Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet megtakarítással vagy...

Albérlet megtakarítással vagy hitellel terhelt saját lakás, megtakarítás nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenleg 70nm-es albérletben lakunk, aminek 150E+rezsi a díja. Szerencsére a tulajt nem zavarja, hogy jön a baba, nem soká lejár a szerződésünk és abszolút benne van, hogy olyan szerződést írjunk, ha hosszabbítunk, ami Őt és minket is véd. (90 napos felmondási idő pl.amihez ragaszkodunk). Van megtakarításunk, de ahhoz, hogy ebből saját ingatlant vegyünk nagyobb hitelre lenne szükségünk. Ráadásul olyan szép lakást, mint amiben most élünk nem tudnánk venni, csak jóval rosszabbat/kisebbet. Babaváró, csok ilyesmi nem lehetőség mivel több rokonunk is él külföldön, fejleszjük a nyelvttudásunkat, hogy mi is ki tudjunk menni, de ez még idő.

Mostanság több ismerős is szóba hozta, hogy hogyan merünk albiba babát vállalni, de őszintén szólva nekem ez sokkal jobbnak tűnik, mert ha vennénk saját lakást az összes megtakarításunk elmenne, és meg azt sem tudom miből bútoroznánk/gépiesítenénk be, hisz arra se maradna. Nekem fontosabb, hogy legyen minimum 6 havi megtakarításunk, mint a saját ingatlan. Mindenki hülyének tart emiatt, mert hát igen, az albi sose lesz a miénk. Hosszútávon persze nem éri meg így élni, de mivel jobb az, ha a sajátunkban élünk, viszont baj esetén nincs mihez nyúlni?

Akik házat vettek mostanában hogyan hozták össze, hogy maradt megtakarítás is? Plusz bútorozás, némi felújítást stb.


febr. 19. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

De amit veszel, az a tied! Igy meg egy idegent gazdagitasz!

" Nekem fontosabb, hogy legyen minimum 6 havi megtakarításunk, mint a saját ingatlan. Mindenki hülyének tart emiatt!

JOGOSAN.

febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nezd, neked kell tudni. En 10 evig albiztam, millio rossz tapasztalattal, szamomra egyertelmu volt, hogy gyereket csak es kizarolag sajatba vallalok.

Hitellel, de lett sajat es egy percig se banom! Nem kell azon izgulnom, hogy mi lesz akkor, ha a gyerek sir es ez zavarja a szomszedokat, emiatt kiraknak. Az se lenyeg, ha veletlenul osszefirkalja a falat, osszekaristolja a mittudomen, kisautoval a padlot veletlenul, nem jar a nyakamra a tulaj emiatt, nem kell izgulni, hogy most mi lesz. Mert ez a sajatunk es majd rendbetesszuk, ugy, ahogy akarjuk es gondoljuk. Most ez csak par pelda, speciel meg nem karcolta meg a padlot, csak eszembe jutott, hogy lehet ilyen :D

Amikor a hazat megvettuk, nem maradt megtakaritasunk es azert egy par honapig szukosebben kellett elnunk, hogy minden kesz legyen.

De utana vallaltunk gyereket, amikor mar anyagilag is keszen alltunk ra.

febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyi. Hiába a 90 napos felmondási idő. Ha a tulaj megszorul, meghal, máshogy alakul az élete és kirak, mehetsz.

Ok hogy 90 nap múlva. De ha mondjuk a gyermeked már nagyobb, és nem találsz a környéken... Új játszótér, új barátok, új tánc, sport csoport, iskola, stb. Ez mondjuk negyedjére már nem lesz vicces.

Ha ti megszorultok, betegség, haláleset, a házat eladod, veszel kisebbet, de itt a 6 havi megtakarításod után mit csinálsz?

Ha külföldre mész, a sajatodat kiadhatod addig, nem tudom amúgy a babavárónál meg van-e kötve, hogy kimehetsz külföldre vagy nem, de egy önerő után 20 évig fizeted ugyanezt az összeget, de a sajátodra.

Valahol érthető.

febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

6 havi megtakarítás (pontosabban 6 havi átlagos költés) azért eléggé eltörpül egy ház/lakás árához képest...

Ha annyit nem tudsz meghagyni a lakás árán felül, akkor eleve nincs elég pénzed, hogy ingatlant vegyél, így nincs is dilemma.

Ingatlant nem lehet kicentizve venni, hisz a lakás/ház árán felül is vannak egyéb költségek: illeték, ügyvéd, nem új ingatlan esetén: min. tisztasági festés, felújítás...stb.

Egyébként bérelt lakásba született az első gyerekünk, a második 3 év múlva sajátba.

febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha külföldre tervezték költözni, akkor egyértelmű, hogy az albérlet a jó döntés nálatok.

Mi 2021-ben vettünk házat, felvettük a babavarot. Bútorokat már a vásárlás előtt elkezdtünk nézni, leginkább Marketplacen-n töredék árért vettünk mindent nagyon jó állapotban. Mire költöttünk, megvoltak a bútorok, ráadásul maradtak a házban is, ami tetszett, megtartottuk, ami nem, eladtuk.

febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Aki albérlet mellett félre tud tenni 6 havi bérnek megfelelő tartalékot, az hitel fizetése mellett is képes rá.


Nekünk lakásvétel előtt és után is volt megtakarításunk. 🤷‍♀️


Értem én, hogy önigazolást keresel, de ennek a vagy-vagy dolognak nincs realitása. A lakástörlesztők általában alacsonyabb összegek, mint a lakbér. Ergo aki albi mellett megtakarít, hitel mellett pláne.

febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem onnantól kezdve hogy az embernek megvan az önerő ahhoz hogy ingatlant vegyen ablakon kidobott pénz albérletben lakni. Ez gyerektől teljesen független.


Attól hogy azt a megtakarítást lakásra költöd attól még a tiéd marad csak ingatlanba fekteted.


A külföldre költözés is attól függ mikor. Ha 2 hónap múlva mentek annyira nem érdemes ingatlant venni, ha 2 év múlva akkor már szerintem érdemes, addig amúgy is 3x meggondolhatjátok magatokat. Ha mégis kimentek akkor eladod a lakást és visszafizeted a támogatásokat (babaváró/csok). Még így is tutira jobban jössz ki belőle mint ha 2 évig albérletben éltél volna.

febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Saját lakás.
febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
91%
Ha még évek míg külföldre mentek saját lakás. A hitelt a saját tulajdonra fizeted. Igaza van annak aki írta ha albi mellett volt megtakarítható pénzetek akkor hitel mellett is. Azt ki is adhatjátok fix bevételi forrás ha eladni nem akarjátok. Vagy eladjátok. Mi is hitelre vettük a lakásunkat. De tudtam a sajátunkat fizetem és nem csak egy vadidegennek adom a pénzt. Az pedig, hogy van felmondási idő azzal nem érsz sokat, mert akkor is mehetsz kajtathatsz új bérlet után.
febr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Babavárót ne hülyéskedj, hogy nem veszitek fel, ha jön a baba.


Onnantól bármikor visszafizetheted 0%-os kamattal. Ha más nem, akkor vegyétek fel, rakjátok be 7%-os fix kamatra máp-ba. Úgyis évi 700.000-t majdnem nyertek rajta. Aztán visszafizetitek, ha kiköltöztök. (A tíz milliót vagy most már tizenegyet?)

febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!