Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül Budapesten egy...

Mennyibe kerül Budapesten egy önkormányzati panel lakás?

Figyelt kérdés
ápr. 6. 11:26
 1/6 A kérdező kommentje:
önkormányzati panel lakás bérleti díjjal és rezsi költséggel együtt? Az unokatestvérem állítólag tizenöt ezret fizet, ha jól emlékszem, bérleti díjra. A rezsit nem tudom, de nem tudom megkérdezni, mivel én nem tartom vele a kapcsolatot
ápr. 6. 11:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerinted értelmes a kérdés?
ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kerületemben nm árak vannak komfort fokozat besorolással és jövedelem alapján.

Van szociális alapú és van piaci áron bérlakás.

ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk mekkora lakásban lakik, melyik kerületben, mi az amit fogyasztás alapján és mi az amit átalányba fizet.
ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre a kérdésre erre a formában ne haragudj,de lehetetlen válaszolni.

Bérlakás és bérlakások között óriási különbségek vannak.


Ez olyan mintha egy trabantot próbálnál egy ferrarihoz hasonlítani.

Mindkettő autó,mindegyiknek 4 kereke van és mindkettő elvisz A-ból B-be.

De azért van különbség a kettő között.


Mindenesetre megpróbálok válaszolni.


Van...

-szociális bérlakás

-előtakarékos bérlakás

-felújításos bérlakás


-Szociális bérlakás

( erősen rászorulók kapják meg)


- előtakarékos bérlakás

( Maximum 5 évig bérelheted,fixen egy megtakarításos számlára félre kell tenni minden hónapban egy adott összeget,azon kívül bérleti díjat+rezsit kell fizetned)


-Felújításos önkormányzati bérlakás.

(Saját pénzből fel kell újítanod egy egy erősen lepusztult lakást.

3-10 millió forintért.

Nyílván függ attól,hogy az az adott lakás mennyire van lepusztult állapotban,az önkormányzat mekkora összegre becsülte fel a felújítást stb.)


Felújításos lakásoknál,ha elnyered a bérleti jogot, először iratnak veled egy előszerződést 9 hónapra( felújítás idejére)


Felújítás után ellenőrzik és ha mindent rendben találnak megírják veled a tényleges szerződést ami 5 évre szól.

Ha letelik a felújításos lakásoknál az 5 év,meghisszabbithatod a szerződést újabb 5 évre amennyiben nincs le élve a lakás,fizetve vannak a számlák és nincs rád panasz a többi lakótól se stb.


Magyarul 5 évente újra és újra megtudod hosszabbítani a bérleti szerződést a felújításos lakásoknál.


Most mondok egy saját példát én 23 évesen a városi önkormányzat egy nyílt pályázatán nyertem el egy 16m2 felújításos önkormányzati bérlakás bérleti jogát.

Akkor 1 millió forintért kellett teljesen felújítanom.


Felújítás után 5 évre alá is írtam a szerződést,majd utána mikor lejárt az 5 év újra meghosszabbítottam 5 évre

10 évig éltem benne,

havi 6955ft+rezsiért

béreltem végig, 10 éven át.


Majd 10.év vége fele jött a levél a népjóléti osztálytól,hogy le fog járni a bérleti jogom 2 hónapon belül menjek be meghosszabbítani.


Be is mentem mondtam nekik,hogy nagyon szépen köszönöm,de nem szeretném meghosszabbítani, saját nagyobb lakásvásárlásban vagyok éppen, és vissza szeretném adni,ahogy lejár a szerződése a lakásnak.


Az önkormányzat jól járt mert a lepusztult lakásukat felújítottam saját penzből és utaná 10 évig folyamatosan karban is volt tartva a lakás.

Én is jól jártam mert 10 évig olcsón bérelhettem egy kis lakást és hosszabb távon sokkal olcsóbb volt mint egy albérlet


2005-2015 között éltem abban a lakásban



Ezen kívül van olyan bérlakás aminek a bérleti jogát megörökölték.


Pl.Xy élt a tanácsi lakásban 47 éven keresztül,majd xy fia megörökölte a lakás bérleti jogát ugyanazokkal a feltételekkel, ugyanúgy határozatlan időre,mint az apja.


De hallottam olyan bérlakásról ahol 1000ft/ m2 árhoz volt kötve a bérleti díj


Pl.40m2 40.000 ft+rezsi


És biztos vagyok benne,hogy kerület és kerület között óriási a különbségek.

Ahogy város és város között is,hogy milyen feltételekkel adnak ki bérlakásokat.

ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szociális lakást azok is kaptak a 80-as években, akiknek ledózerolták a kertes házukat. Kifizették a házat és kaptak lakást.
ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!