Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan ,hogy jobb...

Miért hiszik sokan ,hogy jobb hitelt felvenni és törleszteni mintsem albérletben élni és félretenni?

Figyelt kérdés

Tök sok embertől olvasom , meg hallom , hogy nem akar albiban élni, mert a “pénzt lapátolja ki az ablakon” és inkább saját házát vagy lakását fizeti. Ez nettó hülyeség. Ha felveszed a hitelt, csak papíron a tied a ház. Gyakorlatban rajta van a jelzálog és muszáj fizetned 20 vagy több éven keresztül különben megy a levesbe. Ezalatt a 20 év alatt te ugyanúgy másnak a zsebét tömöd. Az most tökmindegy kiét. Sőt lényegében itt kényszerhelyzetben vagy. Ráadásul felveszel egy 20 milliós hitelt mire visszafizeted lesz belőle 35 millió vagy több, mai kamatokkal.

Albérlet egyedüli hátránya , hogy bármikor kirakhatnak.De szerintem jobban megéri egy olcsóbb albérlet éveken keresztül és félretenni, mintsem hitelt nyakba venni. Most a csokot meg az ilyen marhaságokat vegyük ki a képletből.


febr. 6. 16:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Mert sokak azt nem tudjak elviselni, hogy a tulaj bármikor kirakhatja őket. Tehat akkor is, a egyébként van munkájuk és tudnák fizetni. Míg hitelesnél csak akkor megy a levesbe ha már nem tudják fizetni.Viszont ez esetben az albérletből is menni kell. De való igaz, ki kell számolni és végig kell gondolni, hogy hol és mennyiért vesz az ember, az szerintem se éri meg, hogy 20 évre egy olyan lakásért eladósodsz, amit utálsz (pl. szuterén vagy körgangos ha nem szereted őket). Azonban kellő önerővel, egy számodra kívánatos lakásért már megéri a hitel az albérlettel szemben.
febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem hülyeség csak nem érted... Az albérlet nettó pénzkidobás, mert csak fizeted és fizeted, de sose lesz a tiéd és így csak kidobsz az ablakon egy csomó pénzt és mire albérlet mellett összeszedsz annyi pénzt, hogy házat vegyél kb. meghalsz.

De ha felveszel egy hitelt és veszel egy házat akkor a hitel visszafizetésének van értelme mert utána véglegesen lesz egy házad és nem csak fizetsz a semmiért.

febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván. Meg van egy lélektani határ is. Ha 200 felett fizetsz egy albiért nyilván megéri már a hitel. De lehet 170tol is már.

Viszont ha valaki egy garzonban él és 100-110ből kijön annak nem éri meg a hitel.

febr. 6. 16:56
 4/27 A kérdező kommentje:
2es rosszul látod ,te nem érted. Ha veszel egy házat , lakást több pénzt fizetsz ki a hitelért éveken keresztül. Mintha pár évig albiban élnél és spórolnál. Kb 2szer annyit fizetsz vissza a banknak… vagy lehet többet. Ez hol éri meg? A pénzt amit albérleten keresztül dobsz ki jóval kevesebb “ “kidobás” lesz mint amit a bankon keresztül dobsz ki.
febr. 6. 17:00
 5/27 VP44 válasza:
90%

Ha hitelre veszel házat nem nettó hülyeség, hogy a nevedre kerül. A neveden van, innentől el is tudod adni (nyilván 5 évet illik várni, hogy ne kelljen vagyonszerzési illetéket fizetni), hitellel együtt persze... de nem úgy lépsz ki az ajtóból, hogy nincs semmid, ráadásul az ingatlan ár növekedés magasan meghaladja azt amit törlesztő miatt buksz (és az albérleten is buknál). Nem mondja meg senki, hogy nem tarthatsz ott kutyát, nem cigizhetsz, nem ellenőrzi senki, hogy bánsz a házaddal... Az egyetlen hátrányos szempont, hogyha munka, vagy család miatt költöznöd kell, az sokkal kevésbé rugalmasabb.


