Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok tenni ezekkel az...

Mit tudok tenni ezekkel az érzésekkel? Mások is ilyen kilátástalan helyzetben vannak ebben az országban? Megoldások?

Figyelt kérdés
Márciusban váltottam munkahelyet, igyekszem győzködni magam, hogy nem bántam meg, hogy ez a jövőben még előnyömre válik, viszont minden munkanap reggelén azt kívánom, hogy bárcsak ne ébredtem volna fel. Már vasárnap délután is szörnyen érzem magam, mert tudom, hogy ismét egy szörnyű munkahét áll előttem. Az előző munkahelyemen kisebb volt a felelősség, rövidebb volt a munkaidő, nem kellett albérletre költenem, és egy 60-70 ezerrel volt kevesebb a fizetésem, mint most. Ott se volt jó, de nem éreztem magam ennyire elkeseredettnek mint most. Fél év alatt annyit tudtam összegyűjteni, hogy kivettem belőle egy albérletet, meg túléltem az első hónapot. A barátnőmmel költöztem össze, nem feltétlen érzem, hogy javára vált a kapcsolatunknak az állandó együttlét. Alábbhagyott a lángolás, elvagyunk, de valahogy megszűnt bennem a nagy szerelem érzet. Nagy bajom, hogy az albérlet miatt nem tud gyűlni a pénzünk, fáj minden hónapban, hogy ki kell perkálnunk azt az összeget, ami valószínűleg sokak szerint nem sok, de a mi fizetéseinknek az. Az nem megoldás, hogy keressünk olcsóbbat, mert nincs olcsóbb, vagy ha van, akkor sem sokkal olcsóbb. Fáj, hogy szenvedtem 4 éven át az egyetemen, van egy másfél milliós diákhitelem, a befektetett energia és pénz pedig rohadtul nem hozta meg a gyümölcsét, csak egy utolsó csóró csicskának érzem magam. A jövőre nézve semmi tervem nincs, ebből a fizetésből félretenni se lehet, nem hogy tervezni. Tovább tanulni én már nem fogok, biztos hogy nem megyek vissza az egyetemre munka mellett, akkor aztán tényleg eret vágnék, arról nem is beszélve, hogy a végzettségemnek nincs is mesterképzése idehaza. Jelen helyzetben max annyi lehetőséget látok, hogy felelevenítem és megerősítem az angol tudásom, aztán pár év múlva itthagyom ezt az egészet. Aztán lehet még rosszabb lesz mint most...
2023. júl. 9. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nyugi nem lesz rosszabb ha lelépsz innen, itt nincs jövő.
2023. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Az élet ilyen kedves Kérdező. Lényeg, hogy érezd ha valami nem ok, és lépj tovább. Nem ez a te helyed, a te állomásod. Tovább kell menni. (mondom én ezt az 50 évesek bölcsességével és tapasztalataval)
2023. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez sajnos ilyen, legtöbben akiknek a szüleik nem túl tehetősek, mind küzdenek hasonló szituációval.

Persze, hogy fàjdalmas kiadni a pénzt a bérre, de mit szeretnél, idős korodig mamahotelben élni?

Ha jól értelmezem a kérdést, a szakmádat sem szereted, ezt nem érezted az egyetem alatt már? Hogy ha annyira nem a te tereped és depis vagy tőle, próbáltál volna meg más valamit, amit nem ilyen undorral végzel?

Az hogy ezután is képezd magad nem feltétlen jelent újabb egyetemet. Sok szakma van amit pár hónap alatt is megtanulhatsz, majd egy munkahelyen, saját vàllalkozásban tovább bővíted, persze itt is az aljáról kell indulnod. Külföld is jó ötlet, tapasztalatnak, új élménynek, az is lehet beválik és egyenesbe jössz. De ehhez az kell, hogy tényleg meg is próbálj uj dolgokat a síránkozás helyett. Most ez elcsépelt szabópéteresnek hangzik, de aki tettek nélkül sipánkodik és nem változtat, annak ilyen marad az élete.

Fiatal vagy, csomó mindent kipróbálhatsz mèg, nem kell leragadnod a 4 éves egyetemednél.

2023. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ezt éreztem 18-32éves koromig…

Aztán váltottam, mérnök infóból asztalos lettem, már 10 éve ezt csinálom és szeretem… természetesen nem állítom, hogy minden reggel szívesen megyek dolgozni, mert ez hazugság lenne, de korántsincs bennem semmi rossz érzés, sőt már mellékállásban vállalkozom is, valamint az itthoni hobbim is ezen alapul…


Nem csak főiskola/egyetem létezik… keress valami olyat amit szeretsz…

Egy haverom szintén mérnökinfós, miután kiégett már 5 éve lufihajtogató bohóc gyerek rendezvényeken, rohadtul élvezi es többet keres vele, mint IT-sként valaha valaha…

2023. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt kötözködik valaki, neem nem mérnök infos voltam 18évesen, pusztán dolgoztam suli mellett és utáltam minden percét.
2023. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Pár év nyelvelevenítésre? Annyi idő alatt karriert is építhetnél már. Egyébként meg jól értem, hogy fél éve diplomáztál/fél éve vagy a munkaerőpiacon? Mert akkor fél év tapasztalattal sikerült olyat váltanod, ami 10-15% minimum béremelést jelentett. Nem kellene picsogni, hanem nyomni tovább, ha annyira rossz a munkahely, akkor megint váltani.

A párkapcsolat már más kérdés. Ha nem megy, szakítani kell, amíg fiatal vagy. Felesleges elpazarolni az időt olyanra, ami nem működik. Gondolom diplomásként voltál annyira felelősségteljes, hogy az anyagiak miatt nem kell együttmaradnotok)

2023. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress egy jobban fizető állást és egy másik barátnőt.

Tudom elég hülyén hangzik de én mindig tovább állok az olyan helyzetekből ami nem tetszik.

2023. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy szakadt viskót jobb környéken, kivárással, szerencsével. Pár év alatt kifizettük jóáras albi mértékű részletekkel, közben csak állagmegóvásra meg festésre ment ki néha max pár tizes.
2023. júl. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!