Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektoros lakásokban mennyir...

Konvektoros lakásokban mennyire törvényszerű hogy hidegebb időben penész keletkezik?

Figyelt kérdés

Sokszor már ősszel, a fűtési idő kezdete előtt is ezt tapasztalom, hogy bizonyos pontokon megjelenik a penész. Gyanakszom hogy hőhíd alakulhatott ki azokon a részeken, és kizárólag a külső homlokzat felőli oldalon, van ahol alul, van ahol felül. Úgy hallottam a konvektor ingadozó hőmérséklete is nagyban hozzájárul a penész kialakulásához, és valóban fűtési idő alatt folyamatosan újraindul a penész és nagyon terjed. Viszont amiért érdekes lesz a helyzet, hogy a konvektorok bekapcsolása előtt, már szeptemberben és októberben is szolidan elkezdődik a penészesedés.

Szóval mi lehet az igazság? Mi okozza végül is a penészesedést a lakásomban? Ja és kiegészítésképpen még annyit, hogy a párára és szellőztetésre is ügyelek, átlagosan 40-50% körül szokott lenni ilyenkor is.



febr. 14. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a fütés módjához, egyszerüen a nem fütött helyeken lecsapódik a pára, a te esetedben a homlokzati oldal nincs rendesen szigetelve.
febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt penész a lakásainkban, eddig 3 konvektoros lakásunk volt.

Semmi köze hozzá.

febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezekben a hónapokban már kevesebbet szellőztetsz.
febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én csak abból indulok ki, hogy sokan mondják ezt a konvektor penészt csinál általánosítást. A hőingadozás miatt úgy voltam még lehet is benne valami. Ezek szerint tévedés lenne?

Egyébként alapvetően én is a hőhídra tippelek, szigetelési probléma. Csak jó lenne tudni a konvektor mennyire tényező ebben, mert esetleges költözésnél azért eléggé szempont hogy kizárjam-e a konvektoros lakásokat vagy sem.

febr. 14. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Még csak azt sem tudom mondani, hogy esetleg a földszinttel vagy a parapettel függ össze (ami ugye homlokzaton van, ellentétben a kéményessel), mert volt földszinti, parapetes lakásunk is.
febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hőszigetelt, konvektoros lakás, sosem volt mèg penèszünk, a páratartalom normális.
febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor itt tényleg a szigeteléssel lesz a probléma, ahogy sejtettem is. Nem tudom honnan jöhetett a konvektoros előítélet, sok embertől hallottam viszont már régebben is hogy poros, büdös és penészt csinál.
febr. 14. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:

6# vagyok. Mèg a melegvizet is átfolyós gázbojler adja, ott sincs penèsz, de fürdőn bazi nagy ablak van, a bojler miatt pedig szellőző az ablakon, úgyszintèn a konyhànál is a tűzhely miatt.


A baj, hogy ősszel felmegy a páratartalom, amig nem fűtesz, ilyenkor jobban kicsapódik. Aztán ha fűtesz már, átmelegszik a lakás, a párát is kordábatartod, akkor nincs gond.


Nálunk is több a pára olyankor, de sehol sincs hidegpont, nincs kicsapódás.

febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szüleimnél se volt penész úgy 50 év alatt, pedig konvektoros lakás. Hőhíd, valahonnan vizesedő falak és a túl jó nyílászárók szoktak ludasak lenni ismerősöknél, nem a fűtés fajtája.
febr. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Négy éve vettünk konvektoros 3.emeleti lakást, sehol nincs penész.

Pedig ezekben a lakásokban nincs a konyhában és a fürdőszobában fűtés, de az ajtót mindig nyitva hagyjuk.

febr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!