Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Mozaikcsaládos anyukák, elsősorban a ti segítségeteket szeretném kérni. 2 éve lettem mostohaanyuka. 4 éves gyermekről van szó. A párom kórházbA került, így most volt az első alakalom, hogy hosszútávon teljesen egyedül maradtam a gyermekével. Nem is volt semmi gond ebben a pár napban. Párpmat ma hazaengedték, a gyerek teljesen megőrült. Én végig odaálltam, ha kellett határozottan léptem fel. Erre fel én vagyok okolva, mindenért, amit csinál most a kicsi. Elvileg én rontottam el, holott ő hagy rá a kezdetektől fogva mindent. Szerintem a gyerekben az van, hogy megjött az apja és végre mindent lehet. Valami jó tanács esetleg.

jan. 12. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez tipikus reakciójuk a gyerekeknek, amikor a szülő megérkezésekor egy túlzottan korlátozó felügyelet alól érzik magukat felszabadulva, egyúttal a szülő által biztonságban.


A gyerek súlyos traumát élt meg, míg az apja kórházban volt. A bizonytalanság érzés, az apja oltalmának a hiánya traumatizálja.


Az apja segítsége kell, hogy megnyugodjon. A gyerekek nehezen dolgozzák fel az ilyen élethelyzeteket.


Vissza fog találni a megszokott életrendbe, de mindannyiótoknak segítenetek kell.


Természetes, hogy te soha nem fogod neki ugyanazt jelenteni, mint az apja.

jan. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Válás. Mindig te leszel a hibás. Ez tönkre fogja tenni a kapcsolatot. Nem szabad olyannal lenni ahol a gyerek mögött vagy.
jan. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anya vagyok és NEM az élettársad párján vagyok.

Az tény, hogy minden helyzetben, minden gyerek a KISEBB ellenállás felé mozdul, mi is ilyenek voltunk- tehát a gyerek pontosan érzi, hogy az apja nem fogja annyira- a gyereket tehát nem érdemes okolni ezért, természetes a reakciója.


DE:

Én a helyedben a kórházból hazajött páromat osztanám ki, hogy mit képzel, tényleg. Neked egy hatalmas adag KÖSZÖNETTEL TARTOZIK, mert elláttad a gyerekét, amikor ő erre nem volt képed. Ha ezt nem tudja felfogni, semmi gond- el lehet azért neki mondani, hogy ha ez a legfontosabb egy kórház után, hogy téged minősít, akkor semmi gond, neked a gyerek ellátása semmilyen tekintetben NEM KÖTELESSÉGED (halkan kérdezem meg: vérszerinti anyuka mindeközben merre csellengett, ugyanis nem a te, hanem első körben az ő feladata lenne az apa kiesése idejére 1000%-ban helyt állni… ha az anyuka erre nem képes, vagy ott is megy a szokásos anyázás meg háborúzás egymás között akkor meg de pláne legyen a drágalátos élettársad nagyon is hálás, hogy kézben tartottad a gyerekét és kritika helyett első körben köszönje meg, mert jogilag bizony senkid a gyereke és erkölcsileg sem vagy köteles ellátni, ha a gyerek tulajdon anyja sem tolong a feladatért.


…én nagyon kiakadnék, ha hála és köszönet helyett az az első dolga az embernek, aki állítólag szeret, hogy leszúrjon, mert HELYETTE becsülettel helyt álltam… egyébként nem bírnék olyan férfival együtt lenni, aki ilyen ráhagyó nevelést produkál, mert ez az eredménye- ő nulla effortot tesz bele, mert jóóóóvanazúúúgx- különben meg azt gondolja, hogy ez a nőőőődóóóóga… látjuk, hogy ha nem az exfeleségre van tolva, akkor rád, ő egyelőre csak kritizálni tud. Gyönyörű.


Te eldöntheted kérdező, hogy húzod neki az igát és neveled a gyerekét ellenszélben vagy eligazítod, hogy első körben állítson magán, köszönje meg neked, aztán emelje fel a valagát és kezdje el nevelni normálisan a saját gyerekét, akkor nem éri meglepetésként, hogy minden életkorban vannak szabályok, amiket be kellene tartani… a gyerek érdekében is.

jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!