Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Porszívózó szomszéddal mit...

Magasul kérdése:

Porszívózó szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A fenti szomszédunk hónapok óta szerel, felújít valamit egymaga. Ez azzal jár, hogy minden egyes nap - általában reggel - fúr, csiszol, kapar stb.

Az utóbbi időben már csak sziszol valamit, ami nem annyira hangos, viszont közben folyamatosan zúg a - feltehetőleg ipari porszívója, ami rendkívül zavaró, olyan, mintha folyamatosan sípolna a fülem. Mivel itthonról dolgozom és sok esetben hanggal, így nagyon megnehezíti a figyelmet és a munkavégzést.


Természetesen abban az időszakban csinálja, amikor legális. Papíron.

A közös képviselő is azt írta, hogy nincs semmi gond azzal, amit csinál, ha gondom van, kérjek birtokvédelmet a jegyzőtől. (Ja, mintha pont találna valamit..., szóval ennek nem látom értelmét.)


A kérdés arra vonatkozik, hogy ipari porszívót zúgatni órák hosszat kimeríti-e a csendháborítás fogalmát? Mit lehet ilyenkor tenni?


Mikor megkérdeztük tőle, hogy meddig tart a zajongás, pökhendi módon válaszolt, hogy "amíg be nem fejezem"...

Ja és múltkor, mikor hétvégén felkopogtam a csövön, akkor még ő üvöltözött le bazmegezve és legközelebb megfenyegetett, hogy feljelent zaklatásért, amiért kopogtam...



jan. 22. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Joga van hozzá

Hétköznap 8-18 között

Szombaton 8-12-ig

Egy lakásfelújítás 6 hónapig is eltarthat, ha generál kivitelező csinálja,ha egymaga akkor akár 1-2 évig.


Örülök,hogy lakásfelújításkor nem ilyen szomszédom volt,mint te kérdező.

jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"múltkor, mikor hétvégén felkopogtam a csövön, "


Ez a lehetö legbunkóbb dolog, mert ezzel az ÖSSZES lakót zavarod a házban, MINDEGYIKNÉL zajt csapsz.

Ha valamit akarsz, akkor menj oda személyesen és nem zaklass mindenkit a házban!

jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szépen meg lehet kérni.

De ha lesznek napok amikor nem porszívózik akkor még tovább fog tartani az egész.

Ilyen a felújítás, ki kell bírni

jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom elképzelni hogy egész nap menjen a porszívó.

Az valami más szerkezet lesz.

jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
77%
Segíts neki, hamarabb kész lesz a munkával!
jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Tipikusan az ilyenek már egy kopogásra kiakadnak.

Csak kopogj mindig amikor hangos, neki gyengébb idegei vannak.

Meg rögzítheted telefonnal.

jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem tud más emberek mellett élni az költözzön tanyára.
jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

#7


Ott meg kukorékol a kakas, meg ugat a kutya...

jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Merem feltételezni épp glettelésben van és azt csiszolja falcsiszolózsiráffal, amihez tartozik egy porszívó is ideális esetben, ez szívja el a port. Ez ha egyedül is csinálja, akkor is pár nap és megvan vele. Ne haragudj meg, de én is csak téged tudlak hibáztatni. Azért nem tudod, hogy mit csinál, mert meg sem kérdezted! Tehát ha felmentél volna hozzá úgy, hogy megkérdezed mi a project, (nem ingerülten, hanem szimplán érdeklődve) akkor biztos elmondta volna, hogy mit csinál éppen, hogy halad, ki Ő egyáltalán, meló mellett csinálja-e így lassabban halad majd a project, meddig fog tartani, és nem kellene idegösszeomlást kapjál otthon, hogy má' megin' zörög, OK, végre abbahagyta, ja... mégsem... tudnád, hogy kb. még hány napig tart, mire végez vele. Ehhez az kell, hogy kultúrember módjára tudj szót találni idegen emberrel is! Akihez így szólnak oda, az kiérdemelte azt, ez 100%! Ilyenkor annyit lehet tenni, hogy belegondolsz abba, hogy esetleg egyszer te is ilyen tevékenységet fogsz folytatni és akkor szükséged van mások (az Ő) megértésére is! Ellene tenni nem tudsz semmit sem, jogában áll felújítani a lakást, akkor is, ha az zajjal jár!

Tudom, hogy milyen szituáció ez, én többnyire a másik végén szoktam lenni a dolognak, mivel ép.iparban dolgozom, lakásokat is újítunk fel, jönnek a lakók (jellemzően vidéki nagyvárosokban, a fővárosban egy szót nem szólnak), hogy mi ez, mit csinálunk, meddig tart stb. stb. egyesekről süt az utálat, azokhoz én is úgy szólok oda, volt olyan is, hogy úgy b....tam rá az ajtót az illetőre, hogy zengett az egész lépcsőház, valami fiatal srác volt, aki otthon melózott és azonnal úgy jött, hogy fenyegetőzött.

Jellemzően idősebbek azok, akik érdeklődnek. Valóban érdeklődnek, hogy mit csinálunk és meddig fog tartani (mondjuk mindig kiírjuk a lépcsőházban minden szinten, hogy meddig fog kb. tartani, de mindegy), az idősebbek akár be is jönnek, megnézik mi a munka, bár feltart, de mindegy, mert elindul egy beszélgetés, más a hozzáállás azt követően, egy kicsit nagyobb lesz a megértés stb. ugye ők még beszélnek is egymással, így elmondják a szomszédnak is, milyen információt szereztek...

jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!