Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyhogy csak az én telkemen...

Hogyhogy csak az én telkemen keresztül tudja bevezetni a szomszéd a gázt?

Figyelt kérdés

Mi fával fütünk, nincs gázunk, és a szomszéd azzal keresett meg, hogy ő szeretné bevezettetni, de az csak úgy lehetséges, ha a vezeték egy része az én telkemen kereszül fut.

Mondtam, hogy ebbe nem egyezek bele, egyrészről nem akarom a munkásokat az udvaromon kerülgetni, másrészről pedig lehet hogy a jövőben majd építkezni szeretnék és lehet útban lenne a cső. Persze ezekután megsértődött, már nem is köszön.

De egyáltalán mi a francért akarják itt vezetni?? Miért nem az utca felől, mint mindenki másnál?



jan. 15. 08:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Lehet a gáz nem megy abban az utcában ami előtte van.


Ettől függetlenül én megértelek. A gázszolgáltatónak szolgalmi joga van a vezeték miatt arra a szakaszra. Amikor nálunk továbbvitték a csövet, az én telkemen ástak a ház előtt és hagynom kellett.


Valszeg több idő és több meló, hogy elvigyék elé is a gázt, de oldja meg.

jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Több, mint 50 méternyi szakaszról van szó, ami csak az én telkemen futna. 4 éve százezreket költöttem pázsitra és térkőre, mostmeg jönnének szétbombázni. Kétlem, hogy a munka befejeztével szépen mindent ugyanúgy visszaállítanának.
jan. 15. 08:13
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Ne engedd. Pofatlansag. Uldozd el a szomszedot inkabb.
jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Lehet csak kerítés vonalában vinnék nem hiszem hogy a telek közepén.

Azért kérdezd meg mi az elképzelés.

jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
El lehet ezt magyarázni a szomszédnak is rendesen, hogy megértse.
jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű csak úgy fut közmű, hogy máshogy nem lehet hozzá bevezetni. Ilyenkor megszoktak egyezni kártalanításban, pl. fizet neked fél milliót (most mondtam valamit), mert felásták a gyepedet.

Nézz utána egyébként, mert a csatornánál pl. teljesen biztos vagyok benne, hogy kérhet kötelező tűrést a tulajdonos a szolgalomra a kormányhivatalon keresztül, nem tudom a gáznál is van-e ilyen. Ha van ilyen és idáig fajul a helyzet, akkor már nincs min egyezkedni, vagyis ha befenyeget ilyesmivel, akkor jobb lenne, ha bemondanál egy összeget mennyiért tűröd és kész.

jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha kötelező megengedned, akkor is csak úgy lehet, hogy utána helyreállítják (fizetik), ami kárt okoznak.

Ezt célszerű előre szerződésben kikötni és egy bizonyos összeget ügyvédnél letétbe helyeztetni vele a költségekre.

jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hátsó kertszomszéd? Mert csak úgy tudom ezt elképzelni, ha melletted lakik, akkor nyilván előttetek fut egy út, ha más nem, akkor hozzá egy szolgalmi út, amin elvihetné a gázvezetéket. Építkezés szempontjából jogos a felvetés, épület vezetéktől (víz, földkábel, gáz) tudtommal csak 1 méterre lehet, tehát ha meg is enged bárki is ilyet, ragaszkodni kell ahhoz, hogy a telekhatár mentén közlekedjen a vezeték.

Én ezt maximum úgy engedném meg, hogy térkövet semmiképpen sem bonthatnak, mert azt helyreállítani jól nem lehet, kizárólag a kerítés mentén áshatnak és csak kézi erővel, mert a bobcat az teljesen tönkreteszi maga alatt is a füvet. Vállalja a szomszéd, hogy kifizeti a teljes helyreállítást, beleértve a füvesítést és azt én intézem, nem Ő! Ilyen feltételek mellett viszont belemennék, mert én szeretek jóban lenni a szomszédokkal s mert lehet nekem is kellhet a jövőben valamiben az Ő jóindulata. Az, hogy a "munkásokat kerülgetni kell" szerintem az egyetlen ami nem lehet érv az érveid közül, szerintem az ebben a lehető legkisebb probléma, hogy napközben melósok dolgoznak az udvaron nálad, valószínűleg olyan időpontban, amikor te otthon sem vagy. Ami probléma az a helyreállítás, azt kell jól átgondolni hogy azzal ne járj rosszul. Szomszédként egyébként én megérteném, ha nem kapok erre engedélyt, nem mondom, hogy nem esne rosszul a dolog, de megérteném. Az viszont biztos, hogy nem egy szimpla kéréssel állnék eléd, hanem konkrét ajánlattal, hogy miként tudjuk megoldani ezt úgy, hogy pár hónap múlva úgy nézzen ki a történet, mintha semmi sem történt volna.

jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, hátsó kertszomszéd. Pont ez a gond, hogy valószínülag olyankor dolgoznának amikor itthon sem vagyok. Nem akarom, hogy idegenek mászkáljanak a kertemben napokig felügyelet nélkül. A kutyát is be kellene zárni a házba, vagy láncraverni...egyik sem jó opció. Ez persze mind apróság, a legfőbb ok, hogy nem akarom, hogy szétbombázzák a kertem, és lehet hogy nekem később útban lesz a cső.
jan. 15. 09:50
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is egy hátsókert szomszéd vagyok. Nekem a víz és szennyvíz megy szolgalmi joggal.

A víz keresztül megy a kert szomszéd telkén 3 méterre a másik szomszéd házától (nekem bal oldali átlós) 1,8 méter mélyen. A víz órám a kertszomszéd aknájában van, mert méretlen vezeték nem mehet magánterületen keresztül!!!

Szóval azért 1,8 méter, mert ilyen mélyre nem ásnak alapozáskor. Ha medencét akarnának akkor érik el ezt a mélységet. Ha mégis útban van a kpe csövet oda hajtod ahova akarod és könnyű toldani.

A szennyvizem pedig a kertszomszéd szennyvíz rendszerét használja. Azért, mert egy régi házat újítottak fel még kb 20 éve, és hátsó falon vitték ki a szennyvizet. Azaz egy másik szomszéd (nekem jobb oldali átlós) telkén. Én úgy egyeztem meg velük, hogy 110-ről 125re felbővíttetem a teljes rendszert, és minden külső idomot újra cserélünk.

Erre azért volt szükség mert az új utcába nem húzták be a víz és szennyvíz gerincet, és mindenki így építkezett. A kertszomszédok meg azért voltak ilyen együtt működök mert ők adták el a telkeket. Vissza lett fűvesítve mindkét nyomvonal.


Gáz esetében is csak a csoportos mérőhely kialakítása a megengedett, azaz a te óra szekrényedet leszerelik és helyette 2 mérőhelyeset tesznek fel.

jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!