Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul, hogy...

Mit csinálok rosszul, hogy nem tudok félretenni?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a kamasz gyermekemet, stabil állásom van, havi netto 300-al, nem járok műkörmöshöz, kozmetikushoz, nem költök csak alap dolgokra, de mégsem tudok félretenni. Belekezdtem egy vállalkozásba (munka mellett), de most még rosszabb a helyzet, mert annyi az adó, és a költségszámla, hogy jó ha 0-ra jövök ki, pedig igazán el kellene kezdenem félretenni, mert lassan egyetem, jogsi szerzés.... Hatékony spórolási tippet szeretnék, vagy valamilyen tuti kiegészítő munkát amivel nem veszítem el a hétvégi pihenést, mert az kell.
márc. 18. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy drága lakásbérlet vagy hitel törlesztés sokat vihet el. Ha azt még átnéznéd, lehet ez a kulcs kérdés. A családi költségvetésed nem ismerem, de gondolom minden felesleges kiadást lefaragtál már. Így nem marad más, a bevételt kell növelni.
márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Keveset keresel az a baj szerintem. Hozzáteszem én is ennyit keresek,hol kicsivel többet hol 300 alatt. De nincs gyerekem és így majdnem a felét eltudom rakni. Az a baj hogy manapság már nem nagyon van min spórolni. Minden drága...
márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, ennyi pénzből nem tudsz félretenni.

Többet kell keresned és nem ezt a keveset megpróbálni beosztogatni jobban. Nem fog menni.

Amit meg tudsz tenni, hogy a családi adókedvezményt nem kéred hogy a fizetésedből vonják le, hanem utólag igényled vissza a következő év elején, adóbevallás előtt. Akkor egy összegben fogod megkapni és havonta nem lesz ott a kicsi pénz amit persze el is fogsz költeni - hiszen kicsi pénz a többi is ami van. De ez se lesz több évi 120 ezer forintnál.

Milyen vállalkozásba kezdtél bele? Lehet, hogy most nem ez a legjobb plusz munka épp a sok költség miatt. Nem lenne jobb valami olyat csinálni - ha a pénz lenne a fontos - amit csak meg kell csinálnod, de nem vállalkozóként? Mint mondjuk hét végén dolgozni egy boltban pár órát vagy gyerekfelügyeletet vállalni? Ha a sok idő és munka csak nullára jön ki, akkor talán azt majd később kellene csinálnod, amikor nagyobb bevételt tudsz vele összehozni. Kolléganőm hasonló gondokkal küzd, ő gyerekekkel van délutánonként és néha hétvégén. Amíg a szülők mást csinálnak, ő foglalkozik velük pár órát, figyel a házi feladataikra.

márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kb 150 az állandó kiadás (lakás+rezsi). Azt gondolnám, hogy a másik 150 bőven elég lenne kajára hiszen az 37.000 hetente, na de ha kell egy cipő a kölöknek, elromlik valami és szerelőt kell hívni, vagy szülinap, névnap stb... Akkor ugye már ott vagyok, hogy hónap végén várom a következő fizut.

A vállalkozásom éppen azért lett volna, hogy keressek havi 50-et valahonnan pluszba. Webáruházban dolgozom, és úgy gondoltam, hogy nekem is menni fog és ezért csináltam egyet, de sok az alap kiadás, és nem marad marketingre, így pedig kb semmi értelme, mert ha nem reklámozol akkor ne is csináld. Lehet jobban járnék ha egy kis vállalkozásnak segítenék be a termékfeltöltéssekkel... vagy egyéb időigényes feladatokkal.

márc. 18. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik munkát, ez keveset fizet.

Bizony jol látod a webáruházad problémáját, ennek így nem sok értelme van.


Vagy feláldozol két hétvégéból 1-1 napot és elmész valami gyorsétterembe beugrósnak. De ugyan így biztonsági öröket is keresnek 1-1 napokra gyárakba, boltokba.

márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"stabil állásom van, havi netto 300-al"

Ebben benne van a gyerekre járó adókedvezmény?

Erre jön rá a családi pótlék?

Gyerektartás mennyi?


Miket tartasz még fenn?

Lakás, autó, stb.?

márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Kb 150 az állandó kiadás (lakás+rezsi)"

Hát akkor meg is van.

300-ból ha lakást kell bérelni, még egyedül sem nagyon lehet kijönni.

Itt a gyerektartás lenne a kulcs, hogy ha apuka keres mondjuk 500 000-t, akkor abból ami jár 100 000, azt adja is oda.

És az, hogy ne kelljen lakást bérelni, hanem saját legyen.

Mennyit ér az a lakás, amit béreltek?

Egy ugyanolyat be tudnátok hitelezni?

márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
#7 Ilyenkor az a gond, hogy kis pénzből nem tud félretenni, akkor nincs meg egy kis lakásra sem az önerő. Hiába tudná a hitelt már fizetni, mert a bérleti díj általában hasonló nagyságú a hitel törlesztőjével havonta, ha eleve nincs önerő ami kellene a vásárláshoz.
márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8: Jó, de nem mindenki pottyan le ma az égből minden háttér nélkül.

Még az állami gondozottak is kapnak életkezdési támogatást, és a legtöbb embernek van gyerekkorában egy saját szobája.

Valamint munkahelyeken év végi jutalom szokott lenni.

Én mikor 60 000 Ft-ot kerestem, akkor volt az év végi jutalmam 300-350 000 Ft, plusz cafeteria.

Ebből 3 év alatt felújítottam egy lakást ÁFÁ-stúl.

márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

#10 Teljesen igazad van, adott pillanatban volt is lehetőség másképp tovább menni. De most nem az a pillanat van amikor a kérdés megszületett. Az már elmúlt. Most nincs pénze és pont ezt kérdezi, hogy mit tehetne hogy legyen. Ennyi bevétellel, egyedül egy gyerekkel szinte semmit. Ez a gond. Ha lenne mellette más, pénzzel segíteni képes szülő, magasabb gyerektartást fizető apa stb. akkor más lenne a helyzet és nem is kérne tanácsot, hogy mit tegyen. Nyilván most nincs ilyen.

Mi is előbb gondolkodtunk és hosszú ideig hajlandóak voltunk félretenni a pénzünket, hogy lakásunk lehessen és ne a bérleti díjra dobjuk ki a pénzünket. De a kérdező nem tette meg és most már nem is tudja.

márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!