Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban lakom, a fölöttem...

Társasházban lakom, a fölöttem lakó negyedszer áztat el. Nem csináltatja meg rendesen a vízvezetékét. A biztosító fizet, de elegem van ebből a buliból. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ugyanott ázik le mindig a konyha és a fürdőszoba.Minden évben festetnem kell miatta. A múltkor bontani se engedett, pedig fentről csöpögött a víz. A lakásom állaga romlik.Hogy lehetne arra kényszeríteni a fölöttem lakó lakás tulajdonosát, hogy most már cseréltesse ki a vezetékeit? Ő nem lakik itt, talán csak néha tűnik fel egy albérlő. A tulaj nem veszi fel a telefont.Fordulhatok a jegyzőhöz birtokvédelmet kérve? Vagy mi egyebet tehetnék?
2011. aug. 25. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy első körben a közös képviselővel vedd fel a kapcsolatot (ha van). Ha kisebb társasházról van szó, akkor nincs közös képviselő. Ebben az esetben igen, irány az önkormányzat, jegyző. De szerintem ne lerohand őket, hanem próbáld egy picit "sajnáltatni magad". És hagyjad hogy segítsenek.

Ezt csak azért írom, mert én azt vettem észre, hogyha tudatosan, már-már nagypofájúan megyek be, akkor épphogy nem zavarnak el a fenébe. Ha úgy teremtem meg a szitut, akkor meg ők adnak tanácsot, hogy hogyan, mit kéne csinálni.

2011. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A közös képviselő május óta én vagyok, de nincs hatásköröm kinyittatni a lakást, hogy elzárjam a vizet, vagy bejussak egy vízvezeték szerelővel.

Hívtam a tulajt a munkahelyén, ma nem lesz bent.

Kiderült, hol dolgozik a férje, már nincs ott alkalmazásban.Az albérlő továbbra sincs itt, hiába csöngetek.

Rendőrség, tűzoltóság nem nyitja ki, ez nem elég indok, hogy egyre nedvesebbek a falak, már elérte a csempét, ázik, ázik...Csak ha életveszélyről van szó.

Voltam az önkormányzatnál, elküldtek egy másik osztályra, (szabálysértés), onnan a bíróságra, mert több éve húzódó ügyről van szó. Írjak egy beadványt, kártérítési igénnyel is fölléphetek. Az eljárás illetékköteles:7000,- Ft

Hétfőn adjam be. A lakás meg addig tovább ázik...

2011. aug. 26. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!