Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beáztam. Panellakás, a felette...

Beáztam. Panellakás, a felettem lévő nem tesz semmit. Feljelentettem, elutasítottak. Nekem van biztosításom neki nincs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Kinél jelentetted fel, milyen indokkal, mivel utasítottak el?


Fellebbezd meg az elutasítást! Hacsak nem olyan indokkal utasítottak el, amiből egyértelmű, hogy hülyeség volt őket megkeresni.


Ekkor pedig menj el egy ügyvédhez, add elő a sztoridat, az majd elvállalja, belenget egy pert a feletted lakónak, mert az ő gondatlan viselkedése neked milliókban mérhető vagyoni kárt okozott... erre már csak megmozdulnak...

2010. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van biztosításod, akkor megtérítik a károdat, ugye?
2010. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha neked van biztosításod akkor nem számít, hogy neki van e.Szólj a biztosítónak, ők kifizetik neked, vele meg majd a leboltolják.
2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor mi eláztunk, akkor az én biztosítóm jött ki a kárt felmérni.


A szomszédhoz nem is szóltak.

2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem értelek.

Hívj ki a biztosítótól egy kárfelmérőt, hogy mérje fel és térítsék meg a károd.


Sajnos panelben "normális", hogy időnként beázik az ember, mivel képesek voltak összefolyó nélküli fürdőszobát építeni a lakásokba, amit képtelen vagyok felfogni.

Mi is eláztattuk a szomszédot egy hónapja, egyszerűen megbolondult a mosógépünk és kiöntötte az összes vizet. Persze mivel alapból az ember nem áll ott a mosógép mellett, hogy mikor romlik el, hanem elindítja, aztán otthagyja, csak akkor vettük észre a dolgot, amikor már jött ki a víz a fürdőből.

Én nagyon sajnáltam az alattunk lakót, de erre igazán nem lehetett számítani. Egyébként ezt a biztosító is pontosan tudja és kalkulál az ilyen problémákkal. Szóval ki fogja fizetni a károd.


Miért akartad egyáltalán feljelenteni??

2010. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

Dióhéjban:Ablak felsőrésze ázott be. A biztosítóm kint volt azt mondta ez felső beázás. A felső szomszéd nem reagált a kérésemre, hogy írja alá, hogy onnan ázok. Jegyzőnél feljelentettem--- elutasítva. Nem lehet egyértelműen a felsőre fogni, indokkal. Háznak nincs biztosítása. Ennyi, az én biztosítom sem akar fizetni, mert csak az én kontomra tudná.

2010. nov. 23. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó... :-)

A biztosító embere elismerte, kimondta, hogy felső beázás, ennek ellenére nem fizet.

Ha a kezedben van a biztosító papírja, miszerint ez felső beázás, akkor menny be a biztosítóhoz, hogy fizessenek.

Te fizeted a biztosítást, a biztosító embere elismerte a káresetet, a biztosító fizessen.

2010. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!