Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem hajtja le a tesóm a...

Miért nem hajtja le a tesóm a WC ülőkét?

Figyelt kérdés
Úgy érzem ezzel akar bosszantani (23 éves gyerek) Nem hajlandó lehajtani a wc ülőkét! Marhára idegesít! Hogy lehet valaki ilyen gyerekes? Sose csinálta ezt, az utóbbi másfél hónapban..és direkt hagyja fent, mert többször is bemegy a fürdőbe, tehát látja, hogy fent hagyta, mégsem hajtja le. De a wc körül én takarítsak fel, mert senki más miatt nem sárga a wc körül, csak miatta. Már kiragasztottam neki, hogy wc deszka!!! 1 napig jó is volt, majd kidobta a kukába aztán megint itt tartunk..Ja és szólni nem lehet neki...5-ből 3 alkalommal fent hagyja. Nagyon idegesít!!!!!!
2011. jan. 2. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Bölcs... na, mégegy szó, amit inkább ne használj.

Üdv: aki nem akad fenn minden sz@rságon.

2011. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
17%

A kérdezőnek abszolút igaza van. Én, aki többek közt az illemmel foglalkozom, már csak tudom.


Illem:


Az illem, teljes magyar nevén viselkedéskultúra: az emberek közötti kapcsolatok, a társadalmi élet szabályozása a célja. Sűrűn változik, mert minden kornak, generációnak, vallásnak, népcsoportnak, sőt a családnak is megvannak az illemszabályai. Az illem maga a jó modor, a kulturált viselkedés, amely eszköz, és bizonyos helyzetekben védelem.


Úgy gondolom ez nem "szarság", kedves válaszoló. Az, hogy még neked senki nem szólt otthon, hogy hajtsd le, -vagy éppen lehet szólnak, pont ezért írogatsz ide ilyeneket(?)- még nem ok arra, hogy ilyenek írj. És igen, bölcsnek érzed magad, az írásaid alapján.h

De nem bántalak. Téged így neveltek, Te ehez vagy hozzászokva.

2011. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

"minden kornak, generációnak, vallásnak, népcsoportnak, sőt a családnak is megvannak az illemszabályai"


Akkor miről beszélünk? Nem én hoztam fel amúgy ezt az illem-dolgot, én csak azt mondtam a kérdezőnek, hogy ez nem akkora probléma, hogy egymást köpesszük miatta. Nekem igenis nem fontos, hogy hogy áll az a szerencsétlen ülőke, ha tiszta. Nem kötekszem emiatt egyiks pasi családtagommal sem. Kövezzetek meg :)

Amúgy meg a kérdező, aki a bölcsességgel dobálózik, még a saját problémáját se tudta megfogalmazni, mert végülis nem derült ki, miért keveredik nála a felhajtott ülőke, meg a WC mellé pisilés gondja a tesója részéről... A második tényleg baj, de az első nekem valahogy nem az a kategória, hogy szétszekáljak miatta valakit. Lehet, hogy nem vagyok az illem szobra (mert mindenki más az, muhahhha), de legalább békében élünk, és nem veszekszünk a családban ilyesmin. Semmi értelme.

2011. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és nő vagyok, kedves 15:42.
2011. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
én se basztatom férjem a WC ülőke miatt, és teljesen egyetértek veled 25/N, és szerintem ez nem az illemkategória.
2011. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sem "divat" a felhajtott wc-ülőke, bár én is betegesen, mindennap fertőtlenítem a wc-t, az ülőkét és felmosok, ettől függetlenül nem tartom esztétikusnak a felhajtott ülőke és fedél látványát. Azért árulják az ülőkét fedéllel, hogy az ember használja is. Nálunk mindig le van hajtva a fedél, pedig nincs vita, veszekedés pedig még kevésbé, csak szerencsére a férjem és én is olyan családból származunk, ahol használtuk a wc-fedelét és erre neveltük a gyereket is.
2011. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

Ki mondja meg, hogy mi a normális állapota a wc-ülőkének. Ennyi erővel ő is háboroghatna azon, hogy te miért nem hajtod fel, hiszen ő úgy használja.


