Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha panelban az...

Mit tennél, ha panelban az alatt lakótól a szellőzőn át állandóan jönne az étolaj szag?

Figyelt kérdés
Sajnos én eléggé undorodom az étolaj szagától, és az alattunk lakó állandóan süt és jön a szag. Olyankor büdös van az egész lakásban és órák alatt sem tudom kiszellőztetni, ami ebben az időben nem nagy öröm. Ráadásul rakódik le a falakon. Persze mikor megvettük a lakást még nem tudtuk mitől ennyire zsírossal a szobák falai. Mit tegyek? Nem szeretnék haragba lenni velük, de ez rettentően irritál.
2009. jan. 18. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Én a konyhai szellőző nyílására szerelnék egy csappantyúval ellátott ventillátort, és csak kifelé mehetne a szag (az is csak bekapcsolt ventillátornál), befelé nem.
2009. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Költözz el, vagy old meg, hogy ne mehessen át a szag. A szomszédodnak egyelőre joga van étolajban sütni. Mégis mit mondanál neki? "Ne süssön, menjen éttermbe!", vagy mit?
2009. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én is egy panelben lakom albérletben, és ott nálunk a wc-ből árad förtelmes cigiszag, mert a szomszéd reggelente órákig dohányzik a wc-n ülve. néha olyan undorító cigiszagra kelek, mintha a mi lakásunkban gyújtottak volna rá. ezt a szellőzőt hol lehet beszerezni? és én be tudom magamnak szerelni, vagy szerelőt kell hívni?

egyébként a szomszéddal sajnos semmit nem tudsz csinálni. szíve joga ilyesmit csinálnia a saját lakásában:S

2009. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szellőző ventillátort bárhol lehet venni. A belső (tehát a légakna felőli) oldalra meg egy hasonló zsaluval ellátott rácsot kell szerelni (bocs de hirtelen csak szögletest találtam)

[link]

A WC-ben a ventillátort rá lehet kötni a lámpára, a konyhában meg összekötni az elszívóval. Ha dolgozik a motor, akkor felemelkedik a zsalu, ha leáll, akkor lezár, és a szagok nem jönnek át.


Apropó! Valószínűleg a szomszéd is belekötötte az elszívóját a felszálló légaknába, de mivel azon nincs semmi ami elszívná a szagokat ezért mindenhol bemegy a többi lakásba. Ezek a szellőzők csak gravitációval működnek, ha valaki beleköt egy elszívót, akkor a többiekkel szúr ki!

2009. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen ventillátorokat TILOS bekötni - pont azért, mert a másikhoz nyomja be az elhasznált levegőt.

Valami olyan zsalut próbálj meg inkább, ami csak az egyik irányba engedi a levegőt. Van ilyen, csak meg kell keresni.

2009. jan. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Utolso te mirol beszelsz miert lenne tilos bekotni? Nekunk is, es meg millio panellakonak ilyen van!!!!!

Kotessel be te is, ha neked meg nincs, pa!

2009. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

20:48

Pont az a baj, hogy valószínűleg valaki már belekötötte az elszívóját a légaknába! Ha nem hajlandó kikötni, akkor nincs más! Vagy bedugózni a szellőzőt, vagy a többieknek is bekötni a sajátjukat.

2009. jan. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Tévedés - irány a gondnok vagy a közös képviselő.

Ki fogják köttetni vele. Mivel TÉNYLEG tilos ilyet bekötni.

2009. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Hello!


Nem túl guszta megoldás, de mivel terhesen mindenféle szagtól undorodtam kénytelen voltam....


A férjem egyik elhasznált pólóját betettem egy nejlonba és zsupsz betömtem a lukat. Nekünk volt benne valami előtte is de azon is átjött a szag, dettó ugyanez a fürdőszobában....

2009. jan. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Mindenféleképp szólj a közös képviselőnek,mert valószínű hogy a szomszéd a közös szellőzőbe kötötte bele a konyhai elszívóját.Márpedig ez szigorúan TILOS!
2009. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!