Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Creatin monohidráttal vagy...

Creatin monohidráttal vagy egy olcsó tömegnövelővel egészítsem ki a meglévő táplálékkiegészítőimet? Olcsó működő módszer?

Figyelt kérdés

Heló

2 hónapja edzek sokat fejlődtem, azonban itt a jó idő, és szeretném ha e hónap végére a karom elérné a 39-40 centit, meg persze hogy jobban fejlődjek minden téren.Az első hónap után vettem 4 kg fehérjét (power protein) ami kb 60napra elég, és egy vitacomplex-et 60 napi adag.Terveztem hogy minél hamarabb veszek egy Creatin Monohidrátot, mert a fehérje mellé jó lenne, 2 hónap fehérjével és kreatinnal elég sokat dobna. Most ott tartok hogy a fehérjémből kb 25 napra elég van még, pénzem viszont kb 2500 ft. Szerintetek vegyek 300gram Biotech-es creatin monohidrátot ennyi pénzből, és szedjem mellé a fehérjét, vagy inkább ebből a kevés pénzből vegyek egy olcsóbb kategóriás tömegnövelőt ami kb 10 napra elég viszont fehérje tartalma elég kevés?A creatin mellett áll hogy egy haverom nekem adta az övőt, biotech-es 300grammos volt, kb a fele benne van még, ami elég lenne a feltöltési időszakra, tehát ha vennék mellé egy másikat az kitartana vagy 30 napig. Azonban ha erre költök 25 nap után nem lesz több fehérjém, ami elég rossz mert nem eszek mindennap főtt vagy sült húsokat, ha nincs itthon készített ebéd, akkor csinálok ebédre néhány szenyát meg tükörtojást mellé esetleg sütök ki parizert. Ezért ha vennék egy olcsóbb tömegnövelőt az csak +10nap lenne ezen a téren, és így ha 25 nap után elfogy a fehérjém még 10 napig jutathatok be +fehérjét és kalóriákat. Azonban ennek az a hátránya hogy ennyi pénzből a tömegnövelők fehérje tartalma nem valami magas.

Szerintetek mire költsek inkább? Félek hogyha creatint veszek pénzkidobás, mert 30 nap az talán nem sok és ha már nem lesz pénzem újabb creatinra akkor visszaállok egy korábbi kisebbb súlyra. A tömegnövelővel meg az a baj hogyha nagyon sokat zabálik akkor kb ugyanannyi kalóriát viszek be, de ahhoz az kell hogy folyton egyek valamit.

Munkát sajnos nem találok, érettségizek szóval suli nincs, de munka sem, max előfordul hogy hétvégén tudok valami kis alkalmi munkát ami nem állandó. Mit válasszak szerintetek?

19 férfi 170cm 65 kg. 2 hónapja edzek, heti 5-6 edzés, (ebből 2 rövidebb könnyebb edzés a pihenés kedvérét)


2011. jún. 5. 16:34
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
a fehérjét eddig úgy szedtem hogy napi 2 shake vízben, és 1 turmix tejjel 1 banánnal néha egy jughurtot is bele tettem és egy adag fehérjét mellé. Így mindennap ittem egy olyan shake-t is ami nem csak fehérje volt, hanem azért kalória is akadt benne. csak azért írtam mert kimaradt. ez a napi 3 fehérje shake, kb kitette a napi fehérjebevitelem felét. a másik felét főtt avgy sült húsokból szereztem, ha nem volt itthon ilyen akkor túró tojás, trapista sajt,és egyebek amikben azért előfordul protein.
2011. jún. 5. 16:40
 2/26 anonim ***** válasza:
Inkább csirkét vegyél.
2011. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

creatine vagy kreatin.. döntsd el hogy akarod irni de ne kreatine meg creatin legyen :)

de a kérdésedre a válaszom az az hogy kreatint még ne vegyél inkább fehérjére gyűjts meg vegyél mellé szőlőcukrot.. a power proteines az egy olcsó megoldás és aránylag jó is

2011. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Mi lesz hónap végén amihez 40es kar kell?...
2011. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Bocsi de a fehérje mellé mi az istennek a szőlőcukor??

A kreatin szedéséhez esetleg de ott sem ajánlatos mind a napi 4 kreatin bevitel mellé a szőlőcukor. Nem értem hogy mire írtad hogy vegyek mellé szőlőcukrot, a kreatin mellé?

Nem lesz semmi a hónap végén amihez 40es kar kell, csak tudod célokat tűzök ki magam elé ha edzek, és a mostani cél a 40es kar a hónap végén.Ezt csak leírtam.

Kérek mindenkit hogy olyan válaszoljon aki tényleg jártas a témában és tudna tanácsot adni.Ha pedig hozzászól valaki akkor azt érdemben tegye, ne üres hozzászólás legyen. Köszönöm!

2011. jún. 5. 19:15
 6/26 anonim ***** válasza:
szőlőcukor = szénhidrát.. edzés után tömegnövelésnél fontos a szénhidrát ésa fehérje.. de látod?? nem tudod mire kell a szőlőcukor de már kreatinozni akarsz...akkor áruld már el hogy mire jó a kreatin
2011. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

65 kiló vagy ember, az legyen a célod,m hogy zabálj mint a barom és pár év múlva jól nézz ki, ne az hogy hóvégére 40es karod legyen... Milyen tanácsot adjak? 2500 Ftod van, kaját vegyél belőle inkább vagy menj el moziba, ez a 300g kreatin nem fog számítani semmit.

