Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem fűt rendesen a...

Miért nem fűt rendesen a radiátorom?

Figyelt kérdés

Van rajta hőfok szabályozó, tavaly egész télen 3-ason volt, és jó meleg volt a lakás, most meg 4-5ösön (5 a max) kell hagynom, különben megfagyok.

A felső része forró, az alja langyosabb.

Próbáltam légteleníteni, kijött belőle kb. 2-3 dl víz, de levegő nem, gondoltam biztos nem levegős, utána is jött volna még a víz de elzártam. Még most sem jó.

Nem jól csináltam valamit? Hogy kell pontosan légteleníteni?


2010. dec. 8. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a radiátor teteje meleg, akkor nem a radiátor levegős, hanem a rendszerben van levegő, vagy dugulás. Nem kering a meleg víz a rendszerben. Ez lehet légdugó a csőben, de lehet egyéb lerakódás is a rendszerben. Keringető szivattyú hiba is lehet.
2010. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-nek:

Ha levegő van benne valahol, akkor ha leengedem az összes vizet, akkor az vajon megoldja a problémát? Vagy addig jön a víz, amíg az egész fűtés rendszerből el nem fogy? Vagy az egész házban (társasház) kellene légteleníteni a rendszert? A keringető szivattyú az a kazánban van?


2-nak:

Egyén építő jellegű hozzászólásod is van? Biztos vagyok benne, hogy nem a csere a megoldás.

2010. dec. 8. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem derült ki,mi melegíti a radiátort ? Úgy értem,kazánod van ?

A rendszerben kell lenni bizonyos nyomásnak,ezért ha egyedi fűtésed van a kiengedett vizet vissza kell pótolni.

Hol próbáltad légteleníteni ? Ahol a szelep van,a radiátor másik "fölső" oldalán kel/lene/. ha levegős lenne,kb.1 dl víz kiengedésével ki kéne,hogy jöjjön a levegő is.

A csap alatt lent/ahol a másik cső van/ ott van-e valami csap(szelep)-féle ? Ott "torló"-nak kellene(általában)lennie.Az képes érdekes dolgokra.

2010. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
BOCS ! Most olvasom,társasház...Igen,mostanság a kazánban van a keringető.
2010. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Társasház, gázkazán van.

A lakásban 4 radiátor van, a 2 nagyobbikon 2 szelep van, az egyik a tetején, a másik a másik felén, oldalt, felül. Sajnos a felsőhöz nem fértem hozzá, úgyhogy csak az oldalsót tudtam kinyitni. Kijött kb. 2-3 dl, és még folyt, de levegőt nem érzékeltem. Engedjek belőle mégtöbbet?

Amúgy a többi radiátort addig be kell kapcsolnom? Max-ra kell mindet tekerni közben?

2010. dec. 8. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már "társasház"...nem lenne hatékonyabb, ha a közös képviselővel megtárgyalnád?
2010. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt inkább felejtős. :)

Szerinte rendben van a rendszer, "légteleníti magát"..

2010. dec. 9. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:

A tegnap esti 80%-os vagyok !

Csak gondolj bele egy kicsit ! Ha levegős esetleg,-alul hiába tekergeted !!! A levegő "könnyebb",mint a víz ! Az a fölső legmagasabb ponton van.

Az automata kégtelenítő sem ér semmit,ha pl.a radiátor egy pontján valahol(felül)"megszorul" a levegő.

2010. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Logikus, csak az a gond, hogy annyira ügyesen beépítették a konyhapultot a radiátor fölé, hogy a felső szelephez nem igazán férek hozzá, hogy ki tudjam nyitni. Alul nincs ezen csap, csak felül, az oldalán.
2010. dec. 9. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!