrapanel? Mert, ugye, fűteni kell, emelni kell a hőmérsékletet. De úgy tudom, az infrapanel nem a tárgyakat melegíti fel, hanem az embert magát…vagy hogy van ez?…

Figyelt kérdés

Szoktam szelloztetni, gázkonvektorral futok rendesen es paraelszivot is jaratok.

Csak kivancsi vagyok, a furdoben az infrapanel hozzáad-e ezekhez.


A falak, targyak mar nem vagy nem nagyon peneszednek, de az ajton ablakon patakokban folyik a viz.



dec. 9. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább növeled vele a lecsapódás esélyét. Úgy értem, ha magasabb hőmérséklete lesz a párás levegőnek, könnyebben lecsapódik a sokkal hidegebb falon.

Nem véletlen, hogy a szárítógépek is melegítik a levegőt.

dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert a padlo, az jo meleg, az infrapanel elott lent a foldon, tehat, melegiti az a foldet is, meg mindent! A furdokad szele is jo meleg a panel kornyezeteben.
dec. 9. 20:52
 3/8 A kérdező kommentje:
A villanybojler palastja, az tokjo meleg, az van a szemben levo falon, szemben az infrapanellel, ket meterre tole. Azt is felmelegiti. Kellemes meleg, ha megfogom.
dec. 9. 20:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem véletlen, hogy aszaritogepek is melegitik a levegot. Ezt hogy erted? Bovebben?
dec. 9. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy a szárítógépben forgatja a gép a ruhákat, közben levegőt fúj be amit a gépen belül szintén keringet. A levegőt felmelegíti. A meleg levegő felveszi a ruhában lévő nedvességet mint pára. A meleg párás levegőből a víz pedig lecsapódik a hideg hőcserélőn. Így távolítja el szép lassan a vizet a ruhákból.


Itt pont a páralecsapódás a cél.

Tehát a lényeg, hogy nem véletlen az, hogy a gép nem hideg levegőt fúj, hanem meleget.


Ha az összes faladat melegen tudod tartani az infra panel-al, akkor kisebb esély lesz rá, hogy lecsapódjon hirtelen valamelyiken.

Ettől függetlenül ha a pára csak nő, előbb utóbb valahol le fog csapódni. Ha szellőztetsz, akkor ez nem gond.


A hőhidakkal az a baj, hogy gyorsan lecsapódik rajtuk a pára.

dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az infrapanel nem a párát fogja csökkenteni, hanem a pénztárcád vastagságát.

Használj páramentesítő gépet.

dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy rokonomnál a pára, penész ellen a rejtett ablakszellőző vált be.Küszködtek sokáig, unták a savót, meg a mentesítőből a víz ürítgetését, aztán próba szerencse és bevált.
dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
dec. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!