"ebből 2 rövidebb könnyebb edzés a pihenés kedvérét)" Ezt meg gondold át még egyzer, mi is a pihenés fogalma.

2011. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

de figyi már! :D áruld már minek az a kevés szőlőcukor edzés után ? A szőlőcukor feleslegesen nagy terhelést ró a hasnyálmirigyre, ami hosszú távon messze nem egészséges. Az egyetlen időpont, amikor a szőlőcukor fogyasztása indokolt lehet, az az edzés utáni időpont - ekkor az izmok lemerült glikogénraktárai le vannak merülve, és mielőbbi pótlásra szorulnak, amire a gyors felszívódású szőlőcukor megfelel.Ez eddig oké te is ezt mondod. De mi értelme van edzés után feloldani azt a kevés szőlőcukrot fél liter vízben (tegyük fel hogy így akarod szedni)? Vagy megszeretnéd enni és így fogyasztod? Mi értelme van? Egyrészt gondolom nem legalább fél kilót eszel meg belőle. Ezért szinte semmit nem jelent, az a széndhidrát amit beviszel bele egyenlő a nullával hogyha ; helyesen táplálkozol akkor semmit számít az a kevés amit bejutattsz vele. Edzés után ott a fehérje, csak nézz utána mennyi szénhidrát van a fehérjébe és mennyi a szőlőcukrodba?? A fehérjében kevés a szénhidrát, de mivel ez nem 100% Whey Protein, hanem egy olcsóbb kategóriás szójafehérje, ezért akad benne. Ez a mennyiségű szénhidrát özönnyi ahhoz képest amit te beviszel a szölőcukroddal!!

GregX arra lennék kíváncsi hogyha te valóban edzel nem csak elmében foglalkozol testépítéssel, akkor írd meg légyszives hogy te nem szoktál célt kitűzni magad előtt? Nem értem mit vagy felakadva a 40-es karon, most 37 körül van, és csak leírtam hogy hó végére jó lenne a 39-40 cm, ez a célom amit kitűztem. Tudod nállam úgy működik az edzés hogy be van célozva magam előtt, egy adott súly amivel szeretném ha hónap végén már tudnék dolgozni vagy hogy pl 40-es legyen a karom. Azért írtam le, mert ez csak egy kitűzött cél, és megpróbáltam jól felépíteni a szöveget. Ezért beleírtam ezt is, de tekintsd semmisnek ha ennyire zavar! (Igazából most sem értem mi szúrja benne annyira szemed :) Az edzésről annyit hogy hétfőn kedden keményebb nagyobb edzéseket csinálok, azonban a szerdám nem pihenőnap, ilyenkor általában vádlizok, csütörtök péntek úgyszint kemény edzés, szombat megint csak egy könnyű edzés, csak hogy csináljak is valamit. Az olyan izomcsoportok mint a mell vagy a kar izmai nem használódnak vádlizás közben annyira mint mondjuk hétfőn vagy kedden. Ezért nevezem a szerda illetve szombati napokat pihenőnapoknak! Vasárnapom az tényleg pihenőnap ilyenkor semmit nem csinálok. Egyébként azt megköszönöm hogy leírtad hogy szerinted az a 300 gramm kreatin semmit nem fog számítani, én azon gondolkoztam hogy talán igen. Mivel a feltöltési időszakhoz még van itthon kreatinom, ezért a 300grammot 30 napig tudom szedni. (napi 10 grammot kell szedni, 300:10= 30.) Azért 30nap mégis csak valami, és szerintem érezni fogom ennyi idő alatt a teljesítményfokozó hatását, úgy gondolom 30 nap azért elég ehhez!

Még egyszer megkérek mindenkit nyomatékosan, hogy csak olyan szóljon hozzá a témához aki tényleg testépítéssel foglalkozik, és tudna normális választ írni, egy kezdőnek. Ha csak elmében foglalkozik vagy 2 hét edzőterem után abbahagyta az edzést akkor inkább menjen át válaszolni az általános iskola házifeladat témakörbe, ott segíthet kortársainak! Köszönöm.

2011. jún. 5. 19:55
 9/26 anonim ***** válasza:

"Ez a mennyiségű szénhidrát özönnyi ahhoz képest amit te beviszel a szölőcukroddal!! " 30g power proteinben van talán 5g szénhidrát.. 30g szőlőcukorban 30g szénhidrát ergo hülyeség amir irtál. a másik meg hogy egyáltalán nem bonyolult dolog ez az egész kell a szénhidrát edzés után hogy emelje az inzulint és az izmaid hozzájussanak a szükséges anyagokhoz. nem kell fél kilót megenni belőle edzés után.

ja és mégegyszer: hülyeség kreatint szedni addig amig a többivel sem vagy tisztában

2011. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt 3 centit nőni karban, de én vagyok az elméleti gyúrós. lol Aki óvodás szinten van, avval úgy is kell beszélni. Alapokat kéne letisztáznod, mert szerintem avval is gondok vannak. És hozzászóltam érdemben, elmondtam, hogy szerintem nincs értelme erre költened a kevés pénzed. Bírom az ilyen embereket, akik ha nem azt hallják hogy okos vagy meg ügyes fiam, akkor felháborodnak.

Sok sikert!

2011. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!