CSOK meg ilyen marhaságok... Oké szeretném tisztázni, hogy semennyire sem szimpatizálok a vezető párttal, de az adót minden hónapban befizetem, így joggal igényt tartok a kormány által adott kedvezményekre. Nyilván ezzel is lehet bukni de... Az én esetemben pl kaptam szülői részről egy 80 éves, rossz állapotú, de jó helyen az agglomerációban lévő házat amit nagyjából felújítottam, de nem ez volt a végcél. Jött a CSOK, felvettük két gyerekre + Babaváró, a szomszéd faluban így 27 millióért 9 millió önerőből vettem egy teljesen új sorházi lakást. 64 ezer forint hitelt fizetek havonta fixen, minden egyes inflációszázalékkal nyerek rajta, ugye messze nem annyit ér most a 64 ezer forintom mint 4 éve. Közben a másik házat 150 ezer forintért adtam albérletbe (és majd most nyáron emelek rajta az infláció miatt), az ingatlanárakat nézve pedig amit 5 éve 27 millióért vettem, most nagyjából 50 millióért mennek.

Eközben a legnagyobb nyugalomban fel tudom építeni (már 3 éve épül, ehhez már komolyabb tőke kell) hitel nélkül a végcélnak szánt házam, hiszen a családom havi fillérekért egy teljesen új házban lakik, miközben még nyerek is az első ház bérleti díján és mikor felépül és átköltözünk a végcélnak szánt házba, azt is ki fogom adni, így már két ház bérleti díját kapom.

febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az meg hulyseg , hogy halálodig kell dolgozni alberlet mellett , hogy lakást vegyél. Amire valaki vissza fizeti 30-40 millios hitelt, ugyanugy megdöglik.
febr. 6. 17:02
 7/27 A kérdező kommentje:
5ös . Ez mind szép. Csak ha valaki többgyerekes családból származik és első lakást fog venni, mostani ingatlanárakkal az más tészta. Neked mákdo volt mert jó időben vetted.Mostmeg többet ér. Nyilván van ráció benne. A csok meg azért hülyeség ,mert csak még jobban nyomja felfele az ingatlanárakat. Ha nem lenne csok , alapbol nem lennének ilyen magasan az árak.
febr. 6. 17:10
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
10-20 év alatt azért nem döglünk meg. Fizess az albiért meg meg tegyél is félre 150 plusz 150-et? Nem jobb csak 150 ami egyszer úgy is letelik?
febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

4. Nem te még mindig nem érted!

Albi mellett sokkal tovább tart összeszedni annyi pénzt, hogy sajátot vegyél, de addig te folyamatosan fizeted az albit, tehát dobod ki a pénzt. Mondjuk tegyük fel, hogy kiveszel egy albit mellette gyűjtöd a pénzt sajátra. Az albi ára legyen havi 110 ezer ft rezsire meg az életre is kell költeni ez legyen havi 100 ezer ft ez összesen havi 210 ezer, ehhez vegyünk egy nagyjából átlagos fizetést nettó 400 ezret (bár sokan nem keresnek ennyit sem) a kiadások után marad havi 190 ezer, amit félre rakhatsz saját házra kb. 18 év alatt össze is jön 40 millió, de a 18 év alatt az albira és az egyéb kiadásokra még 45 milliót költöttél, szóval neked a 40 milliós ház 95 millióba került!

Ha hitelt veszel fel még kamatokkal együtt sem lesz ennyi és akkor arról nem is beszélve, hogy 18 évet spórolsz az életedből.

febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

Én alapvetően a saját ingatlan felé húzok a bérlés helyett,de..


Biztos van egy lélektani határ.

Úgy értem,ha felveszel mondjuk 30 millió forint hitelt,

30 évre,hogy vegyél 40millióért egy felújítandó panellakást,aminek a törlesztője lesz kb. havi 200.000 forint....


Viszont,ha bérelni

100-120.000 forintért tudnál,na ott elgondolkodtató,hogy megéri-e a hitel felvétele.

febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!