Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a molylepkéket...

Hogyan lehet a molylepkéket kiírtani? A 3 dbos Orion Molyirtó mini kazetta hatásos?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ar Oriont nem próbáltam, így nem tudom. Nálunk tavaly volt molyinvázió, mi a BioStop nevűt irtót vettük - ez egy háromszög alakban összehajtós, felakaszthatós ragadós papír - kifejezettem FIÚ molyoknak. Nagyon szépen összeszedte őket, bár egész nyáron repkedett belőlük néhány darab a kiakasztása után is, viszont a szaporodást teljesen sikerült meggátolnia (és pont ez a célja), idén, lekopogom, egyetlen mollyal sem találkoztam!!!

Viszont a sárga színű élelmiszermolyost kell venni belőle a szobába is, a lila ruhamolyos nem olyan jó (mindkettő BioStop termék).

2009. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naftalint nagyon kerülik.
2009. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt kell megkeresni,hogy honnan jön a molylepke??? A kamrába,konyhaszekrényben talált olyan búvóhelyet,ahol szépen szaporodik.Nálunk egy elfelejtett zacskó dióba fészkelte magát. Az előttem válaszoló molyirtó lapját használon én is.
2009. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat. nem tudom, hogy hol szaporodhatott el, mert hörcsögöm eledelébe találtam kukacokat és azt ki is dobtam, lehet, hogy abban voltak. (legalábbis nagyon remélem)azt a biostopot már sokan írták ki fogom próbálni, de utána a lánymolyok is meghalnak? mert nagyon undorítóak. meg ti hová raktátok a biostopot? egy csomagban hány db van?

az eddigi válaszokat is nagyon szépen köszönöm, és remélem még ezekre is válaszoltok.:)

2009. aug. 18. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Nálunk is a hörcsögkajával jelentek meg!!!! Volt a szobákban is belőlük, de főképp a kamrában gyülekeztek. Azt mondanám, hogy a BioStop minden fiút megfog, és szerintem több lányt is, de ahogy írtam is, ha kiakasztod, továbbra is látsz repkedni molyokat, csak sokkal-sokkal kevesebbet. Egy doboz kb 700 ft, kettő lap van benne, és kb 2 hónapig hatékony/darab. Látod, ahogy beleragadnak a dögök, és az nagyon jó érzés. Fokozatosan kevesebb repked belőlük, de mindig van néhány, nekünk tavaly egész nyáron-ősszel kinn volt ez a lap, és aztán végre télen eltűntek a dögök - a hideg miatt, viszont a lényeg, hogy idén nyáron nem jöttek újra elő, gondolom azért, mert tavaly nem tudtak szaporodni, hisz minden fiút megfogott a szalag. Befújatni molyirtókkal nem nagyon mertem, a hörcsögök miatt, meg aranyhalak, teknősök is vannak, és minden vízi élőlényt elpusztít, rá van írva a flakonra, így maradt ez a lap. Nekem bejött. Azt nem mondhatom, hogy azonnal eltűntek vele, de úgy tűnik véglegesen.
2009. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh, és elég jól néz ki, vagy legalábbis nem gusztustalan a lap. Van neki egy olyan kampója, mint a vállfának, azzal felakasztható, került belőle egy a szobába, a szekrény fogantyújára felakasztva, és egy a kamrába, ott pedig az egyik polcra akasztottam ki. Egyáltalán nincs szaga, és egész tűrhetően néz ki.
2009. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

há-há nagyon köszönöm.:)

kicsináljuk őket.:D:D de tényleg.:Á amúgy mi eddig a fressnapffba vásároltuk a kaját és már volt egyszer ilyen csak hamarabb észrevettem, a kukacokat és nem tudtak elszaporodni, de most túl későn, mert jött egy kiskutya, meg még nekünk is vannak mókusok meg tengerimalac meg hal is szóval így nem megoldható, hogy kicsináljuk őket sprayvel, de én megveszem ezt a lapot és asküszöm szinte folyton sasolni fogom. xD és ahányszor meglesz egy annyiszor eljárok valami örömtáncot.xD már nagyon belevoltam dilizve és azt hittem velünk van a baj, hogy van a házban molylepke..:S

2009. aug. 18. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, én is örömtáncot jártam, minden egyes felragadt dög után!
2009. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:D
2009. aug. 19. 07:59
 10/11 anonim válasza:
Próbáld ki ezt: [link]
2012. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!