Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20. 000 ft-ert sok egy nagytak...

20. 000 ft-ert sok egy nagytakaritas?

Figyelt kérdés
Beszeltem egy takaritonövel, egyszeri alkalomrol lenne szo, 60 nm kb, de rengeteg üvegfelület, minden polcot lepkaolna, könyveket is leporolja, konyhaszekrenyek kipakolasa, kitörlese, stb. 20.000 ft-ot
2010. nov. 15. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Anyósom Budapesten takarít, nála egy alaptakarítás

/ porszívózás, portörlés (csak alap), mosogatás, felmosás/

5000 Ft és kb. 2 óra alatt végez az 50 nm a lakással. Ilyen áron számolva arányos a 20.000 Ft. Mondjuk én ezért egy fillért nem adnék nemhogy 20 ezret.

2010. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ja és ha lassú akkor egy nap alatt megvan. Napi 20.000 azért nem rossz pénz.
2010. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha azt nézzük, hogy egy nagytakarítás nehéz, fárasztó munka, egész nap dolgozni fog vele, valamint hogy egy takarító cég mennyiért vállalná el, akkor nem sok.


Ettől függetlenül én nem adnék ki ennyi pénzt egy takarításra. Nekünk 40 nm-es lakásunk van, amit ha nekiesek, bő fél nap alatt teljesen kitakarítok. Gyanítom, hogy egy 60 nm-es sem tart tovább egy napnál.

Különösen ha van segítséged. Nekem van egy barátnőm, akivel közösen szoktunk nagytakarítani nálunk is, náluk is. Így nem unalmas.

2010. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ő mondta az árat? kicsit el van szállva akkor
2010. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ö mondta. ez ajandek lenne a növerem szülinapjara, mert szegeny, amiot visszament gyes utan dolgozni, nem tudja utolerni magat, allandoan dolgozik, es sokat panaszkodik, hogy nem eri utol magat, ezert gondoltam (ajandek mellett, csak gondoltam tök jo erzes lenne haza jönnie a tiszta lakasban, kivasalva minden, meg valami vacsi, emelle mar csak valami jelkepes ajandekot gondoltam). Egyszerüen nem tudom eldönteni, hog sok-e, vagy keves. Alapvetöen ezt napi penznek eleg jonak tartom (en nem keresek kb ennyit, egy nap alatt), ugyanakkor, tenyleg eleg nagy melo. Nem tudok okos lenni, hogy elfogadjam-e, vagy sem.
2010. nov. 15. 10:34
 6/9 A kérdező kommentje:
jah, oraberest semmikeppen nem akarok, mert igy az ö erdeke is, hogy haladjunk, nem szöszöl ott nekem ket orat egy könyvespolccal...
2010. nov. 15. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kutakodtam a neten, igazából 250-500 Ft-ért vállalják a nagytakarítás nm-ét, persze ez attól is függ, mennyire macerás a hely (esetetekben ugye a polcok pl...). Azt hiszem, reális az ár, amit kért.

De még mindig nem értem, hogy ha nem állsz úgy anyagilag, hogy kényelmesen kifizesd ezt a pénzt, miért nem álltok össze páran és csináljátok meg neki közösen. Pl. a férje, esetleg még a te párod, vagy ha van még egy testvéretek...

2010. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen korrekt ár, ha belegondolsz, hogy neked egy napodba kerülne, akkor már megérheti. Egyébként pedig számolj utána: neki is ki kell valahogy jönni a házhoz (benzin), be kell szerezni a takarításhoz szükséges holmikat (tisztítószerek), ennie is kell valamit közben, meg olyan munkát végez el, amihez neked nem lenne kedved, és más nem csinálná meg helyetted. És nem kell sűrűn nagytakarítást végezni amúgy sem.
2010. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ha nem allnek ugy anyagilag, akkor szoba sem jöhetne. Egyszerüen csak kivancsi voltam, hogy ez realis ar-e, mert nem akarom, hogy atverjenek. Köszönöm mindenkinek a valaszokat, akkor elfogadom az arajanlatat (amugy tisztitoszereket mi biztositunk, es nem kell kocsiba ülnie, hogy atjöjjön, feltetelezem, hogy enni is nalunk fog). De mivel vallalta azt, hogy eredetileg 2 napot mondott, de a meglepetes miatt megcsinalja egy nap alatt, azt hiszem, hogy összessegeben akkor ez egy korrekt ar. Nem szamitottam semmire, amikor megkerdeztem, hogy mennyiert vallalja (tehat nem löttem be, hogy 10 ezer körül lesz). Irta a 20-at, es kerdezte, hogy rendben van-e. Kivancsi voltam, hogy rendben van-e :) Azt mar csak utana szamoltam ki, hogy nekem kb ennyi a napi fizetesem, bar hozateszem, hogy nem ilyen megeröltetö a munkam, es teljes ellatas mellett :) tenyleg mindenkinek köszönöm a valaszokat!


(mindenki dolgozik hetköznap, mert csütörtökre esik a szülinapja, az ünneples ugyis hetvegen lesz, de legyen mar ennyi meglepetese tenyleg a napjan...)

2010. nov. 15. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!