Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más is van még ilyen kilátásta...

Más is van még ilyen kilátástalan helyzetben a jövőjét illetően?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, a szüleimmel élek egy olyan lakasban amit hitelre vettünk és még 20 evig fizetni kell. Az előzőt a svajcifrank elvitte. Most az a kérdésem hogy átlagos keresetből nekem itt Budapesten vagy a környékén az eletben nem lesz saját lakásom. Igy hogy közösen fizetjük a hitelt még az önerő összegyűjtése is lehetetlen. Bele kell törődnom hogy nekem ez jutott. Miért nincsenek megfizethető berlakások az alberletek harmadáert?
febr. 15. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked is fizetned kell vagy csak segítesz amíg ott laksz? Gondolom ők vették tehát az ő adósságuk eego szabad akaratod alapján távozhatsz... Szerintem a szülők nem várhatják el, hogy a gyerekük "feláldozza" magát...
febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha itthon nem jutsz egyről a kettőre, akkor irány külföld. Lassan indul a nyári szezon! Már sokszor megírtam ezt... de mosogatásért nyelvtudás nélkül 1800 eurót fizetnek napi 3x étkezéssel és szállásal. Azaz min 1500/hót félre tudsz tenni, ami 4,5x1500=~2,6 milliód vagyis 1év/ 2 szezon alatt lesz 5,2!!! A maradék 2x1,5 hónapba meg lakhatsz otthon, de így is maradni kell 4,5 nek. 3-4 év és megvan az önerőd, haza jössz... vagy maradsz még pár évet és kevesebb hitel fog kelleni.

Szakmunkával min 2500 eurót is kereshetsz.

Szóval tegyél érte valamit, csak rajtad múlik!

febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van ahol a szülőknek sincs saját lakása, azok mit szóljanak? Én vidéken vettem egy romos házat, azt újítgatom. Budapesten esélyem sem lett volna soha.
febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itthon is megkeresem az 500 ezret ami nem sokkal marad el az 1800 eurotol de a munkám miatt csak pesten vagy a kozelében lenne jó lakast venni mert az en munkám csak itt fizetik meg a főváros környékén. Különben se mennék vidékre, tul sok a sötét ember arrafelé.
febr. 17. 10:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Koltozz albiba aztán nyafogj tovább hogy kilátástalan a helyzeted, felvilágosult fővárosi.
febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Örülök hogy te legalább az evi egy buszoztatos birkameneten latod pestet. De sajnos nem ragad sok jo rád azalatt az egy nap alatt a városi létből.
febr. 17. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell lakás, mert még véletlen gyereked születik, aztán jön a pedofidesz és csak tovább stresszeled magad. Erre a helyre nem kell terv, elég a tengődés, ez az ország pont neked való.
febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak ~nettó 200000-el több a fizetésed ausztriában, de a teljes ellátás miatt 600000-et félre tudsz tenni.

Az 500000 nettód, végülis nem rossz, otthon laksz, így megoldható, hogy a fizetésed felét félre tudd tenni. Ami 250000*12= 3 millió. Tehát 5-6 év alatt itthon is össze tudodnád szedni az önerődet.

Húzd össze a nadrág szíjat, sporolj, és bizony ezen időszakban sok mindenről le kell mondani! Ekkor a mik a vágyaid és a mire van szükséged közül az utóbbit kellene alkamaznod. Ezen kívűl javaslom írj minden kiadásodról, bevételedből excel táblában egy listát, lehet füzet is, mindegy. A lényeg havonta elemezd ki, miket vettél, 2-3 hónap után látni fogod min tudsz spórolni. Még egy 100 foritos vackot is bele kell írni! A valós összeszámolt pénzed, és az excel között max 1000 ftnál ne legyen nagyobb eltérés havonta!

febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szó sem lehet róla hogy ilyen sóher, visszafogott eletet eljek. Imádok jókat enni, szeretem a márkás cuccokat.
febr. 18. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek alpján ne csodálkozz, ha 40+ -an is a szüleiddel fogsz élni.
febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!