Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a fenyőfát? És milyet?

Figyelt kérdés

Amiket december elején árulnak fenyőfákat, már nagyon hamar kivágják, így nem fognak nagyon hullani pont az ünnepekre?

Eddig ezüstfenyőt vásároltunk, olyan talpba raktuk, amiben víz volt, mégis úgy hullott, hogy Szilveszterre már a fele lekopaszodott. Érdemes drágább fenyőt választani?


2010. dec. 5. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb fát egyszerre vágják ki, nagyjából ugyanolyat fogsz kapni 24-én is,mint holnap. Viszont nem mindegy,hogy hogy tárolod. Ha meg tudod oldani,hogy olyan helyen legyen,ahol hidegben van(udvar),akkor nyugodtan meg lehet venni akár most is. Vízbe pedig csak karácsony napján tegyétek,addig hadd legyen a hidegen. Bent pedig minél hűvösebb helyiségben legyen és a lehető legtávolabb a radiátortól.
2010. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem ugyan olyan a műfenyő, de ezerszer praktikusabb. Én azt tanácsolnám.
2010. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes drágábbat, mert valóban szebb és tovább bírja.

De nekünk a legjobban a cserepes fenyő vált be. Nem hullik úgy a levele (valamennyire nyilván ennek is, de sokkal-sokkal kevésbé), és jó a tudat, hogy nem öltél meg egy fát.

Mi eleinte azt csináltuk, hogy tavasszal kiültettük az udvarra, de most már van egy, amit egész kicsinek vettünk és egy hatalmas cserépben él. Kb. 3-5 évig elfér benne, addig ő a karácsonyfánk, aztán ha kinövi, majd ezt is kiültetjük és veszünk újat. Szerintem ez a legjobb megoldás.

A műfenyő is jó, ha el tudod viselni, én irtózom a műanyagnak minden formájától, ezért ha nem muszáj, nem hozok be a lakásba plusz egy műanyag tárgyat..

2010. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ: mennyit szánsz rá, hol tudod tárolni az ünnepekig, milyen fa tetszik, stb.

Mi normann fenyőt szoktunk venni az ünnep előtti napon. Ez gyönyörű, ilyenkor már nem olyan drága és a gardróbban is kibírja azt az egy napot. Ha volna erkélyem, akkor előbb is megvenném, de a melegben tuti tönkremenne hamar a lakásban.

2010. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Panelban lakunk, viszont van szép nagy erkélyünk, úgyhogy ott tudom tárolni. Kb. 5-6 ezer forintot szánunk rá és szeretnénk szép nagy fát, mivel pici gyerekünk van.
2010. dec. 6. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!