Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan dolog, amiről régen...

Van olyan dolog, amiről régen azt hitted, hogy nem tudnál élni nélküle és egyszer csak kiderült, hogy mégis? Sőt rájöttél, hogy tök felesleges dolog!

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy pl. én már jóideje nem használok öblítőt és semmi baja a ruháinknak, max. nem olyan intenzív illatúak.

Meg amióta kecsketejes szappant használok, egyáltalán nincs szükségem testápolóra, csak szoli után.

Ja és a receptekben található cukor mennyiséget is meg szoktam felezni és 10-ből 9x úgy is nagyon finom lesz a süti!

Nektek van ilyesmi? Hátha tanulhatnánk egymástól valamit! :)


2010. nov. 20. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokszor írnak elő jóval több mosószert pl,

hogy minél többet tudjanak eladni belőle.

(A fele, harmada is elégséges.)


Calgont sem használtam még soha, még sincsen semmi baja, a 20 éves mosógépnek.

2010. nov. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem használok öblítőt,sem Calgont. Helyette ecetet teszek a mosógépbe. De szinte mindent ecettel tisztítok: fürdőszobát,padlót,szőnyeget,kárpitot.
2010. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én öblítőt, testápolót soha nem használtam.

A cukor felezését csinálta anyukám, amikor kicsik voltunk, de sztrájkba léptünk, mert nem ízlett a süti.

Az a baj, hogy sok mindent nem használok, amit "normális" háztartásokban szokás, de eszembe sem jut, mert számomra természetes, anyukám is így csinálta.

De pl. amióta nem festem a hajam, hajbalzsamot és különböző ápolószereket sem használok rá, csak megmosom és kész, és mindenki dicséri, hogy milyen szép, egészséges.

A konyhában nem használok mindenféle előre elkészített fűszerkeverékeket, leveskockát és rokonait, hanem külön megveszem a fűszereket és azt teszek az ételbe, amihez épp kedvem van. Így megúszom a plusz nátrium-glutamát és rokonainak az elfogyasztását.

2010. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tv...elkerültem otthonról,azóta nem láttam,nem is hiányzik,elég a szgép (áramsporolás)


öblitőt sose használok

hipó és egyéb erős szerek...naponta felmosok és nincs amit súrolni kellene

vasaló...össz 1 ingen van nekem,páromnak meg 2 felsője amit vasalni kell,ezeket évente 1x vesszük fel....

turmixgép...a sokfunkciós dagasztó-turmixoló tálas csoda mindent tud

delikát és társai...sokadik emeleti ablakban is cserepekben megteremnek a növények,mindig van friss növény amivel izesitem az ételeket,sokkal finomabb

fagyasztott hasábburgonya-fagyasztott sajtospulyszeletek,zacskósleves és társaik...kollégistaként imádtam,még párom is örült ha csináltam:D...azóta tudok főzni:d és több edényem van 2nél:D

2010. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, Calgont én sem használok, ecetet szoktam, de azt sem mindig.

Régen azt hittem, hogy fontos a hajbalzsam is minden hajmosás után, hogy anélkül nem fogom tudni kifésülni a hajam. Pedig amióta nem használom, sokkal szebb a hajam. Sőt, régóta nem is festem és gyönyörű, csillogó, mély barna színű.

Vasalni sem szoktam, bár tény, hogy én nem hordok blúzt, a párom meg inget, de sokan még a pólójukat és farmerjukat is vasalják.

2010. nov. 23. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!