Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 100-as benzin használ-e a...

100-as benzin használ-e a kapagépbe és a fűkaszába?(még nem próbáltam).

Figyelt kérdés

márc. 3. 04:23
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Penzpocsekolas.
márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Működni működik azzal is, csak semmi értelme, már ha megveszed az üzemanyagot.
márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem használok 100 ast.25 éve még a 92 is extrának számított.
márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

100-as benzint nem azért van bármi értelme használni, mert "erősebb", hanem mert nincs benne 10% etanol. A mai gépek tömítéseit, üzemanyag vezetékeit stb olyan anyagból gyártják, aminek nem gond. De a régebbi gépekét meg tudja enni az etanol.

Ettől függetlenül, vagy inkább épp ezért max ezer éves matuzsálemek esetén van értelme a 100-as benzinnek.

márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt használom a fűkaszába, remélem nem csak duma, hogy jobb a tisztitó hatása. Meg etbe van benne, a bioetanol helyet, az nem köti meg a vizet.
márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Fűkaszába? De minek? Mások évekig gyűjtögetnek autóra, ami azért egy fontosabb használati tárgy, és az is elmegy 95-ös benzinnel. Illetve a fűkasza egy olyan dolog, amit általában magától is meg tud javítani az ember, ha esetleg baja lenne.
márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb. 50 Ft különbség van, 100 liternél 5000 ft, az elég 3 évig. Ha tovább bírja a motor, akkor megéri.
márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly kb. 60 l benzint használtam el 6 benzines gépbe, tisztán és különféle keverékeket. A Lukoilnál csak 30 Ft volt a különbség, és jó benzinjük volt, 1800 volt az éves plusz. Most sajnos Orlen lett, és még a 100-as is E10. A Mobil Petrol a következő jelölt, ott 40 Ft a különbség, épp tervezem, hogy megnézem őket.

Néha 6-8 hónapig is benne van a benzin egyes gépekben. E10 benzint ennyi időre már nem szívesen hagynék bennük.

Nekem még évi 2400 Ft-ot is megér, hogy E5-ös, és jobb adalékokat tartalmazó benzint használjak, és ezzel megnöveljem 6 gép élettartamát. Ha csak két évente egyszer szervizbe kell vinni valamit a benzin miatt, az többe kerül.

márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MUSKA CE CE válasza:
Én otthon a kisgépekbe fünyíro-rotakapa-fükasza-láncfürész csak 100 tankolok évek óta de a melóba a fiúk is a kisgépekbe csak 100 tankolnak
márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél írták, és utánanézve tényleg helytálló, hogy az E5-ösben egyáltalán nincs etanol, amitől idővel tönkremegy a benzin meg régebbi gépeknél a gumik. (Az 5%-ot másként oldják meg.)
márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!