Ne ilyen marhaságokon veszekedjetek már, nem ér annyit!

2011. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

1. A kérdező testvére csak és kizárólag bosszantásból csinálja. Az utóbbi másfél hónapban "felejtette el", hogy eddig hogy volt otthon a szokás.

2. A kérdező takarítja a wc-t. Ergo szerintem ő és a testvére közül, ebben a kérdésben az ő szava lenne a döntő...


Azt nem igazán tudom, mit lehetne vele kezdeni. Kérdező, te is írtad, hogy bosszantásból csinálja. Ergo nem sok észérvvel lehetne rá hatni. Esetleg nincs valaki otthon, aki jobba tudna rá hatni?

2011. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
bazzeg menjetek ki a pottyantósra és nincs vitatkozás :D
2011. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A felhajtás igazából mindegy. Az, hogy mellémegy, na az már probléma. Feltakarítja maga után? Nem. És még direkt cukkolja is a testvérét. Hát ezt én sem hagynám annyiban... a páromnak is 1-2-szer mellément, persze ő ezt nem vette észre, én meg rendszeresen beleléptem, szőnyeget moshattam, feltörölhettem akkor is, ha épp előtte csináltam meg... eléggé zavaró és irritáló tud lenni, bár számlájára legyen írva, hogy néhány puffogás után ő is megcsinálta. Mondtam neki, hogy inkább üljön rá, úgysem látja senki, max én, ettől nem lesz kevésbé férfi, és kevesebb gondot is okoz. Ő nem tolja le a nadrágját... miért? Nekem minden alkalommal le kell :) Azóta ez megoldódott, mert letört a wc ülőke, nem lehet felhajtani, csak rajta van a wc-n. Tudatosan nem cseréltem ki, a leszedegetése és visszarakása meg macerás páromnak, ezért bár már kicseréltük, mindig ráül, mert hozzászokott. Egyszerű volt az átnevelés :)


3 dolog viszont piszokul idegesít a férfiakban:

- a szoba közepén megállnak, és nézelődnek körbe, miközben keresnek valamit. Lehajolni, megnézni valami alatt, vagy a szokott helyén, na azt nem...

- nálunk most kiscicák vannak, kintiek, de a nagy hidegben beengedjük őket. Nem szobatiszták még. Ha látja a családom egy férfi tagja (kivéve párom, őt ráneveltem), hogy valahová készül csinálni valamit a cica, nem fogja meg, és rakja ki gyorsan, hogy ott intézze el. Vagy ha már meg is csinálta, akkor maximum szól, hogy ott egy csomag, szedjem fel... neki nincs keze? Vagy csak dajkálni jó a macskát, etetni meg takarítani utána nem?... A másik amitől falnak megyek, ha látta, de "elfelejtett szólni", jól odaszárad addig...

- a legtöbb férfi úgy eszik, mnit egy malac. Meg lehet nézni a családom (15 fő a szűk) női tagjainak tányérját evés után, és a férfiakét. A nők tányérja szép tiszta, szinte tisztára nyalva, a férfiak képesek 1-2 falatot otthagyni, mocskolni... főleg apám, egyetlen kanál levest nem tud már megenni, azon múlt... vagy egyetlen falat krumplit, húst, bármit... néha én is otthagyok 1-2 falatot, de az tényleg csak akkor van, ha érzem, hogy már jönne vissza ha még azt megeszem... a férfiak rendszeresen. Bár gyanítom, ha nekik kéne mosogatni, akkor nem így lenne :)


Mindazonáltal párommal ilyen probléma nincs, vagy ha van, megoldjuk. Érte én felelek :) Gyerekeink még nincsenek, őket is úgy neveljük majd, ahogy a legjobbnak tartjuk, apámmal, bátyámmal, sógorokkal, unokaöcsémékkel ezt nem tehetem meg... bosszankodom is miattuk eleget :)

2011. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!