Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elköltözni valahogy a szülőktől?

Elköltözni valahogy a szülőktől?

Figyelt kérdés

Lassan 25 éves férfi vagyok és nem tudom hogyan lehetne ezt megoldani, mert az albérlettel nevetségesen rosszul járok, sajnos inkább az a jellemző, hogy még egyszobás panel lakásokért is elkérnek havi 100+eFt-ot simán + kaució + rezsi. Van megtakarított pénzem, nem írom le mennyi pontosan, de 5MFt-nál nagyobb összeg. Szerintetek érdemes lenne hitelben gondolkodnom? Megmondom őszintén nem vonz a dolog, be is fektethetnén ezt a pénzt, de nem akarok 30 évesen is a szüleimmel lakni, valamit ki kellene találni.


Belátható időn belül max akkor lenne saját lakásom, ha hirtelen az összes nagyszülőm elhalálozna és a családom úgy döntene, hogy ahelyett, hogy eladja az ingatlanokat vagy bérbe adná őket, valamelyikbe beköltöznének, én meg maradok akkor a mostani lakásban. Ez egy 2 szobás panel, a másik két ingatlan családi ház ugyan, de sz*r állapotban. Az egyik nem is sátortetős pl. Szóval erre nem valami nagy az esély, na meg nem is szeretném, hogy a nagyszülők elmenjenek...


Nem költözne velem senki, csak én egyedül. Most arra aztán várhatok, hogy legyen egy olyan szintű kapcsolatom, ahol már összeköltözésen gondolkodunk, inkább megoldom valahogy egyedül, ha egyáltalán lehetséges.



jan. 5. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van annyi biztos jövedelmed, hogy fizethesd a hitelt, akkor érdemes. Ha kiveszel egy lakást, akkor is nagyjából annyit fizetsz, és soha nem lesz a tiéd.
jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha van másik ingatlan, ami lelakott, akkor megbeszéled szüleiddel, hogy szeretnéd azt felújítani és odaköltözni.
jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Hitelt én nem vennék fel..Legfeljebb csak végszükségben.Ha annyi lenne a választási lehetőség,hogy hitel vagy hajléktalanság..De téged ez veszély gondolom nem fenyeget.A szüleid bizonyára nem akarnak kidobni.
jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1: Jó csak nekem itt a futamidőkkel van bajom, hogy 10 évet keveslik és csak kis összeget adnak rá, amivel még egy egyszobás panelt se tudok megvenni... Most tényleg 15-20 évre vegyek fel hitelt és csak azután lehet az enyém? Mi van ha költözni akarok?


#2: De még a nagyszülők ott élnek... Én egyedül szeretnék élni.


#3: Nem, itt nem az a gond, én szeretnék már függetlenedni, addig maradok elvileg ameddig akarok. Édesanyámnak még munkája sincs, tesóm középsulis, ők csak nyernek azon, ha én adok a közösbe.

jan. 5. 11:12
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Még 5 évig félreraksz, megtriplázod a megtakarításod és szerintem tudsz lépni.
jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Felveszel valamennyi hitelt 20 évre és veszel magadnak lakást. Ha lesz majd pénzed akkor meg előtörlesztesz. Ha még több pénzed lesz akkor meg nagyobb lakást veszel.
jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Én 25 évre vettem fel hitelt, aztán 5 év alatt visszafizettem. Közben a lakás értéke megháromszorozódott, eladtam és vettem belőle egy házat a feleségemmel közösen.
jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

7

Akkor effektíve nem lakást vettél, hanem befektettél és mázlid volt.

:)

jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
#7: De lakást vettem. Az előrelátó pénzügyi befektetések nem mázli.
jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

9

Csak akkor nem mázli, ha te vagy a főnök gázszerelője, vője, akárkije. Különben Bud Spencer is megmondta, hogy semmit sem ér semmi, ha nincsen ott az MF, a mázli-faktor.

jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!