Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladékgyűjtést...

Szelektív hulladékgyűjtést segítő app?

Figyelt kérdés
Sajnos sokszor tanácstalanul állok a szemetesek fölött, mert nem tudom eldönteni hova kéne dobnom a dolgokat. Pl alufólia. Vagy mondjuk egy szívószál. Vagy nem tudom hogy a konzervdobozról le kell e szedni a címkét. Nincs valami jó kis app, ahol megadom a kérdéses dolgot, és megmondja hova dobjam? A papír amúgy oké, nem túl bonyolult, a fém-műanyaggal van gondom.

febr. 6. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában ráírják a kukákra, hogy mi dobálható bele, egy app nem biztos, hogy segít.

Egy kukába sokszor 2 fèle anyagot is gyűjtenek, mert szètválasztható könnyen.

Illetve próbáld minimalizálni a műanyagot, mert hiába a szelektív, nem úgy ès annyira hasznosíthatóak mint ahogy gondolják. Inkább csak egy begyűjtès, hogy ne elszórjad.

febr. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem írják rá, de a különböző útmutatóknak sem megfelelő a részletességge szerintem.

Nálunk két szelektív kuka van, egy papír és egy fém-műanyag. De az most nincsen ráírva hogy leszdjem-e a konzervdobozról a cimkét (azóta utána néztem, nem kell), meg nincs sehol feltüntetve hogy a szelektívbe kell dobni az alufóliát (utánanéztem, elvileg oda kell). Tök katyvasz az egész, sehol nem találok egy normális tájékoztatást erről... Most éppne AI-től kérdezgetem, de hát ki tudja az igaz-e amit mond. :D Pl arra nem tudott egyértelmű választ adni, hogy a joghurtos pohár teteje mehet-e a szelektívbe vagy sem...

febr. 7. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Na igen. Nálunk összevonták a kèt szelektív kukát, most mindegyikbe mehet a papír, fèm, pet.
febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég nagy a káosz ezen a téren, így nehéz jól csinálni. :/
febr. 7. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell leszedni sem a műanyagról a papírcímkét, sem a papírról a műanyag címkét.

Amiben nem vagy biztos, az menjen a műanyagosba, annak nagyrésze úgysem lesz ujrahasznosítva

febr. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ott a kamera app! Lefotózod a kukát, hogy mi van ráírva aztán otthon elolvasod. Nem rakétatutomány ez.
febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És szerinted rajta van a kukán, hogy bele dobahtom-e a szívószálat? :D
febr. 8. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyalj barát... nem fognak minden egyes dolgot rárajzolni és leírni, mert akkor 15 darab óriásplakát kellene minden kuka mellé. Oda van írva hogy milyen anyagot lehet beledobni. Megnézed a szívószálad csomagolását amin rajta van hogy milyen anyag és annak megfelelő gyűtőedénybe dobod.
febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is várom hogy minden rá legyen írva. :) Épp ezért volna jó valami alkalmazás ami bizonytalanság esetén tud segíteni. Pl mint megtudtam, szívószálat nem szabd a műanyag szelektívbe dobni, pedig műanyag. Ezt honnan kellett volna kitalálnom? Nem nyomozhatok utána minden egys tételnek külön a neten.
febr. 8. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!